Ineta Radeviča iedvesmo mazos jelgavniekus sportam

Lāsma Antoneviča, "Zemgales Ziņas"
10:45, 10. novembris 0

«Man ir prieks pavadīt jūs šajā sportiskajā ceļā. Tāpēc neuztveriet mani kā Olimpisko audzinātāju, bet vecāko māsu, kura prot arī lēkt un skriet,» uzrunājot Jelgavas 4.vidusskolas 3.c klasi, saka Ineta Radeviča.

Viņa līdzīgi kā citi olimpieši vēl piecās Latvijas pilsētās apņēmusies palīdzēt mazajiem jelgavniekiem fiziski attīstīties un sasniegt savus mērķus.

Projekta autori – Latvijas Olimpiskā komiteja – norāda, ka ieceres mērķis nav audzināt nākamos olimpiešus, bet nostiprināt bērnu veselību, uzlabot stāju un mudināt pievērsties sportam radoši. Lai to panāktu, sešām 3.klasēm no visas Latvijas talkā nāks pazīstami sportisti. Piemēram, Mārtiņš Pļaviņš palīdzēs Rīgas, Dainis Kūla – Ventspils, Anastasija Grigorjeva – Daugavpils, Māris Verpakovskis – Liepājas, Ivo Lakučs – Valmieras, bet Ineta Radeviča – Jelgavas skolēniem.

Pirmajā atklātajā nodarbībā, kas otrdien risinājās Zemgales Olimpiskajā centrā, olimpiskā «krustmāmiņa» ar Jelgavas 4.vidusskolas 3.c klases bērniem, kad viņi bija sirsnīgi sasveicinājušies un kopā atraktīvi iesildījušies, izmēģināja spēkus dažādās stafetēs. Piemēram, tāllēkšanā no vietas un bumbas raidīšanā vārtos, uz ko mudināja futbola kluba «Jelgava» puiši. Projekta laikā iesaistītajiem skolēniem divu vispārējās izglītības programmā paredzēto sporta stundu vietā plānotas piecas. Tās tiks veltītas arī futbola nodarbībām un peldēšanai LLU peldbaseinā.

Jāpiebilst, ka izraudzītā klase jau trešo gadu apgūst profesionāli orientētu sporta programmu, kas paredz papildu sporta nodarbības, tāpēc dalība projektā vairāk tiek uztverta kā «paaugstināts statuss», atzīst aptaujātie vecāki. «Esam sajūsmā, ka mūsu bērni piedalās šajā projektā. Aptaujas anketā arī mana meita norādīja, ka labprāt sportotu katru dienu, tāpēc nedomāju, ka viņai būs par grūtu. Pirmkārt tā bija meitas vēlme stāties sporta novirziena klasē, bet arī es pati kā mediķe vienmēr esmu iestājusies par veselīgu uzturu, dzīvesveidu un staltu stāju, ko nodrošina sportošana. Turklāt klasei ir brīnišķīgas skolotājas – visi kopā esam kā viena komanda,» priecājas Evelīnas mamma Una Gulbe.

Mazo jelgavnieku sporta skolotāja Natālija Gorškova stāsta, ka projekta laikā 4.vidusskolas 3.c klase tikusi arī pie jaunām bumbām, sporta tērpiem un metodiskā materiāla. Savukārt olimpiskā «krustmāte» I.Radeviča solījusi, cik vien iespējams, palīdzēt sporta stundās un dažādos pasākumos.

Jau vēstīts, ka projekts «Sporto visa klase» paredzēts četriem gadiem un tajā varētu iesaistīties vismaz 120 klases un trīs tūkstoši bērnu visā Latvijā.

Foto: Raitis Puriņš

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem