Beļavskis oficiāli iecelts Latvijas hokeja izlases galvenā trenera amatā

LETA
14:27, 15. jūlijs 0

Par Latvijas hokeja izlases galveno treneri otrdien oficiāli tika iecelts kādreizējais valstsvienības spēlētājs Aleksandrs Beļavskis.

Foto: Aivars Liepiņš, Dienas mediji

Beļavskis par valstsvienības galveno treneri tika apstiprināts Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valdes sēdē, bet otra potenciālā izlases trenera slovāka Jūliusa Šuplera kandidatūra tika noraidīta.

Par līguma termiņu ar Beļavski LHF vienosies atsevišķi, taču federācijas prezidents Kirovs Lipmans speciālistu redz kā ilggadēju valstsvienības treneri. Sagaidāms, ka viens no Beļavska palīgiem būs Kārlis Zirnis, kurš ar izlasi strādājis pēdējos gadus. Tāpat jaunais galvenais treneris paralēli darbam valstsvienībā netrenēs nevienu klubu komandu.

Izlases pirmā sanākšana būs novembrī.

Kā izteicās Lipmans, viņš Beļavski uzrunājis personiski. Turklāt pats speciālists par vēlmi strādāt ar izlasi izlēmis ļoti ātri, jo viņš vēlas dot savu artavu valstij, kuru labi zina.

"Esmu patiesi gandarīts, ka esmu iecelts par Latvijas izlases galveno treneri," LHF mājaslapā citēts Beļavskis. "Latvijas valstsvienība vienmēr ir bijusi tautas komanda, un tāpēc tieši līdzjutēji ir tie, kas liek mūsu komandai atzīmi. Es strādāšu no visas sirds un centīšos darīt visu, lai tā atzīme vienmēr būtu pozitīva."

Līdz šim Lipmans kā iespējamo nākamo izlases galveno treneri publiski bija minējis Beļavski un Šupleru, kurš savulaik vadījis Latvijas komandu "Rīga 2000", kā arī Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Rīgas "Dinamo".

Lipmans iepriekš Beļavski raksturojis kā "izglītotu un gudru treneri, kurš izlasei vajadzīgs, vispirms jau domājot par perspektīvu".

Kā zināms, maijā aizvadītais pasaules čempionāts pie izlases stūres bija pēdējais kanādiešu speciālistam Tedam Nolanam.

Beļavskis maijā tika atbrīvots no Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) Baltkrievijas komandas Bobruiskas "Dinamo-Šiņņik" galvenā trenera amata, kurā nostrādāja divas sezonas. Pirms tam Beļavskis pēc karjeras beigām kļuva par Umeo "Bjorkloven" komandas galveno treneri. Šīs vienības rindās viņš kā spēlētājs aizvadīja deviņas sezonas. Savukārt turpinājumā Beļavskis vadīja arī "Nykoping" komandu, bet vienu brīdi bija arī kādreizējā Latvijas izlases galvenā trenera Kurta Lindstrēma asistents.

Vēlāk Beļavskis trenēja Zviedrijas kluba "MoDo" U-20 vecuma jauniešu komandu, kā arī īsu brīdi vadīja Permas vienību "Molot-Prikamje", kas spēlē Krievijas Augstākajā līgā (VHL). Tomēr tad Beļavskis uz diviem gadiem atgriezās Zviedrijā, kur strādāja valsts pēc spēka otrajā līgā.

Pašlaik 50 gadus vecais Beļavskis Latvijas izlases rindās spēlējis sešos pasaules čempionātos.

Kopumā Beļavskis Latvijas izlasē aizvadījis 104 spēles, guvis 47 vārtus un veicis 48 rezultatīvas piespēles.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem