Ir zināms jaunais LOV ziemas sastāvs

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
14:56, 23. aprīlis 0

Latvijas Olimpiskās vienības dalībnieku sapulce vērtēja ziemas sporta veidu sportistu sasniegumus aizvadītājā Olimpiskajā sezonā un nosauca LOV „Pamata” un „Rezerves” sastāvus 2014./2015.gada sezonai.

LOV sastāvos tika uzņemti septiņu sporta veidu 30 pārstāvji, kas bija izpildījuši LOV atlases kritērijus 2013./2014.gada sacensību sezonā.

Papildus tika izveidots „Rezerves” sastāvs, kurā ņemot vērā sporta veidu pārstāvniecību un atlētu skaitu Soču Ziemas Olimpiskajās spēlēs, tika piešķirtas 11 vietas attiecīgo ziemas sporta veidu federācijām, kuras pēc saviem kritērijiem nosauks iekļaujamos sportistus. Šāds „Rezerves” sastāva modelis kopš 2013.gada jau darbojas vasaras sporta veidos, tagad tas ir izveidots ziemas sporta veidu pārstāvjiem. LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis atzina, ka izveidotais LOV sastāvu modelis sniedz kvalitatīvāku un plašāku atbalstu gan pieredzējušajiem, gan jaunajiem sportistiem, kā arī sporta veidu federācijām uzsākot jauno Olimpisko ciklu.

 

Pamata sastāvs         (30 sportisti)

skeletonsMartins Dukurs, Tomass DukursLelde Priedulēna

biatlons – Andrejs Rastorgujevs

bobslejsOskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, Oskars Ķibermanis, Vairis Leiboms, Helvijs Lūsis, Raivis Broks, Uģis Žaļims, Intars Dambis, Raivis Zīrups, Edgars Eriņš

kamaniņu sportsAndris Šics, Juris Šics, Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis*, Oskars Gudramovičs, Pēteris Kalniņš, Inārs Kivlenieks, Ulla Zirne, Riks Kristens Rozītis, Kristens Putins, Kārlis Krišs Matuzels

šorttreks – Roberto Puķītis

ātrslidošana – Haralds Silovs

snovbords – Toms Petrusevičs

* - sportists sniegs atbildi par turpmāko karjeru

 

Rezerves sastāvs       (11 vietas – nosauc attiecīgo sporta veidu federācijas)

Latvijas Biatlona federācija – 1 vieta

Latvijas Bobsleja un skeletona federācija – 3 vietas

Latvijas Kamaniņu sporta federācija – 2 vietas

Latvijas Slēpošanas savienība – 3 vietas

Latvijas Slidošanas asociācija – 2 vietas

 

Sportistu līdzfinansējuma apjoms un kārtība tiks noteikti individuāli pēc mācību – treniņu darba tāmju, sacensību kalendāra un treniņu plānu iesniegšanas. Tuvākajā laikā LOV sadarbībā ar ziemas sporta veidu federācijām, treneriem un sportistiem slēgs līgumus, lai ar maija mēnesi varētu uzsākt finansēt „Pamata” un ”Rezerves” sastāvu sportistu gatavošanos sacensību sezonai.

 

Informāciju sagatavoja:

Marita Vilciņa

Latvijas Olimpiskā vienība

mob.tel. 29439639

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem