BMX leģenda Māris Štrombergs liek punktu spožajai karjerai

lrf.lv / LETA
10:11, 14. novembris 0

Izcilais Latvijas BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs paziņojis par profesionālā sportista karjeras beigām. Valmierietis karjeras laikā divas reizes kļuvis par Olimpisko čempionu un pasaules čempionu, trīs reizes triumfējis Eiropas elites čempionātā, kā arī guvis uzvaras Pasaules kausa kopvērtējumā un ASV čempionātos.

Pašlaik 31 gadu vecais Štrombergs par karjeras beigām paziņoja savos sociālajos tīklos.

"Nav viegli atvadīties no tā, ko esi darījis jau kopš piecu gadu vecuma. Tomēr būt tēvam ir ļoti svarīgi. Esmu pateicīgs par to, ko man ir devis sports. Manī nav nekādas nožēlas, ar nepacietību gaidu, kas notiks tālāk," pavēstīja Štrombergs.

"Vēl pavasarī domāju, ka būšu atpakaļ un centīšos tikt uz 2020.gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm, bet kopš dēla piedzimšanas vairāk skatījos uz to, kur šobrīd atrodas BMX riteņbraukšana. Negribēju, lai šis sporta veids man kļūtu vienkārši par pilna laika hobiju," uz BMX riteņbraukšanas finansiālajām problēmām sarunā ar "BMXWeekly.com" teica Štrombergs.

Latvietis atzina, ka aptuveni pusgadu nav kāpis uz BMX velosipēda un arī liels finansiāls atbalsts no sponsoru puses, visticamāk, nemainītu viņa nostāju.

Māri Štrombergu dēļ viņa panākumiem, uzvarētāja raksturam, spējai ziedoties smagam treniņu darbam, kā arī lieliskām cilvēciskajām īpašībām, pelnīti dēvē par pasaules BMX leģendu. Valmierietis ieies pasaules sporta vēsturē kā pirmais Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā. Māris četrgades nozīmīgākajā sporta forumā spējis triumfēt gan 2008. gada Pekinas Olimpiskajās spēlēs, gan četrus gadus vēlāk Londonā.

Karjeras pirmo starptautisko panākumu sportists sasniedza tālajā 1996. gadā, kad uzvarēja pasaules čempionātā B9 vecuma grupā. 2005. gadā sportists kļuva par Eiropas junioru čempionu, bet pasaules čempionātā spēja iegūt bronzas godalgu. Pēc izcīnītās pirmās zelta medaļas Olimpiskajās spēlēs trenera Ivo Lakuča audzēknis sevi spoži pieteica BMX mekā – ASV. Māris spēja iegūt visus lielākos šīs lielvalsts BMX tituls. Viņš spēja iegūt arī Pasaules kausu BMX superkrosā, trīs reizes triumfēt Eiropas čempionātā un gūt neskaitāmus citus mazākus panākumus. Štrombergs ticis atzīts arī par labāko BMX braucēju Amerikā, bet 2014. gadā saņēma balvu kā Latvijas gada labākais riteņbraukšanas veidu pārstāvis.

Māris savas profesionālās sportista gaitas noslēdz 31 gada vecumā, kas priekš BMX sporta ir ļoti cienījams vecums.

Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Riteņbraukšanas federācija un visa Latvijas riteņbraukšanas saime izsaka milzīgu pateicību Mārim Štrombergam par dāvātajām lieliskajām emocijām, kas ar BMX nodarboties iedvesmojis daudzus jo daudzus jaunos sportistus.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem