Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 27.07.2024
Konkurenta izraisīta sadursme liedz Silovam šorttrekā pakāpties augstāk par 10. vietu 1500 metru distancē
14.02.2010
z/a BNS

RĪGA, FEB 14, BNS - Vienā dienā startējot divās sacensībās, Haralds Silovs sestdien Vankūveras olimpiskajās spēlēs izcīnīja 10.vietu 1500 metru šorttreka distancē, taču izredzes B finālā pacīnīties par augstāku vietu viņam zuda pēc konkurenta izraisītas sadursmes pēdējā aplī.

Silovs B fināla sākumā uzņēmās līdera pienākumus, bet piecus apļus pirms finiša atkrita uz 3. vietu. Tuvojoties finišam, cīņa saasinājās un pēdējā aplī itālietis Juri Konfortola izrasīja sadursmi ar Silovu, par ko pēc finiša tika diskvalificēts. Silovs pēc kontakta zaudēja pozīciju, tomēr turpināja slidojumu un finišēja ceturtais, kas sākotnēji deva 11. vietu kopvērtējumā. Taču pēc A fināla, kur vienu dalībnieku diskvalificēja, Silovs pakāpās uz 10. vietu.

Olimpisko zelta medaļu A finālā izcīnīja dienvidkorejietis Lī Džungsu, bet sudrabu un bronzu sadalīja amerikāņi Apolo Entons Ono un Džīārs Celskis. Dienvidkorejas šorttrekistiem bija izredzes iegūt visas medaļas, tomēr pēdējā pagriezienā Lī Hosuks saskrējās ar Sungu Sibaku un abi nokrita. Savukārt Ono izcīnīja karjerā sesto olimpisko medaļu, kas ir atkārtots labākais panākums ASV ziemas sporta vēsturē.

B fināla uzvarētājs kanādietis Čārlzs Heimelins izcīnīja 7.vietu kopvērtējumā.

Jau ziņots, ka Silovs iepriekš sestdien startēja arī 5000 metru distancē klasiskajā ātrslidošanā, kur ieņēma 20. vietu. Tādējādi dienas vidū Silovs noslidoja piecus kilometrus, bet vakarā startēja trijos slidojumos šorttrekā. Līdz šim vēl neviens olimpietis ziemas sporta veidos nebija vienā dienā startējis divās atsevišķās sacensībās, tādēļ Silovs Vankūverā ir izpelnījies īpašu starptautisko mediju uzmanību.

Arī trešdien Silovam ir ieplānotas divas sacīkstes, taču pēc starta klasiskajā 1000 metru distancē tikpat garu slidojumu šorttrekā viņam būs jāveic tikai kvalifikācijā. Nākamās sacensību kārtas šorttrekistiem būs trīs dienas vēlāk.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"