Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 19.04.2024
Rastorgujevs atzīst, ka distancē izdarījis visu, ko varējis, taču paša uzstādīto mērķis izpildīt nav izdevies
15.02.2010
z/a BNS

Andrejs RostorgujevsRĪGA, FEB 15, BNS - Olimpisko spēļu debitants, alūksnietis Andrejs Rastorgujevs, kurš 88 dalībnieku konkurencē Vistleras olimipiskajā trasē 10 kilometru sprinta distancē izcīnīja 50.vietu un kvalificējās otrdienas iedzīšanās sacensībām, atzīst, ka distancē izdarījis visu, ko vajadzējis. Sportists gan atzīst ka nav izdevies izpildīt paša uzstādīto mērķi iekļūt starp 30 labākajiem, jo pievīlusi šaušana.

"It kā visu izdarīju, ko vajadzēja. Vējiņš nedaudz pamainījas, no sākuma no labās puses, pēc tam no kreisās. Pagriezu nedaudz pa labi, tāpat aizšāvu garām," pēc finiša stāstīja Rastorgujevs, kurš šautuvē pieļāva trīs kļūdas.

Viņš arī sacīja, ka fiziski distances laikā jūties labi, vienīgi slēpes varēja slīdēt labāk: "Paskriet varēju, slēpes vienīgi varēja nedaudz labāk slīdēt.. Slēpes sāka stāties ar katru apli. Bet kopumā labi, iešaut tikai vajadzēja un viss." Jautāts par smagajiem laikapstākļiem, sportists atzina, ka viņam šāds slapjkdraņķis tieši varēja nākt par labu. "Es esmu viegls, man tieši labāk, man patika," viņš teica.

Tāpat alūksnietis sacīja, ka pirms olimpiskā starta neesot nervozējis. "Nejutu īpaši satraukumu, tāpat kā Pasaules kausa sacensības. Gatavojos kā nopietnām, parastām sacensībām, lai nenervozētu.. Lai pārāk nesaspringtu," viņš teica.

Jau ziņots, ka no Latvijas četriem pārstāvjiem otrdienas iedzīšanas braucienam kvalificējušies divi - Ilmārs Bricis, kurš izcīnija 14.vietu un Rastorgujevs. Kristaps Lībietis finišēja 64. un Edgars Piksons 78. vietā, un iedzīšanai nekvalificējās.

Par olimpisko čempionu kļuva Vensāns Žajs no Francijas, kurš šāva bez kļūdām un par 12,2 sekundēm apsteidza norvēģi Emilu Hegli Svendsenu, kurš mēroja vienu soda apli, bet bronzas medaļa tika horvātam Jakovam Fakam, kurš čempionam zaudēja 14 sekundes šaujot nekļūdīgi.

Bricis uzvarētājam zaudēja vienu minūti un 33,5 sekundes. Katrā no šautuvēm viņš kļūdījās pa reizei. Rastorgujevs Žajam zaudēja divas minūtes un 57,5 sekundes pēc trīs soda apļu veikšanas.

Pēc pirmās šautuves Bricis bija 21. vietā, pēc otrās - 16. Sparīgs uz distances beigām bija arī Rastorgujevs, kurš pēc pirmās šaušanas bija 75. vietā, bet pēc otrās - 56.

Neveiksmīgas sacensības bija par favorītiem uzskatītajiem. Norvēģis Ule Einars Bjerndālens palika aiz Briča - 17. vietā, ātrākais krievs Ivans Čerezovs bija desmitais, bet no vāciešiem Kristofs Stefans - 19. vietā.

Jau ziņots, ka sestdien pēc sprinta sacensībām sievietēm Gerda Krūmiņa un Madara Līduma nodrošināja tiesības startēt 10 kilometru iedzīšanas sacensībās, kas arī risināsies otrdien.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"