Sporta veidi | Svarcelšana
Svarcelšana | Rezultāti

20 gadus vecais dobelnieks Artūrs Plēsnieks šobrīd ir Latvijas vadošais svarcēlājs, kurš startē svara kategorijā līdz 105 kilogramiem. Plēsnieks būs vienīgais Latvijas svarcēlājs Londonā.

Plēsniekam izdevās kvalificēties olimpiskajām spēlēm, iegūstot individuālo ceļazīmi. Olimpisko spēļu debitants ir dēvējams par titulētu svarcēlāju, jo pērn Plēsnieks uzvarēja Eiropas čempionātā junioriem un ieņēma 15. vietu Pasaules čempionātā pieaugušajiem. Šogad aprīlī Plēsnieks izcīnīja 5. vietu Eiropas čempionātā. Vēl šogad Eduarda Andruškeviča audzēknis izcīnīja sudrabu Gvatemalā, Pasaules čempionātā junioriem.

Pieaug slodzes, aug rezultāti, un Plēsnieks arvien skaļāk sevi piesaka kā ļoti perspektīvu svarcēlāju. Treneris Eduards Andruškevičs vērtē, ka Plēsnieka starti Londonas Olimpiādē ir cerīgi, viņš varētu ierindoties pat labāko desmitniekā.

Latvija būs viena no 69 valstīm, kas Londonās būs pārstāvēta svarcelšanas disciplīnā.

Kopumā sacensībās piedalīsies 156 vīrieši un 104 sievietes. Vīrieši sadalīs medaļu komplektus astoņās svara kategorijās, bet sievietes – septiņās. Katru valsti svarcelšanā drīkst pārstāvēt maksimums 10 sportisti (seši vīrieši un četras sievietes), bet katrā svara kategorijā – ne vairāk par diviem sportistiem.

Svarcelšanas sacensības risināsies „ExCeL” arēnā, kas ir lielākais sporta komplekss Londonas olimpiskajās spēlēs.