Sporta veidi | Vieglatlētika
Vieglatlētika | Kopskats
 

Līdzīgi kā 2008.gadā Pekinā, arī Londonā Latvijas olimpiskās saimes „mugurkaulu” veidos 23 vieglatlēti, kas startēs 12 vieglatlētikas disciplīnās, no kurām viskuplāk pārstāvēti šķēpmetēji.

Lielākā daļa vieglatlētu spēlēm kvalificējušies ar izpildītu A normatīvu.

Daudzcīņā no Latvijas dāmām uz Olimpiskās starta līnijas 3.augustā izies Aiga Grabuste (septiņcīņa) un Laura Ikauniece (septiņcīņa), bet no kungiem 8.augusts Edgars Eriņš (desmitcīņa)

Kārtslēkšanā 8.augustā startēs Mareks Ārents

Lodes grūšanā 3.augustā startēs Māris Urtāns

400m 4.augustā startēs Jānis Leitis

1500m 3.augustā startēs Dmitrijs Jurkevičš

3000m kavēkļos 4.augustā startēs Poļina Jeļizarova

Maratonu dāmām 5.augustā skries Dace Lina, bet kungiem Olimpisko spēļu norises noslēdzošajā dienā - 12.augustā, Valērijs Žolnerovičs

20km soļošanā kungiem 4.augustā piedalīsies Arnis Rumbenieksbet dāmas šajā distancē izies 11.augustā, tai skaitā Agnese Pastare

50km soļošanā kungiem 11.augustā piedalīsies Igors Kazakevičs

Šķēpa mešanā Latvija ir lielvalsts. 7.un 8.augustā sacensību kvalifikācijas mačos piedalīsies 6 Latvijas sportisti - Madara Palameika,  Sinta Ozoliņa-Kovala, Līna Mūze, kā arī Vadims Vasiļevskis, Ainārs Kovals un Zigismunds Sirmais

Tālēkšanā - 7.augustā startu sāks Ineta Radeviča un Lauma Grīva

Vesera mešanā3.augustā startēs Igors Sokolovs

Vieglatlētika ir senākais no visiem sporta veidiem, jo ir visu sporta veidu pamats. Vieglatlētika visspilgtāk apliecina olimpisko saukli „Citius, Altius, Fortius”. Vieglatlētika ir arī viskuplāk pārstāvētais sporta veids, jo piedalās vairāk nekā 2000 sportistu.

Jau Senajā Grieķijā vieglatlētika bija galvenais sporta veids un tāds ir palicis nemainīgi joprojām. Sievietes vieglatlētikā sāka startēt tikai 1928.gadā.

Londonas olimpiskajās spēlēs vieglatlēti sadalīs 47 medaļu komplektus. Sacensībās piedalīsies vismaz 2000 sportistu, bet katrā disciplīnā drīkst būt ne vairāk par trīs sportistiem.

Vieglatlētikas sacensības no 3.-12.augustam risināsies Londonas Olimpiskajā stadionā, izņemot maratonu un soļošanu, kas risināsies Londonas ielās.