Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 19.04.2024
Bricis atzīst, ka nokļūdījies ar slēpju izvēli
17.02.2010
z/a BNS

RĪGA, FEB 16, BNS - Labākais Latvijas biatlonists Ilmārs Bicis, kurš otrdien olimpiskajās spēlēs biatlonā iedzīšanas distancē ierindojās 32.vietā, atzīst, ka pirms sacensībām nokļūdījies ar slēpju izvēli.

"Grūti saprast kā es jutos. Jau nobraucot pirmo kilometru, šodien bija skaidrs, ka par neko cīnīties nevarēs. Laikam nokļūdījos ar slēpēm. Bet tā nav smērētāja vaina, nokļūdījos pats. Droši vien, vajadzēja ar citu pāri braukt. Tagad nezinu, bet tā domāju," žurnālistiem pēc finiša teica Bricis.

Viņš arī atzina, ka uz distances beigām sliktās slēpju slīdēšanas dēļ bijis noguris un arī tas ietekmējis šaušanu. Jau pirms starta bijis skaidrs, ka, lai saglabātu 14.vietu, būs jāšauj bez kļūdām, sacīja sportists: "Lai paliktu turpat vai kaut nedaudz paceltos, bija jāšauj bez kļūdām."

Jautāts par turpmākajiem startiem, Bricis bija lakonisks: "Šodien nekā, būs nākošā dienā. Nav nekāda iemesla krist panikā. Tur būs jauna diena, jauns mačs, tur viss būs cits."

Viņš arī pastāstīja, ka otrdienas laika apstākļi viņam bijuši labvēlīgi. "Domāju, ka labi, ka nav pārāk ātrs.. Redz, es tā domāju, bet izrādījās ne tā," sacīja Bricis.

Iedzīšanā startēja divi Latvijas sportisti - Ilmārs Bricis un Andrejs Rastorgujevs. Neveiksmīga šaušana no stāvus pozīcijas izlases līderim Bricim neļāva ierindoties augstāk par 32. vietu 12,5 kilometru iedzīšanas distancē. Otrs Latvijas pārstāvis Andrejs Rastorgujevs palika 58. vietā, bet par olimpisko čempionu kļuva Bjerns Ferijs no Zviedrijas.

Bricis, kurš sacensības sāka no 14. pozīcijas, pirmajās divās šautuvēs bija nekļūdīgs, taču augstāk viņam pakāpties neizdevās, jo arī konkurenti šāva ļoti labi un bija gana ātri trasē. Visu sabojāja šaušana stāvus, jo katrā ugunslīnijā Bricis pieļāva pa divām kļūdām, noslīdot uz 31. vietu pēc ceturtās šaušanas. Finišā Latvijas biatlona komandas līderis bija vēl vienu vietu zemāk.

No uzvarētāja Bricis atpalika par divām minūtēm un 36,5 sekundēm.

Ļoti slikti šāva arī Rastorgujevs, kurš pirmajās divās reizēs nopelnīja pa diviem soda apļiem, trešajā aizšāva garām trīs reizes, bet otrajā vēl divas. Veicot deviņus soda apļus Rastorgujevs, kurš sacensības sāka kā 50., palika trešais no beigām.

Cīņa par medaļām bija ļoti aizraujoša. Līdz pat pēdējai šaušanai līderis bija olimpiskais čempions sprintā Vensāns Žajs no Francijas, taču pēc tās viņš trasē devās soli solī ar Feriju, kurš trasē bija krietni ātrāks. Ferijs finišēja pēc 33 minūtēm un 38,4 sekundēm.

Līdz finišam Žaju apsteidza arī austrietis Kristofs Zumans, kurš startējot no 12. pozīcijas, ieguva sudraba medaļu. Viņš no Ferija atpalika par 16,5 sekundēm, bet Žajs zviedram zaudēja 28,2 sekundes.

Tikai neveiksmīga šaušana pēdējā ugunslīnijā medaļu liedza izcīnīt slavenajam norvēģim Ulem Einaram Bjerndālenam, kurš pieļāva divas kļūdas un finišēja septītais.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]