Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 23.04.2024
Čehijas hokejisti gandarīti par uzvaru pār Latviju, taču nav apmierināti ar savu spēli
24.02.2010
z/a BNS

RĪGA, FEB 24, BNS - Čehijas izlases hokejisti pēc dramatiskās uzvaras pagarinājumā pret Latviju un iekļūšanas ceturtdaļfinālā pēc spēles savas valsts medijiem neslēpa prieku par uzvaru, taču atzina, ka mača izskaņa bijusi pārāk nervoza un prasījusi no viņiem daudz emociju.

"Kad sēdēju uz rezervistu soliņa, mans pulss bija ļoti ātrs. Rezultāts varbūt nav pārāk labs, taču esmu laimīgs, ka mums izdevās uzvarēt," pēc spēles sacīja Čehijas izlases kapteinis Patriks Eliāšs. Viņš stāstīja, ka pirmajā trešdaļā viss bijis kārtībā, taču otrajā sekojuši noraidījumi, jo vairāki spēlētāji nav ievērojuši disciplīnu. "Tas bija muļķīgi. Šādos turnīros nedrīkst to pieļaut," Eliāšs norādīja uz epizodi, kurā čehi pusotru minūti trijatā spēlēja pret pieciem Latvijas izlases hokejistiem. Lai arī tad vārti netika gūti, pretinieks sajutis savu iespēju.

Čehijas izlase zaudējusi spēles ritmu. "Mēs tikai noskatījāmies, kas notiek laukumā. Mēs visi saprotam, ka šis nebija labākais sniegums," piebilda kapteinis.

Eliāšs atzina, ka zaudējums būtu traģēdija un milzīgs kauns, taču uzsvēra, ka nav viegli spēlēt pret tādām komandām kā Latvija, tāpēc jāpriecājas, ka olimpiskais turnīrs Čehijai turpinās. "Ja ir pagarinājums, tad var notiks jebkas," atzina čehu hokejists, piebilstot, ka pagarinājumā ripu vairāk kontrolējuši viņi, taču arī Latvijas izlasei izdevies izveidot bīstamu momentu, kas varēja beigties ar vārtu guvumu.

Kapteinis prātoja, ka pirms ceturtdaļfināla spēles ar Somiju čehiem vajadzētu kārtīgi atpūsties, savukārt no šā mača derētu ielāgot, ka laukumā jādarbojas vienkāršāk. Piemēram, Eliāšs esot pārturējis ripu, ko pret somiem nedrīkst atkārtot.

Savukārt Čehijas izlases pirmo vārtu autors Tomašs Rolineks atzina, ka abus vārtus komanda ielaidusi pēc kļūdām aizsardzībā, atstājot brīvus pretspēlētājus. "Diemžēl tā notika. Nevar noliegt, ka latvieši spēlēja labi," sacīja čehu uzbrucējs.

Jau ziņots, ka Latvijas hokeja izlase otrdien Vankūverā "UBC Thunderbird" arēnā tikai pagarinājumā ar 2:3 dramatiskā spēlē zaudēja Čehijas valstsvienībai un, tāpat kā pirms četriem gadiem Turīnā, olimpiskajās spēlēs palika pēdējā 12. vietā.

Latvijas izlase aizvadīja savu labāko spēli Vankūverā, trešajā periodā atspēlējoties no rezultāta 0:2. Vārtus Latvijai guva Mārtiņš Cipulis un Miķelis Rēdlihs, bet Edgars Masaļskis vārtos atvairīja 47 no 50 pretinieku metieniem. Čehija, tiekot pie grūtas uzvaras, ceturtdaļfinālā spēlēs pret Somiju.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]