Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 19.04.2024
Kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici kļūst par Vankūveras olimpisko spēļu sudraba medaļniekiem
18.02.2010
z/a BNS

Brāļu Šicu duetsVISTLERA, FEB 18, BNS - Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici trešdien Vistleras trasē kļuva par Vankūveras olimpisko spēļu sudraba medaļniekiem sacensībās divniekiem.

Par divkārtējiem olimpiskajiem čempioniem kļuva cits brāļu duets Andreass un Volfgangs Lingeri no Austrijas, kuri atkārtoja pirms četriem gadiem Turīnā izcīnīto panākumu.

Divu braucienu summā brāļu Šicu duets finišēja pēc minūtes un 22,969 sekundēm. Olimpiskajiem čempioniem Latvijas kamaniņu braucēji summā zaudēja 0,264 sekundes. Abus braucienus Šici veica bez acīm redzamām kļūdām. Pirmajā braucienā viņi bija otrie, no Lingeriem atpaliekot par 0,088 sekundēm, bet otrajā braucienā uzrādīja trešo labāko laiku.

Bronzas medaļas ieguva Vācijas sportisti Patriks Leitners un Aleksandrs Rešs, kuri pēc pirmā brauciena bija piektie, taču otrajā apsteidza Kristianu Oberštolcu/Patriku Gruberu no Itālijas, kā arī savus tautiešus Andre Floršucu/Torstenu Vustlihu. Sestie palika Kristians Nikums/Dens Džoje no ASV.

Otrs Latvijas divnieks - olimpisko spēļu debitanti Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš palika 12. vietā, otrajā braucienā spējot saglabāt pēc pirmā izcīnīto pozīciju. Aiz Latvijas divnieka palika pieredzējušais amerikāņu duets Marks Grimets/Braiens Martins, kuri pēc pirmā brauciena Latvijas jaunajiem sportistiem bija priekšā.

Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas ziemas olimpiskajās spēlēs šī Latvijas sportistiem ir tikai otrā olimpiskā medaļa. Pirms četriem gadiem Turīnā arī kamaniņu braukšanā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu.

Sacensībās startēja 20 divnieki, kuri abus braucienus sāka no Vistleras trases junioru starta, jo tādu lēmumu pieņēma sacensību organizatori pēc Gruzijas sportista Nodara Kumaritašvili bojāejas treniņbraucienos vēl pirms olimpisko spēļu sākuma.

Kamaniņu sacensības Vankūveras olimpiskajās spēlēs ir noslēgušās. Sieviešu sacensībās Maija Tīruma bija devītā, Anna Orlova 13, bet Agnese Koklača 24. vietā. Vīriešu sacensībās Mārtiņš Rubenis palika 11. vietā, Inārs Kivlenieks 18. vietā, bet Guntis Rēķis 26. vietā.