Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 16.04.2024
Līduma: viss, kas šodien nebija atkarīgs no manis, bija perfekti
14.02.2010
z/a BNS

VISTLERA, FEB 14, BNS - Latvijas biatloniste Madara Līduma, kura 7,5 kilometru sprinta distancē Vankūveras Olimpiskajās spēlēs ierindojās 57.vietā, ir vīlusies par pašas uzrādīto rezultātu.

"Viss, kas šodien nebija atkarīgs no manis, bija perfekti. Tas, kas bija atkarigs no manis.. Šobrīd ir tā, ka gribas raudāt," pēc finiša žurnālistiem sacīja Līduma, kura šaušanā kopā pieļāva četras kļūdas.

"Es tik labi piešāvos, bet aizšāvu pirmo garām. Es nesapratu, kas notiek. Līdz ar to visa tā šaušana bija tāda, ka tu drebi par katru šāvienu.. Un pēdejais atkal garām.. Tu arī trasē vairs nevari tik labi saņemties.. Es, protams, saņēmos, cik es varēju.. Ar labāku šaušanu tiri psiholoģiski tas uzrāviens būtu bijis cits," klāstīja biatloniste.

Pēc viņas teiktā, trase sestdien bijusi ātra: "Es jūtos tiešām labā formā. Es jau cerēju, ka trase būs tāda kā vakar, ka kājas grimst līdz ceļgaliem un būs lielākas priekšrocības, bet pa nakti bija uzsalis un līdz ar to trase bija cietāka un ātra.. Nobraucienos tikai noslauki ūdeni no brillēm un mēģini trāpīt pagriezienā."

Jautāta, kā sestdienas salīdzinoši neveiksmīgais starts ietekmēs kopējo noskaņu un turmākos startus, Līduma teica: "Katrā ziņā es sev pelnus uz galvas nekaisu pēc pirmā starta. Man jācīnas, vēl visas spēles priekšā.. Protams, tu četrus gadus gatavojies tai vienai dienai, no rīta pamosties, saproti, ka īstenība tā ir tāda pati diena ka visas citas. Visgrūtāk jau sev ir ieskaidrot, ka neko vairāk no tevis neviens neprasa kā parasti.. Viss būs kārtībā, tā gadās, dzīve tāpēc nebeidzās."

Jau ziņots, ka Latvijas biatlonistes Gerda Krūmiņa un Madara Līduma sestdien olimpiskajās spēlēs Vankūverā iekļuva 60 labāko skaitā 7,5 kilometru sprinta distancē.

Labākā no četrām Latvijas biatlonistēm Vistleras olimpiskajā parkā notikušajās sacensībās bija Krūmiņa, kura ieņēma 48. vietu, bet Līduma finišēja 57. vietā. Līga Glāzere ieņēma 69., bet Žanna Juškāne 79. vietu 88 dalībnieču konkurencē.

Par olimpisko čempioni kļuva Slovākiju pārstāvošā krieviete Anastasija Kuzmina, kura ar vienu kļūdu šaušanā finišēja pēc 19 minūtēm un 55,6 sekundēm. Otrā, uzvarētājai zaudējot 1,5 sekundes, bija Magdalēna Noinere no Vācijas, kura arī mēroja vienu soda apli. Bronzas medaļu ieguva Marija Dorina no Francijas, kura šāva bez kļūdām, finišā uzvarētājai zaudējot 10,9 sekundes.

Krūmiņa šaušanā pieļāva vienu kļūdu otrajā ugunslīnijā, kurā bija jāšauj no stāvus pozīcijas. Līduma katrā no šautuvēm pieļāva pa divām kļūdām, tāpēc mēroja četrus soda apļus. Glāzere vienu kļūdu pieļāva otrajā šaušanā, taču viņa slēpoja lēnāk nekā Līduma. Žanna Juškāne mēroja trīs soda apļus.

No uzvarētājas Kuzminas labākā Latvijas biatloniste šajās sacensībās Krūmiņa atpalika divas minūtes un 13,7 sekundes. Līduma finišēja vēl par 14,5 sekundēm vēlāk.

Krūmiņa un Līduma nodrošināja tiesības startēt 10 kilometru iedzīšanas sacensībās, kas risināsies otrdien, un kurās piedalīsies 60 labākās pēc sprinta sacensību rezultātiem.

Svētdien plkst. 21.15 Vankūveras olimpiskajās spēlēs biatlonā uz starta 10 kilometru sprinta distancē dosies Latvijas biatlonisti.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"