Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 13.04.2024
Latvijas bobsleja četrinieka stūmējs Arhipovs: otrajā braucienā gandrīz apgāzāmies
27.02.2010
z/a BNS

Mihails ArhipovsVISTLERA, FEB 27, BNS - Latvijas bobsleja četrinieka stūmējs Mihails Arhipovs pēc pirmajiem diviem braucieniem olimpiskajās spēlēs aģentūrai BNS atzina, ka sarežģītajā trasē daudzām ekipāžām primārais ir tikt līdz finišam. Edgara Maskalāna pilotētais četrinieks otrajā braucienā bijis tuvu kritienam, taču šoreiz no nepatikšanām, pretēji sešām citām ekipāžam, izdevies izvairīties.

"Otrais brauciens bija tāds piecdesmit uz piecdesmit. [Līdz kritienam] daudz netrūka. Labi, ka sarunājām - 13. virāžā visi svērsimies par kreisi. 300 kilogrami kopā, un domāju, ka tas arī nospēlēja, lai mēs noturētos uz četrām slidām," skaidroja Arhipovs.

"Ja paskatās, kas šodien notiek, tad laikam primārais ir tikt līdz lejai. Riskēt nav jēgas," trasē notiekošo, kad katrā no braucieniem krita pa trīs ēkipāžam, raksturoja Latvijas bobslejists.

Pirms olimpiskajām spēlēm Edgara Maskalāna ekipāža kā mērķi sev nosprauda tikšanu labāko 12 skaitā, bet pirms pašiem startiem uzdevums koriģēts. "Mēs gājām uz desmitnieku, izskatās, ka mazliet vēl trūkst. Vēl jau viena diena būs. Ja būs divpadsmitnieks arī būs labi," sacīja Arhopovs.

Stūmējs, kurš sevi bobslejā ir izmēģinājis arī kā pilots, uzskata, ka olimpisko startu viņš sagaidījis teicamā fiziskajā kondīcijā. "Labā formā, labākā, kas līdz šim bijusi," pašsajūtu raksturoja Arhipovs.

Trase esot ļoti ātra, taču sarežģījumus rada 13. virāža. "Ja nebūtu 13. virāžas, trase būtu tīri neko, ātra, forša," trasi raksturoja Arhipovs. Problēmas dalībniekiem rodas tāpēc, ka 13. virāža ir pārāk īsa, bet ātrums tur ir milzīgs. "Tāpēc tas ātrums kļūst bīstams," norādīja bobslejists.

Pēc Arhipova teiktā Maskalāns cienīgi tiek galā ar trasi. Pats četrinieka stūmējs nākošsezon plāno atgriezties pie boba stūrēšanas, nevis stumšanas. "Pēc olimpiādes taisos atpakaļ. Sākot ar nākamo gadu sēdēšu pie stūres, un gatavošos nākamajām olimpiskajām spēlēm Sočos," piebilda Arhipovs.

Jau ziņots, ka Edgara Maskalāna pilotētais bobsleja četrinieks Vistleras trasē pēc pirmajiem diviem braucieniem Vankūveras ziemas olimpiskajās spēlēs piektdien ieņem 11. vietu, bet kritienus piedzīvoja sešas no 25 startējušajām kamanām.

No līdera - ASV bobslejista Stīvena Holkomba, kas bija ātrākais abos braucienos, Maskalāns atpaliek 1,27 sekundes, liecina organizatoru informācija. Maskalānu iestumj Mihails Arhipovs, Raivis Broks un Pāvels Tulubjevs. Otro vietu ieņem kanādieša Lindona Raša (+0,40 no līdera), trešo - vāciešu Andrē Langes (+0,44) pilotētās kamanas.

Otrajā braucienā Maskalāns uzrādīja 11. labāko laiku. Pirmajā braucienā Maskalāns ieņēma 14. vietu un zaudēja Holkombam 0,71 sekundi.

Kritienus pirmajā braucienā piedzīvoja Aleksandra Zubkova vadītās Krievijas un Volfganga Štampfera vadītās Austrijas kamanas. No tiem, kas netika saukti par pretendentiem uz augstām vietām arī Milana Jagnešāka (Slovākija I) ekipāža. Tām visām tika reģistrēts laiks, jo kamanas aizslīdēja līdz finišam, taču otrajā braucienā tās vairs nepiedalījās. Otrajā braucienā apgāzās Hiroši Suzuki (Japāna I), Džona Džeksona (Lielbritānija I) un Džona Napjēra (ASV II) kamanas, pat Lange sarezģītākajā virāžā atradās uz kritiena robežas.

Atlikušie divi braucieni notiks naktī no sestdienas uz svētdienu plkst. 23 un plkst. 0.35 pēc Latvijas laika.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]