Latvijā viesosies leģendārais kārtslēcējs Sergejs Bubka

Ieva Bļusina, LVS
15:01, 25. maijs 0

28. maijā Olimpiskais čempions Sergejs Bubka viesosies Latvijā, lai apmeklētu starptautiskās vieglatlētikas sacensības “Rīgas Kausi”, kā arī piedalītos Latvijas Olimpiskās komitejas projekta “Sporto visa klase” pasākumā Jelgavā.

Starptautiskās vieglatlētikas sacensības "Rīgas kausi" klātienē apmeklēs arī leģendārais Ukrainas kārtslēcējs Sergejs Bubka, pirmdien preses konferencē atklāja sacensību rīkotāji.

28. maijā kārtslēcējs Sergejs Bubka tiksies ar Jelgavas 4.vidusskolas 3.c klases skolēniem, kuri piedalījās “Sporto visa klase” projektā. Pasākumā piedalīsies arī klases olimpiskā audzinātāja, vieglatlēte Ineta Radeviča, Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis, kā arī projektā iesaistītie bērni no Jelgavas klases.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) šajā mācību gadā organizēja jaunu un vēl nebijušu projektu bērniem "Sporto visa klase", kas paredz 6 Latvijas 3. klases skolēniem sportot katru mācību dienu. Projektā kopā iesaistījās 162 trešo klašu skolēni no Rīgas, Jelgavas, Valmieras, Liepājas, Ventspils un Daugavpils.

Savukārt vakarā ar atklāšanu plkst. 18.00 Rīgā, Daugavas stadionā sāksies starptautiskās vieglatlētikas sacensības “Rīgas Kausi”. Sergejs Bubka 1983. gada 5. jūnijā ir piedalījies šajās sacensībās. Ar rezultātu 5,30 m viņš bija otrais aiz Aleksandra Obižajeva, kurš uzvarēja ar rezultātu 5,50 m. Pēc 70 dienām - 14.augustā - Helsinkos Sergejs Bubka kļuva par pirmo pasaules čempionu (5,70 m).

Tradicionālās sacensības norisināsies ceturtdien ''Daugavas'' stadionā, bet tajās grasās piedalīties sportisti no 24 valstīm. Tostarp savu dalību apstiprinājis arī pazīstamais brazīliešu tāllēcējs Mauru da Silva, kurš ir divkārtējs pasaules čempions telpās.

"Bubka ir apstiprinājis ierašanos uz "Rīgas kausu" sacensībām. Šobrīd viņš ir viens no Starptautiskās Vieglatlētikas savienības (IAAF) prezidenta amata kandidātiem, tāpēc, iespējams, pie sevis ieraudzīsim nākamo šīs organizācijas vadītāju," pauda Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Guntis Zālītis. "Latvijas vieglatlētiem šosezon galvenie starti būs pasaules čempionātā Pekinā, kur pagaidām normatīvu izpildījuši desmit sportisti."

Tiesa, Zālītis uzsvēra, ka viņš gribētu, lai Latviju pasaules meistarsacīkstēs pārstāv ap 15 vieglatlētiem. "Tāpat sportisti piedalīsies pasaules U-18 čempionātā, kas notiks Kolumbijā. Tur normatīvu izpildījuši astoņi atlēti. Savukārt divi sasnieguši normatīvu Eiropas U-23 čempionātam, kas notiks Tallinā, bet četriem vieglatlētiem pa spēkam bijis Zviedrijā gaidāmā Eiropas U-20 čempionāta normatīvs."

Zālītis norādīja, ka "Rīgas kausu" sacensībās nepiedalīsies Laura Ikauniece-Admidiņa, kurai šīs nedēļas izskaņā Austrijā gaidāmi starti Eiropas kausā septiņcīņā. Tāpat nedēļas nogalē dalība Dimanta līgas sacensībās ASV gaidāma šķēpmetējiem Zigismundam Sirmajam un Madarai Palameikai.

"Rīgas kausos" tikmēr startēs šķēpmetēja Sinta Ozoliņa-Kovala, kura šīs sacensības nosauca par kvalitatīvām, jo pretinieki tajās liek pakutināt nervus. "Gribētos ticēt, ka šīm sacensībām esmu labi sagatavojusies."

"Rīgas kausu" sacensībās sportisti startēs 15 disciplīnās, bet par kausiem cīnīsies sešās - šķēpa mešanā sievietēm un vīriešiem, 200 metru skrējienā un tāllēkšanā dāmām, kā arī lodes grūšanā un tāllēkšanā kungiem, kurās tiks dalītas arī naudas prēmijas.

"Kopumā piedalīsies 133 vieglatlēti. Sacensības būs aizraujošas, turklāt tajās nebūs viegli noteikt uzvarētāju, jo konkurence būs sīva," pauda sacensību direktors Mārtiņš Začests. "Sacensībās redzēsim tādus sportistus kā Ronald Arāju, Aigu Grabusti, Jāni Leiti, Guntu Latiševu-Čudari un Dmitriju Jurkeviču. Sportistiem šajās sacensībās ne par ko nav jāuztraucas, jo viss ir apmaksāts. Tāpat atlēti cīnīsies par naudas balvu, pirmajai vietai tiks 900 eiro, otrajai - 600 un tā uz leju."

Začests piebilda, ka augsta ranga sportistu aicināšanā uz "Rīgas kausu" sacensībām viņi vispirms izvērtē, cik augsta ranga atlēts viņš ir un kādas prasības izvirza.

Tikmēr Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks norādīja, ka pilsētas ieguldījums šajās sacensībās ir 56 000 eiro. "Šis ir viens no svarīgākajiem sporta pasākumiem, ko rīko Rīgas dome. Ja jau bijām Eiropas kultūras galvaspilsēta, to pašu mēs varētu paveikt arī sporta nozarē. Tiesa, pirms tam tikai jāsaved kārtībā ''Daugavas'' stadions."

Kā zināms, tuvākajos gados ''Daugavas'' stadions tiks rekonstruēts, kopējām izmaksām sasniedzot nepilnus 50 miljonus eiro.

 

 
Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem