Ziņas
Pļaviņš un Šmēdiņš apņēmušies otro reizi pēc kārtas nepalikt ceturtajā vietā augstākā līmeņa turnīrā
07.08.2012. | Autors: z/a BNS/ Gundars Galkins

LONDONA, Aug 07, BNS - Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš pirms gada pasaules čempionātā ierindojās 4.vietā, bet Londonas olimpiskajās spēlēs viņi pēc iekļūšanas pusfinālā ir apņēmušies sasniegt vairāk, lai gan ir ļoti priecīgi arī par iekļūšanu četriniekā.

Šmēdiņš pēc dueta uzvaras 2:1 ceturtdaļfinālā pār amerikāņiem Džeikobu Gibu/Šonu Rozentālu pirmdien žurnālistiem teica, ka sākumā paši pārāk daudz kļūdījās un neļāva pieļaut kļūdas pretiniekiem. Otrajā un trešajā setā kļūdu kļuvis mazāk, un amerikāņiem sākušās problēmas. Šmēdiņš uzsvēra, ka abi ar Pļaviņu katrā spēlē cenšas nospēlēt maksimāli labi, un viņiem nav tādu labo vai slikto spēļu.

"Sākumā vajadzēja iešūpoties, un tad jau aizgāja. Arvien cīnāmies par katru punktu, un negribam tos viegli atdot. Spēles gaitā pamainījām taktiku, sākām celt bumbas aizsardzībā un kaut ko pieķērām blokā. Visu darījām pareizi," priecājās Šmēdiņš. Viņš atzina, ka līdz šim nozīmīgākā spēle ir uzvarēta, kā arī solīja censties neatkārtot pasaules čempionātā pieredzēto un nepalikt ceturtajiem olimpiskajā turnīrā. Šmēdiņš uzskata, ka šoreiz abi var pretendēt uz augstāku vietu, jo ir uzkrāta nozīmīga pieredze.

Savukārt Pļaviņš smējās, ka tagad viņam jāgādā visai ģimenei biļetes uz pusfinālu, un viņš cer uz jau iepriekš iepazīta vietējā darbinieka izpalīdzību arī turpmāk. Pret ASV duetu izvērsusies smaga cīņa, un Pļaviņš pat pusnopietni pabrīnījās, ka izdodas noturēties līmenī, lai gan par ļoti meistarīgiem spēlētājiem viņš sevi un Pļaviņu nenosauca.

"Nesaprotu, kas notiek," līksmojot teica Pļaviņš. "Mēs gandrīz katrā spēlē esam pastarīši un bukmeikeriem ir lielas likmes mums par sliktu, bet mēs uzvaram," viņš piebilda.

Pirmajā setā pēc neveiksmīgas spēles uzbrukumā tika pamainīta taktika, un otrajā setā viss aizgājis. "Bieži mūžā tāds spēles pavērsiens negadās, bet mums gadījās olimpiskajās spēlēs. Svarīgi ir noticēt sev," gandarīts bija Pļaviņš. Krasu taktikas maiņu spēles gaitā viņš nosauca par lielu risku, taču citas izvēles nav bijis, jo nav bijis kur atkāpties. Pļaviņš pastāstīja, ka tagad viņi cenšas spēlēt gudrāk, jo vairs neriskē tik daudz ar servēm, necenšoties ar tām iegūt iniciatīvu, bet gaidot, ko izspēlēs pretinieki.

"Mums ir viena no visšvakākajām servēm, toties ir viss pārējais," pāra stiprās un vājās puses iezīmēja Pļaviņš. Pusfinālā Pļaviņš ar Šmēdiņu labprāt spēlētu nelielā vējā, kas nav parocīgs pretiniekiem, kuri izspēlē augstas piespēles. Taču svarīgāks nosacījums par laikapstākļiem būšot, lai ir laimīgā diena.

Pļaviņš atzina, ka ir grūti gaidīt spēles, jo nevar tērēt enerģiju sarunām ar apkārtējiem. "Paskatāmies kādu seriālu, kaut ko nedaudz internetā, Jānis [Šmēdiņš] daudz guļ. Bet saņemties pēc tam ir grūti," spriedzi raksturoja Pļaviņš. Viņš rēķinās, ka arī nākamajās spēlēs būs tik liels satraukums, kas laupa pat apetīti. Tomēr Pļaviņš cer, ka nākamie pretinieki nervozēs daudz vairāk, jo no brazīliešiem Alisona Ceruti/Emanuela Rego noteikti gaida medaļas.

Savukārt Latvijas dueta treneris Aigars Birzulis sacīja, ka vēl priekšā ir svarīgas spēles. Arī viņš atgādināja, ka Pļaviņš un Šmēdiņš nonākuši tādā pašā situācijā kā pirms gada pasaules čempionātā, bet šoreiz jau augstākas raudzes turnīrā. Treneris gan norādīja, ka pāra rezultāti apliecina viņu psiholoģisko stabilitāti. "Šādā pasākumā 4.vieta ir visbēdīgākā, un mēs to negribam," uzsvēra treneris.

Birzulis uzskata, ka ceturtdaļfinālā nedaudz pietrūcis uzbrukuma noslēguma pēc labas aizsardzības, toties bijis zināms, ka amerikāņus var noķert uz kādu neuzmanību, turklāt ASV duetam nepatīk spēlēt puskrēslā, kas bija izšķirošajā trešajā setā. Birzulis sagaida, ka Latvijas pāris pēc uzvaras paliks uz pareizās nots, jo galvenā spēle tam bija jau astotdaļfinālā. Nākamais panākums jau bijis kā bonus, jo no ASV uzvaru gaidīja vairāk, kas tai radīja psiholoģisku spiedienu. Par pusfinālu Latvijas komanda centīšoties pārāk daudz nedomāt, bet Birzulis bija cerīgi noskaņots arī par nākamo spēli.

Ar Brazīlijas duetu Ceruti/Rego Pļaviņš/Šmēdiņš iepriekš nav spēlējuši, tādēļ abām komandām tas būšot jauns pārbaudījums. Ceturtdaļfinālā Brazīlijas pāris nebija tālu no zaudējuma poļiem Mariušam Prudelam/Gžegožam Fijalekam. Lai gan poļi kļūdījās un nenoticēja savai uzvarai, cīņas gaita parādīja, ka brazīlieši nav neuzvarami, uzsvēra Birzulis.

Neatkarīgi no pusfināla cīņas iznākuma Pļaviņš/Šmēdiņš olimpiskajā turnīrā spēlēs arī tā pēdējā dienā 9.augustā, pretendējot uz čempionu titulu vai bronzas godalgām.