Latvijai pirmoreiz būs četras bobsleja četrinieku ekipāžas

LETA
15:01, 5. novembris 1

Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF) no Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) pirmo reizi saņēmusi finansējumu jauno sportistu audzināšanai, kas gaidāmajā sezonā ļaus pirmoreiz vēsturē sezonu aizvadīt ar četrām pilnām četrinieku ekipāžām.

Kā trešdien preses konferencē izteicās nu jau par LBSF ģenerālsekretāru kļuvušais Zintis Ekmanis, šāds finansējums nekad iepriekš nebija bijis.

"Piešķirtā summa ir 71 000 eiro. Protams, tā nenodrošina visu, tāpēc liekam arī savas investīcijas. Pirms tam šāds finansējums no LOK nekad iepriekš nav bijis. Eiropas kausa posmi būs mūsu sporta skola jaunajiem bobslejistiem," izteicās Ekmanis.

Eiropas kausa posmu sezona sāksies jau nākamnedēļ, bet ir sagaidāms, ka vismaz pirmajos etapos Latviju pārstāvēs trīs ekipāžas - gan jau pieredzējušāko Oskara Ķibermaņa un Uģa Žaļima pilotētās ekipāžas, gan arī jaunā Matīsa Mikņa ekipāža, turklāt šis pilots ar bobsleju sācis nodarboties tikai šovasar.

Tikmēr Latvijas labākais pilots Oskars Melbārdis pirmo Eiropas kausa posmu laikā trenēsies Vinterbergas trasē, kur šosezon notiks pasaules čempionāts. Pirmajos Pasaules kausa posmos Latviju Ziemeļamerikā pārstāvēs Melbārža un Ķibermaņa ekipāžas.

LBSF prezidents Jānis Kols preses konferencē atzina, ka Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) gaiteņos ir palielinājusies Krievijas ietekme.

"Viņi tagad ir pārstāvēti visās komisijās, kas ir līdz šim nebijis gadījums. Šobrīd pat ir tāda sajūta, ka bobslejā ir trīs oficiālās valodas - angļu, vācu un krievu," uzsvēra Kols. "Aktivizējusies ir Lietuva, kas atradusi sponsoru, un tagad viņu nodomi bobslejā jau izskatās nopietnāki nekā iepriekš. Arī Kazahstāna ir sarosījusies, tāpat, domājams, ka drīzumā vajadzētu parādīties arī Ķīnai."

"No FIBT puses tiek darīts daudz, lai popularizētu bobsleju un skeletonu arī vasarā. Viens no šādiem pasākumiem bija augustā, kad norisinājās pirmais pasaules čempionāts vasaras bobslejā, kur septīto vietu izcīnīja Oskars Ķibermanis. Tāpat ekipāžā tagad ne tikai drīkst būt viena sieviete, bet sportisti sacensībās var piedalīties jau no 15 gadu vecuma. Tas, manuprāt, nav pareizi," uzsvēra Kols.

LBSF prezidents uzsvēra, ka iepriekšējo olimpisko ciklu no Vankūveras Olimpiādes līdz Sočiem federācija novērtējusi ar atzīmi "labi".

"Tieši pēc 2010.gada olimpiskajām spēlēm rezultāti bija apmierinoši, taču turpinājumā tie uzlabojās," pauda Kols. "Ir piesaistīti jauni sportisti gan bobslejā, gan skeletonā, bet Raivis Broks ir nolēmis pārtraukt savas bobslejista gaitas. Tāpat tiek domāts par jaunas tehnikas iegādi. Sponsoru skaits mums nav mazinājies, tie ir tikai nākuši klāt. Viens no tiem ir arī "Moller Auto Rīga", kas bobslejistiem piešķīris divus vieglos "Audi" automobiļus un vienu mikroautobusu. Savukārt ar skeletonistiem uzņēmumam bija sadarbība jau iepriekš."

Kā trešdien raksta laikraksts "Diena", divu olimpisko spēļu dalībnieks Broks, kurš Soču olimpiskajās spēlēs bija Ķibermaņa ekipāžas stūmējs, saņēmis vilinošu darba piedāvājumu Drošības policijā.

Tikmēr "Moller Auto Rīga" direktore Ilze Zoltnere sportistiem novēlēja, lai četri gredzeni, kas redzami "Audi" logo, aizved atlētus līdz nākamajiem pieciem gredzeniem.

Tā kā nākamgad bobslejam Latvijā apritēs apaļi 35 gadi, tam par godu tiks izdota grāmata. Savukārt Ekmanis īpaši atzīmēja bobsleja konstruktora Ivara Jansona došanos aizsaulē, sakot, ka Latvija tādejādi ir zaudējusi ģeniālu cilvēku.

