Andrejs Ostrovskis beidzis Starptautisko treneru izglītības programmu Delaverā

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
12:50, 12. jūlijs 0

Jaunatnes peldēšanas treneris Andrejs Ostrovskis veiksmīgi beidzis Starptautisko treneru tālākizglītības programmu (ICECP) Delaveras universitātē, ASV.

Mācības ICECP programmā Ostrovskim norisinājās no 2016.gada 17.septembra līdz 21.oktobrim, un š.g. aprīlī Lozannā viņš veiksmīgi aizstāvēja savu izvēlēto projektu par ilgtermiņa treniņu programmas izstrādi Latvijas izlases peldētājiem.

Ostrovska dalība ICECP programmmā tika nodrošināta ar SOK Olimpiskās Solidaritātes atbalstu ~10’500 USD apmērā.

Varam pieminēt, ka Olimpiskā solidaritāte piesķīrusi stipendiju jau nākošajam mūsu trenerim – Aleksandrai Tihovskai (volejbols), kura mācības Delaverā uzsāks jau š.g. septembrī.

ICECP programmu izveidojusi Delaveras universitāte sadarbībā ar ASV Olimpisko komiteju un Olimpisko solidaritāti. Tajā izglītojas treneri no visas pasaules. Katru gadu ICECP programmā tiek uzņemti ne vairāk kā 38 kandidāti, pie tam tikai pa vienam no vienas Olimpiskās komitejas.

Jau pavisam droši varam apgalvot, ka Latviju šajā programmā atpazīst, savukārt Latvijā šai programmai reklāma vairs nav vajadzīga.  Esam pagaidām vienīgie no Baltijas un vieni no retajām Eiropas valstīm, kas šajā programmā piedalās.

Kopš ICECP  izveidošanas 2008.gadā, mūsu treneri tajā piedalījušies regulāri.

Pirmo šīs programmas mācību gadu 2009.gadā ar izcilību pabeidza Ivo LAKUČS (BMX). Tikpat sekmīgi programmu pabeidza arī Inguna MINUSA (pludmales volejbols), 2011.gadā Einars PIMENOVS (džudo), 2014.gadā Andris EIKENS (desmitcīņa), 2015.gadā Staņislavs JUDKINS un Andrejs OSTROVSKIS 2017. gadā. Bez tam jāpiemin vēl viens treneris Dinārs DORŠS (kalnu slēpošana), kuram ICECP programmas vietā (tā kā programmā diemžēl nav ietverti ziemas sporta veidi) tika piedāvātas prakses iespējas - līdzdarboties ASV slēpošanas un skiborda komandas treniņu nometnē un Pasaules Kausa sacensībās 2011.gada oktobrī Austrijā. Arī šo projektu pilnībā nodrošināja ASV Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Olimpisko solidaritāti.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem