Balvu Mūža ieguldījums Latvijas sportā saņems Olimpietis un kamanu meistars Valdis Ķuzis

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
13:26, 4. decembris 0

Otrdien, 4. decembrī, LMT Brīvības centrā svinīgā pasākumā tika paziņots, ka balvu Mūža ieguldījums Latvijas sportā saņems Olimpisko spēļu dalībnieks kamaniņu sportā, atzīts kamanu izgatavošanas speciālists un sacensību tiesnesis Valdis Ķuzis.

Svinīgās ceremonijas Latvijas Gada balva sportā sirsnīgākā sadaļa allaž bijusi balvas – Mūža ieguldījums Latvijas sportā – pasniegšana.

Īpašā pasākumā, kas otrdien norisinājās mājīgajā tehnoloģiju centrā LMT Brīvības centrā, VAS “Latvijas Dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš paziņoja, ka balvu Mūža ieguldījums Latvijas sportā saņems Olimpisko spēļu dalībnieks kamaniņu sportā, sacensību tiesnesis un kamanu izgatavošanas speciālists Valdis Ķuzis.

Piedaloties Latvijas Gada balva sportā 2018 žūrijas locekļiem, sportistiem, atbalstītājiem un mediju pārstāvjiem, Valdi Ķuzi ar publisku telefona zvanu par balvas piešķiršanu informēja viņa līdzgaitnieks un konkurents vindsērfinga sacensībās, žurnāla “Sports” galvenais redaktors Dainis Caune.

Kamaniņu sportā Valdis Ķuzis, kurš ir viens no šī sporta veida aizsācējiem mūsu valstī, ir kopš 1967. gada. Viņš ir piedalījies Cīrulīšu kamaniņu trases būvniecībā. Kamanu meistars guvis atzīstamus panākumus, arī pats būdams sportists. XII ziemas olimpiskajās spēlēs Insbrukā Ķuzis pārī ar Rolandu Upatnieku izcīnīja devīto vietu divnieku ekipāžu sacensībās. Vēlāk viņš kļuva par PSRS izlases mehāniķi, tomēr arī saglabāja labu sportisko formu. 1979. gadā Valdis sekmīgi aizstāja traumu guvušo PSRS izlases sportistu un pārī ar Valēriju Jakušinu izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionātā, kā arī devīto vietu Pasaules čempionātā.

Beidzot aktīvās sporta gaitas, Valdis Ķuzis sevi apliecinājis kā izcils kamanu izgatavošanas mehāniķis. Ar Valda gatavotām kamanām mūsu sportisti startēja 1980., 1984., 1988., 1992., un 1994. gada ziemas Olimpiskajās spēlēs. 1989. gadā Ķuzis kopā ar bijušo Latvijas kamaniņu izlases treneri Edvīnu Guršponu nodibināja uzņēmumu Fiberglass, kas sekmīgi darbojas arī patlaban. Ar Valda rokām šajā uzņēmumā ik gadu tiek gatavots vairāk nekā 100 kamanu ne tikai Latvijas, bet visas pasaules bērnu un jaunatnes grupu sportistiem.

Cienījamais speciālists ir arī ilggadējs starptautiskās kategorijas kamaniņu sporta tiesnesis. Viņš ir bijis galvenais tiesnesis Pasaules čempionātā, Eiropas čempionātā, divos Pasaules junioru čempionātos un vairākos Siguldā notiekošajos Pasaules kausa posmos. 2006. gadā, būdams Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas tehniskais delegāts, Ķuzis strādāja arī Turīnas ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Kolēģi un domubiedri Valdi Ķuzi raksturo kā ļoti izdarīgu un apķērīgu cilvēku. Valdis allaž visaugstākajā līmenī paveic lietas, kas viņam uzticētas. Uz Valda prātu un izdarīgajām rokām var paļauties arī kritiskās dzīves situācijās.

Svinīgo ceremoniju Latvijas Gada balva sportā 2018 organizē Latvijas Olimpiskā komiteja, Igo Japiņa sporta aģentūra, Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Sporta federāciju padome. Latvijas Gada balvu sportā 2018 atbalsta, tā partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””, kā arī LOK ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts meži”, LOK sponsori AS “Grindeks” un “4F”. Informatīvie partneri – “Latvijas Televīzija”, interneta portāls “LSM.lv”, žurnāls “9vīri”, radio “SWH, žurnāls “Sports” un “JcDecaux”.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem