De Kubertēna teksts ar vīziju par Olimpisko spēļu atjaunošanu dāvināts Olimpiskajam muzejam

LETA
9:11, 11. februāris 0

Starptautiskās paukošanas federācijas prezidents Ališers Usmanovs ir ziedojis Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (IOC) Pjēra de Kubertēna 1892.gada manifestu ar vīziju par Olimpisko spēļu atjaunošanu, vēsta ziņu aģentūra AFP.

Krievijas miljardieris Usmanovs 14 lappušu garo manifestu iegādājas izsolē Ņujorkā 2019.gada decembrī par 8,8 miljoniem ASV dolāru (8,05 miljoni eiro), kas ir jauns rekords sporta piemiņas lietu jomā.

Francūzis Kubertēns savu Olimpisko spēļu atjaunošanas vīziju izklāstīja manifestā. Viņš sportiskās pūles pamatoja kā labumu gan atsevišķiem cilvēkiem, gan sabiedrībai kopumā.

Manuskripts ir vienīgā zināmā kopija Kubertēna runai Parīzē 1892.gadā.

Pēc diviem gadiem Kubertēns dibināja IOC, un pirmās modernās Olimpiskās spēles notika 1896.gadā Grieķijā.

"Jūsu dāsnums ir darījis iespējamu šo unikālo brīdi, brīdi, kas mums spilgti atgādina Olimpisko spēļu misiju apvienot pasauli miermīlīgās sacensībās," pateicību pauda IOC prezidents vācietis Tomass Bahs. "Pateicoties jūsu dāsnumam, mēs šodien varam atspoguļot vēsturi un svinēt šo tiešo saiti ar mūsu organizācijas dibinātāju."

66 gadus vecais uzbeku izcelsmes biznesmenis Usmanovs savu kapitālu nopelnīja metālu un kalnrūpniecības nozarē, pēc tam ietiecoties arī telekomunikāciju, tehnoloģiju un masu mediju jomā.

Usmanovs ir bijušais Anglijas premjerlīgas kluba Londonas "Arsenal" akciju turētājs, kurš šobrīd cenšas iegādāties Liverpūles "Everton" akcijas. Viņš kļuva par Starptautiskās paukošanas federācijas prezidentu 2008.gadā.

Olimpiskais muzejs IOC paspārnē atrodas Lozannā.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem