Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 25.04.2024
Lībietis: svētdienas sacensība bija īsta laimes spēle
15.02.2010
z/a BNS

Kristaps LībietisVISTLERA, FEB 15, BNS - Latvijas biatlonists Kristaps Lībietis, kurš Vistlerā 10 kilometru sprinta distancē finišēja 64.vietā, nekvalificējoties iedzīšanas sacensībām otrdien, atzīst, ka laikapstākļu dēļ svētdienas sacensības bijusi īsta laimes spēle.

"Šodien tā bija laimes spēle. Īsta laimes spēle," sacīja Lībietis, atzīstot, ka slēpes svētdien neesot slīdejušas. "Varēja būt daudz labāk, ja slēpes būtu slīdējušas. No sākuma bija viss graudains un ciets, vēlāk trasē sniegs bija slapja pļura.. Kamēr nesāka snigt, tikmēr bija labi," viņš teica.

Pēc Lībieša vārdiem, labākas izredzes bijušas tiem, kuri startējuši pirmajā grupā. "Stiprākajiem vienmēr veicas," smaidot sacīja sportists. "Es zinu, kā ir, kad slēpes slīd, šodien neslīdēja," viņš teica, atzīstot, ka bijušas iespējas iekļūt starp labākajiem 60 sportistiem.

Par sliktajiem laikapstākļiem sarunā ar žurnālistiem pēc finiša sūkstījās arī Edgars Piksons. "Uznāca tāds sniegs, ka slēpes apstājās un dari, ko tu gribi. Tā nekad nebija vēl bijis. Beigās jau atkal puslīdz normāli sāka slīdēt, bet nu otrajā aplī.. Tur arī es viss paliku. Ja nebūtu apstājušās splēpes būtu bijis normāli," sacīja biatlonists.

Jau ziņots, ka no Latvijas četriem pārstāvjiem otrdienas iedzīšanas braucienam kvalificējušies divi - Ilmārs Bricis, kurš izcīnija 14.vietu un Rastorgujevs. Kristaps Lībietis finišēja 64. un Edgars Piksons 78. vietā, un iedzīšanai nekvalificējās.

Laika apstākļi - lietus un slapjais sniegs - ieviesas savas korekcijas medaļnieku vidū. Par olimpisko čempionu kļuva Vensāns Žajs no Francijas, kurš šāva bez kļūdām un par 12,2 sekundēm apsteidza norvēģi Emilu Hegli Svendsenu, kurš mēroja vienu soda apli, bet bronzas medaļa tika horvātam Jakovam Fakam, kurš čempionam zaudēja 14 sekundes šaujot nekļūdīgi.

Bricis uzvarētājam zaudēja vienu minūti un 33,5 sekundes. Katrā no šautuvēm viņš kļūdījās pa reizei. Rastorgujevs Žajam zaudēja divas minūtes un 57,5 sekundes pēc trīs soda apļu veikšanas.

Pēc pirmās šautuves Bricis bija 21. vietā, pēc otrās - 16. Sparīgs uz distances beigām bija arī Rastorgujevs, kurš pēc pirmās šaušanas bija 75. vietā, bet pēc otrās - 56.

Neveiksmīgas sacensības bija par favorītiem uzskatītajiem. Norvēģis Ule Einars Bjerndālens palika aiz Briča - 17. vietā, ātrākais krievs Ivans Čerezovs bija desmitais, bet no vāciešiem Kristofs Stefans - 19. vietā.

Jau ziņots, ka sestdien pēc sprinta sacensībām sievietēm Gerda Krūmiņa un Madara Līduma nodrošināja tiesības startēt 10 kilometru iedzīšanas sacensībās, kas arī risināsies otrdien.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"