Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 25.04.2024
Latvijas hokejisti olimpisko turnīru sāk ar smagu zaudējumu Krievijai rezultatīvā spēlē
17.02.2010
z/a BNS

RĪGA, FEB 17, BNS - Latvijas valstsvienība otrdien pirmajā spēlē olimpiskajā turnīrā ar 2:8 Vankūverā zaudēja Krievijas hokejistiem, kam pirmajā trešdaļā izdevās gūt trīs bezatbildes vārtus, bet pēdējā periodā tikpat daudz ripu Edgara Masaļska vārtos raidīt divu minūšu laikā.

Latvijas izlasē iemesto vārtu autori bija Herberts Vasiļjevs un Ģirts Ankipāns. Pasaules čempioniem krieviem pa diviem vārtiem guva Daniss Zaripovs un Aleksandrs Ovečkins.

Līdzko spēle bija sākusies, Krievijas izlase neļāva Latvijas spēlētājiem ne mirkli brīvi pārvaldīt ripu, un spiediena dēļ sekoja kļūdas. Jau trešajā minūtē netraucēts Edgara Masaļska vārtu priekšā palika Zaripovs un atklāja rezultātu. Pagāja vēl piecas minūtes un rezultāts kļuva 0:2, kad Masaļska atsisto ripu zibenīgi vārtos raidīja Aleksandrs Radulovs. Pirmās trešdaļas vidū spēku samērs laukumā nedaudz izlīdzinājās un vairāki nopietni uzbrukumi izdevās arī Latvijai. Tuvu vārtu guvumam bija Ankipāns, taču mirkli ātrāks par viņu izrādījās Krievijas vārtsargs Jevgēņijs Nabokovs, ar nūju raidot prom paša pazaudēto ripu. Trešos vārtus Latvijas izlase zaudēja perioda pēdējā minūtē, kad Aleksandrs Sjomins pie vārtiem atņēma ripu Guntim Galviņam un mirkli vēlāk Masaļski pārspēja Ovečkins.

Spēkos līdzvērtīgāka cīņa laukumā ritēja otrajā trešdaļā, kad Latvijas izlasei bija vairākas labas iespējas gūt vārtus. Latvijas hokejisti veiksmīgāk veidoja uzbrukumus, taču no labām pozīcijām netrāpīja ne Armands Bērziņš, ne Aleksejs Širokovs. Krievijas izlase četru vārtu pārsvaru ieguva nepilnas divas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma, kad skaitlisko vairākumu realizēja Jevgēņijs Malkins, vārtu priekšā netraucēts tiekot pie atlēkušas ripas.

Cerīgi Latvijai aizsākās pēdējā trešdaļa, jo jau pirmajā minūtē pēc Aleksandra Ņiživija piespēles Vasiļjevs no zonas vidus pārspēja Jevgēņiju Nabokovu un rezultāts kļuva 1:4. Taču tūlīt pat Krievijas izlase nedaudz vairāk kā divās minūtēs palielināja pārsvaru līdz 7:1. Vispirms Masaļskis nespēja līdzēt pēc Ovečkina spēcīga plaukstas metiena, pusminūti vēlāk Latvijas vārtsargs nenoturēja Zaripova raidīto ripu, kas pārslīdēja pāri vārtu līnijai, bet neveiksmju sērijas turpinājumā netverams Masaļskim bija Iļjas Kovaļčuka metiens tuvajā vārtu stūrī. Pagāja vēl pus minūte, un Ankipāns ar spēcīgu metienu no asa leņķa vārtu augšējā stūrī vēlreiz piespieda kapitulēt Nabokovu. Lai gan cīņas iznākums bija skaidrs, Latvijas izlase turpināja spēlēt aktīvi, tomēr vēl vairāk samazināt rezultāta starpību nespēja, turklāt minūti pirms spēles beigām vārtu priekšā brīvi izrīkojās Aleksejs Morozovs un panāca 8:2.

Pēdējās divas spēles B grupas turnīrā Latvija aizvadīs piektdien un sestdien pret Čehiju un Slovākiju. Pēc Latvijas laika spēles notiks naktī attiecīgi uz sestdien un svētdienu. Neatkarīgi no sekmēm grupas turnīrā Latvijas izlase saglabās cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, tomēr augstāka vieta grupā ļautu iegūt relatīvi vājāku pretinieku pirmajā izslēgšanas kārtā.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]