Ziņas
Samoilovs/Sorokins pēc zaudējuma astotdaļfinālā vāciešiem Londonas olimpiskajās spēlēs finišē devītajā vietā
04.08.2012. | Autors: z/a BNS

RĪGA, Aug 04, BNS - Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins Londonas olimpisko spēļu turnīru sestdien noslēdza ar zaudējumu astotdaļfinālā Jūliusam Brinkam un Jonasam Rekermanam no Vācijas ar 0:2 (12:21, 17:21) un noslēgumā ierindojās devītajā vietā.

Pirmajā setā izšķirošie bija pieci pēc kārtas zaudēti punkti, kad vāciešiem no 5:5 izdevās panākt 10:5, bet vēlāk iegūt pat septiņu punktu pārsvaru (13:6). Seta beigās Latvijas volejbolistus sanervozēja tiesneša lēmums neieskaitīt punktu, kad rezultāts kļuva 17:11, kādēļ turpinājumā vairs nekāda cīņa neiznāca.

Arī otrais sets aizritēja ar Eiropas čempionu - vāciešu pārsvaru. Brinks/Rekermans vairākkārt izvirzījās vadībā ar pieciem punktiem, bet Latvijas komanda pēdējo reizi vistuvāk - divu punktu attālumā bija ar 10:12. Lai gan izskaņā tā vēl pietuvojās trīs punktu attālumā (16:19), divdesmitais punkts tika zaudēts pēc ilgākas izspēles, tad atgūts, tomēr otru mačbumbu vācieši izmantoja.

Samoilovs atkārtoja savu pirms četriem gadiem Pekinā gūto panākumu, kad pārī ar Mārtiņu Pļaviņu arī spēlēja olimpisko spēļu astotdaļfinālā.

Piektdien ceturtdaļfinālā iekļuva otra Latvijas komanda Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš, kuru pretinieki pirmdien būs amerikāņu Džeikoba Giba/Šona Rozentāla un Krievijas dueta Konstantīna Semjonova/Sergeja Prokopjeva cīņas uzvarētāji sestdienas pēdējā spēlē vēlu vakarā. Iekļūšana olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā ir Latvijas pludmales volejbola augstākais sasniegums, jo tas garantē vismaz dalītu piekto vietu.