Otrdien – 26.janvārī, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē apstiprināja Latvijas Olimpisko delegāciju startam XXI Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas no 12.līdz 28.februārim notiks Vankūverā (Kanāda).
Delegācijā ir iekļauti 58 sportisti deviņās sporta disciplīnās: ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, distanču slēpošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un šorttrekā.
Sastāvā iekļauti arī 45 apkalpojošā personāla darbinieki, tai skaitā treneri, tehniskie darbinieki, mediķi un delegācijas vadība.
LOK prezidents Aldons Vrubļevskis norādīja, ka: ”Šoreiz Latvijas Olimpisko komandu vislabāk raksturo vārdi – pieredze, jaunība un azarts, jo precīzi pusei sportistu [29] Vankūverā sagaidāma Olimpiskā debija.”
Vrubļevskis arī pastāstīja, ka: „Komandā startēs šā gada Eiropas čempions un Pasaules kausa ieguvējs skeletonā Martins Dukurs, Eiropas čempions šorttrekā Haralds Silovs, kuram izdevies kvalificēties arī ātrslidošanā. Lepojamies arī ar Latvijas Olimpiskās hokeja izlases startu pēc kārtas jau trešajās Ziemas Olimpiskajās spēlēs. Kupls dalībnieku pulks pārstāvēs Latviju arī bobslejā, biatlonā, kamaniņu sportā un dažādās slēpošanas disciplīnās,” stāstīja Vrubļevskis.
Olimpiskās delegācijas sastāvs:
SPORTISTI |
TRENERI |
|||
|
|
|||
1. ĀTRSLIDOŠANA & ŠORTTREKS |
||||
1. |
Haralds Silovs |
1. |
Edvīns Silovs |
|
|
|
|||
2. BIATLONS |
||||
2. |
Ilmārs Bricis |
2. |
Vitālijs Urbanovičs |
|
3. |
Kaspars Dumbris |
3. |
Māris Čakars |
|
4. |
Kristaps Lībietis |
4. |
Aivars Bogdanovs |
|
5. |
Edgars Piksons |
5. |
Intars Spalviņš |
|
6. |
Andrejs Rastorgujevs |
6. |
Sergejs Malkovs |
|
7. |
Madara Līduma |
7. |
Valts Eiduks |
|
8. |
Žanna Juškāne |
|
|
|
9. |
Līga Glāzere |
|
|
|
10. |
Gerda Krūmiņa |
|
|
|
|
|
|||
3. BOBSLEJS |
||||
11. |
Jānis Miņins |
8. |
Sandis Prūsis |
|
12. |
Daumants Dreiškens |
9. |
Edijs Kalenda |
|
13. |
Intars Dambis |
10. |
Zintis Ekmanis |
|
14. |
Oskars Melbārdis |
11. |
Elmārs Priede |
|
15. |
Edgars Maskalāns |
12. |
Uģis Žaļims |
|
16. |
Raivis Broks |
|
|
|
17. |
Mihails Arhipovs |
|
|
|
18. |
Pāvels Tulubjevs |
|
|
|
|
|
|||
4. DISTANČU SLĒPOŠANA |
||||
19. |
Jānis Paipals |
13. |
Juris Ģērmanis |
|
20. |
Anete Brice |
14. |
Anžela Brice |
|
|
|
|||
5. HOKEJS |
||||
21. |
Edgars Masaļskis |
15. |
Oļegs Znaroks |
|
22. |
Ervīns Muštukovs |
16. |
Harijs Vītoliņš |
|
23. |
Sergejs Naumovs |
17. |
Māris Baldonieks |
|
24. |
Oskars Bārtulis |
18. |
Mihails Šostaks |
|
25. |
Georgijs Pujacs |
19. |
Vita Ļebedeva |
|
26. |
Kārlis Skrastiņš |
20. |
Aleksandrs Rogoza |
|
27. |
Arvīds Reķis |
21. |
Jurijs Silovs |
|
28. |
Krišjānis Rēdlihs |
|
|
|
29. |
Rodrigo Laviņš |
|
|
|
30. |
Guntis Galviņš |
|
|
|
31. |
Kristaps Sotnieks |
|
|
|
32. |
Herberts Vasiļjevs |
|
|
|
33. |
Jānis Sprukts |
|
|
|
34. |
Aleksandrs Ņiživijs |
|
|
|
35. |
Mārtiņš Karsums |
|
|
|
36. |
Mārtiņš Cipulis |
|
|
|
37. |
Ģirts Ankipāns |
|
|
|
38. |
Lauris Dārziņš |
|
|
|
39. |
Aleksejs Širokovs |
|
|
|
40. |
Miķelis Rēdlihs |
|
|
|
41. |
Kaspars Daugaviņš |
|
|
|
42. |
Armands Bērziņš |
|
|
|
43. |
Gints Meija |
|
|
|
|
Roberts Bukarts |
|
|
|
|
Artūrs Kulda |
|
|
|
|
Oļegs Sorokins Sarakstā ir iekļauti arī trīs rezerves hokejisti, par kuru piedalīšanos Olimpiskajā turnīrā lēmumu pieņems hokeja komandas vadība. |
|
|
|
|
|
|||
6. KALNU SLĒPOŠANA |
||||
44. |
Roberts Rode |
22. |
Dinārs Doršs |
|
45. |
Kristaps Zvejnieks |
23. |
Staņislavs Sokoļenko |
|
46. |
Liene Fimbauere |
|
|
|
|
|
|||
7. KAMANIŅU SPORTS |
||||
47. |
Mārtiņš Rubenis |
24. |
Pēteris Cīmanis |
|
48. |
Inārs Kivlenieks |
25. |
Jānis Liepa |
|
49. |
Guntis Rēķis |
26. |
Sandris Bērziņš |
|
50. |
Maija Tīruma |
27. |
Aivars Kalniņš |
|
51. |
Anna Orlova |
|
|
|
52. |
Agnese Koklača |
|
|
|
53. |
Andris Šics |
|
|
|
54. |
Juris Šics |
|
|
|
55. |
Oskars Gudramovičs |
|
|
|
56. |
Pēteris Kalniņš |
|
|
|
|
|
|||
8. SKELETONS |
||||
57. |
Martins Dukurs |
28. |
Ivo Pakalns |
|
58. |
Tomass Dukurs |
29. |
Matthias Biedermann |
|
|
|
30. |
Dainis Dukurs |
|
|
|
|||
10. MEDIĶI |
||||
1. |
Līga Cīrule |
7. |
Zane Krūze |
|
2. |
Aldis Cīrulis |
8. |
Māris Eikens |
|
3. |
Boriss Lonšakovs |
9. |
Boriss Lavrenovs |
|
4. |
Pāvels Paučonoks |
10. |
Jānis Kvēps |
|
5. |
Mareks Osovskis |
11. |
Fjodors Mazurs |
|
6. |
Edvīns Lešenkovs |
|
|
|
|
|
|||
11. VADĪBA |
||||
1. |
Žoržs Tikmers – delegācijas vadītājs |
3. |
Raitis Keselis – delegācijas vadītāja vietnieks (Vankūvera) |
|
2. |
Andris Lupiks – delegācijas vadītāja vietnieks (Vistlera) |
4. |
Marita Vilciņa – preses atašejs |
LOK oficiālajā delegācijā iekļauti arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas ielūgtie viesi -LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un ģenerālsekretārs Einars Fogelis, kā arī Olimpisko spēļu orgkomitejas ielūgtie viesi – Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, kā arī izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe.