Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 25.04.2024
Latvijas hokeja izlase dramatiskā spēlē zaudē Čehijai, un olimpisko spēļu turnīru beidz pēdējā 12. vietā
24.02.2010
z/a BNS

Foto:Ilmārs ZnotiņšVANKŪVERA, FEB 24, BNS - Latvijas hokeja izlase otrdien Vankūverā "UBC Thunderbird" arēnā tikai pagarinājumā ar 2:3 dramatiskā spēlē zaudēja Čehijas valstsvienībai, un tāpat kā pirms četriem gadiem Turīnā, olimpiskajās spēlēs palika pēdējā 12. vietā.

Latvijas izlase aizvadīja savu labāko spēli Vankūverā, trešajā periodā atspēlējoties no rezultāta 0:2. Vārtus Latvijai guva Mārtiņš Cipulis un Miķelis Rēdlihs, bet Edgars Masaļskis vārtos atvairīja 47 no 50 pretinieku metieniem. Čehija, tiekot pie grūtas uzvaras, ceturtdaļfinālā spēlēs pret Somiju.

Arī šoreiz spēli Latvijas hokejistiem neizdevās sākt kā plānots, un pirmajās desmit minūtēs tika nopelnīts gan noraidījums, gan mazākumā zaudēti vārti. Pēc četrām spēlētām minūtēm pret Čehijas izlases kapteini Patriku Eliāšu noteikumus pārkāpa Georgijs Pujacs, bet vairākumā vārtu priekšā labi nocīnījās Tomašs Rolineks, kurš ar nūjas neērto pusi raidīja ripu Edgara Masaļska sargātajos vārtos.

Izvirzoties vadībā čehi turpināja apdraudēt Latvijas vārtus, spēles 12. minūtē piespiežot Latviju kļūdīties aizsardzībā. Pēc Romāna Červenkas piespēles no laukuma apmales nepiesegts palika Tomašs Fleišmans - Vašingtonas "Capitals" uzbrucējs no pāris metriem netraucēts meta ripu garām Masaļskim, panākot jau 2:0. Pirmā trešdaļa beidzās ar vēl vienu Čehijas izlases skaitlisko vairākumu, taču šoreiz viņi nespēja realizēt Armanda Bērziņa nevajadzīgo noraidījumu pretinieku zonā pie laukuma apmales.

Otrās trešdaļas sākuma Latvijas izlase ieguva lielisku iespēju samazināt rezultāta starpību, jo minūti un 34 sekundes Oļega Znaroka padotie spēlēja piecatā pret trīs pretiniekiem. Ar 26 sekunžu intervālu divu minūšu noraidījumus pret Kristapu Sotnieku un Mārtiņu Karsumu attiecīgi nopelnīja Fleišmans un Romāns Polaks. Lielā vairākuma sākumā tiesnešiem nācās pētīt vai pēc Mārtiņa Cipuļa metiena ripa nav pabijusi Čehijas izlases vārtos, taču Tomašs Vokouns paguva ar kājsargu to apstādināt pie pašas vārtu līnijas. Arī pēc tam Latvijas izlase vairākumā ilgi saspēlējās pretinieku zonā, tomēr samazināt starpību nespēja.

Arī turpinājumā cīņa pagāja abu komandu uzbrukumos, jo iespējas izcelties bija abām vienībām, kas gan netika izmantotas. Latvijas izlasē labās metienu pozīcijās bija Herberts Vasiļjevs un Bērziņš.

Otrais periods neveiksmīgs bija diviem Latvijas izlases uzbrucējiem, jo Karsumam pretinieks ar nūju trāpīja pa seju, bet Ģirtam Ankipānam ar ripu izsita augšējo zobu. Abi uzbrucēji spēli spēja turpināt, atšķirībā no Čehijas izlases veterāna Jaromīra Jāgra, kurš perioda otro pusi un trešo periodu savainojuma dēļ izlaida.

Pēdējā periodā teicama izdevība gūt Latvijas izlases pirmos vārtus bija Bērziņam, kurš pēc skaistas Miķeļa Rēdliha piespēles kritienā, nonāca vienatnē pret Vokounu, taču čehu vārtsargs pēdējā brīdī ar nūju Latvijas uzbrucējam ripu izsita. Ko nespēja Bērziņš, to izdarīja Cipulis, kurš vārtu priekšā bija veiklāks par aizsargu Polaku, un pēc Aleksandra Ņiživija un Krišjāņa Rēdliha piespēlēm pārspēja Vokounu.

Trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Latvija panāca izlīdzinājumu - pēc Bērziņa metiena no aizvārtes atlēkušo ripu tukšā pretinieku vārtu stūrī ieraidīja Miķelis Rēdlihs. Līdz pamatlaika beigām rezultāts nemainījās, savukārt viss izšķīrās pagarinājuma sestās minūtes sākumā, kad Davids Krejči no pieciem metriem raidīja ripu starp Masaļska kājsargiem.

Pēc Latvijas izlases neveiksmes ir zināmi trīs no četriem ceturtdaļfinālu pāriem. ASV spēlēs ar Šveici, Krievija ar Kanādu, bet Somija ar Čehiju.

Olimpskais hokeja turnīrs:

*Čehija - Latvija 3:2 (2:0, 0:0, 0:2, 1:0)

Vārtus guva: Tomašs Rolineks, Tomašs Fleišmans, Davids Krejči - Mārtiņš Cipulis, Miķelis Rēdlihs

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Tomašs Vokouns

Metieni: 50:26 (16:4, 15:13, 17:7, 2:2)

Soda minūtes: 10:10 (2:4, 6:2, 2:4)

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]