Ziņas
Septiņcīņniece Ikauniece ar atkārtotu Latvijas rekordu savā olimpiskajā debijā finišē devītajā vietā
04.08.2012. | Autors: z/a BNS | Foto: f/a F64

RĪGA, Aug 04, BNS - Septiņcīņniece Laura Ikauniece ar atkārtotu Latvijas rekordu savā olimpiskajā debijā sestdien Londonā finišēja devītajā vietā daudzcīņas sacensībās, lai gan pēc pirmās dienas pirmajām četrām disciplīnām bija tikai 22. vietā.

Ikauniece savāca 6414 punktus, kas ir tikpat, cik 2011. gada jūlijā Ratingenā spēja Aiga Grabuste, kas arī uzsāka olimpiskās sacensības Londonā, taču izstājās jau pēc trešās disciplīnas savainojuma dēļ.

Par olimpisko čempioni ar 6955 punktiem kļuva Lielbritānijas sportiste Džesika Enisa. Sudraba medaļu ieguva Tatjana Černova no Krievijas (6628), bet bronzu - Ludmila Josipenko no Ukrainas (6618). Vēl pirms pēdējās disciplīnas otrā bija lietuviete Austra Skujīte, taču viņa 800 metros atpalika, rezultātā summā ieņēma tikai ceturto vietu, taču 6599 punkti tāpat ir viņas personīgais rekords.

Sacensību pirmajā dienā Ikauniece 100 metru barjerskrējienu veica 13,71 sekundē, augstlēkšanā viņa pārvarēja 1,83 metru augstumā novietotu latiņu, lodes grūšanā sasniedza 12,64 metrus, bet 200 metru skrējienu veica 24,16 sekundēs, sasniedzot personisko rekordu. Pēc pirmās dienas četrām disciplīnām Ikauniece ar 3705 punktiem bija 22. vietā. Savukārt otro dienu Latvijas sportiste sāka ar 6,13 metriem tāllēkšanā, kopvērtējumā paceļoties uz 16. pozīciju.

Vēlāk Ikauniece veiksmīgi startēja šķēpmešanā, kur ar rezultātu 51,27 metri viņa bija sestā labākā, nopelnot 885 punktus. Pēc sešām disciplīnām viņa ar ieņēma devīto vietu, no astotās atpaliekot par 23 punktiem.

Pēdējo disciplīnu - 800 metru skrējienu Ikauniece veica kopā ar visām spēcīgākajām pēdējā skrējienā un to veica divās minūtēs un 12,13 sekundēs, kas ir sportistes personīgais rekords.