Šosezon Pasaules kausa sezona sāksies neparasti vēlu, tikai decembra sākumā Leikplesidā, ASV. Kopumā sezonā paredzēti astoņi Pasaules kausa posmi, februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts.

"Četri gadi aizrit ātri. Šķiet, nākamās olimpiskās spēles ir aiz kalniem, bet, patiesībā, drīz vien tās jau būs klāt. Tomasam un Martinam jaunajā sezonā jaunas skeletona kamanas nebūs, taču īpašu vērību esam pievērsuši sliecēm," izteicās abu latviešu tēvs un treneris Dainis Dukurs. "Lieliska sadarbība izveidojusies ar kompāniju Liepājā, kuras izpildījums ir tikpat augsts kā "Audi" automašīnām. Šīs nedēļas beigās dosimies uz treniņiem Vinterbergā, bet šobrīd var teikt, ka kamanas slīd neslikti. Mūsu komandai ir pievienojušies trīs jaunas meitenes un tikpat puiši, ar kuriem šobrīd strādājam. Viņiem neklājas pārāk viegli, un mūsu uzliktā latiņa ir ļoti augsta. Viens no viņiem ar Leldi Priedulēnu dosies uz Eiropas kausa sacensībām Lillehammerē."

"Arī mēs šonedēļ dosimies uz Vinterbergu trenēties, bet pēc tam ārzemēs uzkavēsimies vēl kādu laiku. Viens otrs no mūsu komandas ir aizgājis, taču mums nekas nav apstājies. Tagad komandā ir seši jauni sportisti, kuri jau apgūst pirmos kilometrus ārzemju trasēs. Izbrāķējuši gan nevienu neesam, taču daži paši ir sapratuši, ka bobslejs nav domāts viņiem," pauda bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

"Pirmās divas ekipāžas ar mazām izmaiņām praktiski palikušas tādas pašas. Eiropas kausa posmos brauks uzreiz trīs ekipāžas, no kurām viena būs jaunā," atklāja Prūsis, kurš uzslavēja atjaunoto Siguldas trasi. "Pēc ilgiem gadiem man ir sajūta, ka atrodos pavisam citā trasē. Tā ir kļuvusi ļoti sakārtota. Dzīve palikusi vieglāka, un ir ērtāk strādāt."

Latvijas bobsleja izlases labākais stūmējs Daumants Dreiškens tikmēr piebilda, ka tikai pagaidām pieredzējuši bobslejisti vēl no jaunajiem nebaidās un var atļauties gulēt mierīgi. "Jaunie nebūt nav slikti. Paris gadi un viņiem būs iespēja būt tikpat labiem kā mēs vai pat vēl labākiem."

Kā zināms, iepriekšējā sezonā Latvijas labākie skeletonisti Martins un Tomass Dukuri kāpa uz goda pjedestāla visos piecos pēc Jaungada aizvadītajos Pasaules kausa posmos - pie piecām uzvarām tika Martins, bet viņa vecākais brālis Tomass izcīnīja četras otrās un vienu trešo vietu.

M.Dukurs uzvarējis iepriekšējo četru gadu Pasaules kausa kopvērtējumā, kā arī visās šajās sezonās kļuvis par Eiropas čempionu.

Tikmēr februārī notikušajās Soču olimpiskajās spēlēs M.Dukurs izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai krievam Aleksandram Tretjakovam, savukārt bronzas medaļu ieguva amerikānis Metjū Entuāns, kurš apsteidza Tomasu Dukuru.

Pie sudraba un ceturtās vietas abi brāļi Dukuri tika arī iepriekšējās olimpiskajās spēlēs, kas 2010.gadā risinājās Vankūverā.

M.Dukurs ir 2010., 2011. un 2013.gada Latvijas labākais sportists.

Labākais Latvijas bobsleja pilots Oskars Melbārdis iepriekšējā sezonā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu Soču olimpisko spēļu četrinieku sacensībās izcīnīja sudraba godalgu. Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijai ne reizi nebija izdevies izcīnīt olimpisko godalgu bobslejā.

Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā Melbārdis četrinieku sacensībās izcīnīja divas uzvaras, kā arī tika pie bronzas Eiropas meistarsacīkstēs divniekiem, kas gan vēlāk tika anulēta par tehnikas neatbilstību.

Komentāri (1)
Meceslavs Bogdanovs pirms 7 gadiem

Finansējums uzņēmumiem! Piesaisti nauda uzņēmuma kapitāldaļās un palielini peļņu! Laiks attīstīties! Vairāk https://www.cityfinances.lv/finansejums-uznemumiem/

Atbildēt

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem