Ineses Jaunzemes piemiņas akmeņa atklāšana

Inese Jaunzeme ir pirmā Latvijas Olimpiskā čempione, kas tālajā 1956.gadā Melburnas Olimpiskajās spēlēs ar rezultātu 53,86 metri triumfēja šķēpmešanas sacansībās. Šī izcīnītā zelta godalga bija pirmā Latvijas sporta vēsturē.

Pēc sportistes karjeras beigām Inese Jaunzeme ilgus gadus strādāja par ārsti Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā. Inese Jaunzeme mūžībā aizgāja 2011.gada 13.februārī, 78 gadu vecumā, zaudējot cīņā ar vēzi.

"Inese bija cilvēks, kas nežēloja sevi, palīdzot citiem. Viņa bija sirsnīga, vienmēr atklāta un atvērta, taču Inesei aizejot mūžībā, nebija vietas, kur viņu pieminēt, jo viņas pelni, pēc pašas vēlēšanās, tika izkaisīti viņas lauku īpašumā", tā atklāšanas pasākuma atklāja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. "Pateicoties Ineses meitas Vitas, Olimpiešu kluba, Olimpiskās komitejas un Traumatoloģijas slimnīcas atbalstam, esam atraduši un iekārtojuši izcilu vietu, kur atcerēties Inesi -- pie ēkas, kur Inese ir nostrādājusi vairāk nekā 40 gadus. Šo piemiņas vietu mēs atklājam Ineses dzimšanas dienā -- 21.maijā".

Piemiņas akmeni par godu Inesei Jaunzemei ir veidojis tēlnieks un viens no Olimpiskās kustības atjaunotājiem Latvijā -- Ojārs Feldbergs.

Atklāšanas pasākums notika 21.maijā un šis datums nebija izvēlēts nejauši, jo šajā dienā Inese Jaunzeme svinētu savu 81. dzimšanas dienu.

Pievienots: 28. maijā, 2013
Autors: Mārtiņš Mālmeisters / Mārtiņš Piebalgs

Komentāri

Šim attēlam vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem