Latvijas gada labākie sportisti – Porziņģis un Ikauniece-Admidiņa

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
23:31, 22. decembris 0

Latvijas Gada balvu sportā 2016 kā labākais sportists saņēmis šā brīža prominentākais latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis, bet par labāko sportisti otro gadu pēc kārtas atzīta vieglatlēte Laura Ikauniece – Admidiņa.

Pie divām balvām izdevies tikt labākajam Latvijas bokserim Mairim Briedim, kurš uzvarēja līdzjutēju balsojumā par gada populārāko sportistu, kā arī saņēma LTV speciālbalvu. Savukārt bobslejisti triumfēja labākā trenera un labākās komandas individuālajos sporta veidos nominācijā.

Pērn Gada uzlecošās zvaigznes titulu ieguvušais Kristaps Porziņģis šogad sasniedzis jaunas virsotnes. Jau savā pirmajā sezonā pasaules labākajā basketbola līgā NBA viņš kļuva par otro labāko debitantu, bet otrās sezonas pirmajā pusē ir otrais labākais punktu guvējs un cīnītājs par atlekušajām bumbām sekmīgi spēlējošās Ņujorkas komandas Knicks sastāvā. Viņa sasniegumi novērtēti, piešķirot Labākā Latvijas sportista balvu, ko iepriekšējos trīs gadus pēc kārtas bija saņēmis pasaules labākais skeletonists Martins Dukurs.

Labākās Latvijas sportistes balvu otro gadu pēc kārtas ieguva vieglatlēteLaura Ikauniece-Admidiņa kura, spītējot traumām un citām likstām, Riodežaneiro vasaras Olimpiskajās spēlēs septiņcīņas disciplīnā izcīnīja augsto 4.vietu, un gada sākumā arī laboja Latvijas rekordu.

Līdzjutēju balsojumā Populārākā sportista titulu ieguva par obligāto pretendentu uz čempiona jostu WBC versijā smagajā svarā līdz 90,7 kilogramiem kļuvušais Mairis Briedis, kurš joprojām cīnās bez zaudējumiem. Viņš balsojuma finālā ieguva 46,3% balsu, pārliecinoši pārspējot Kristapu Porziņģi un smaiļotāju Alekseju Rumjancevu, par kuriem balsoja attiecīgi 34,1 un 19,6 procenti dalībnieku. Pirmajā kārtā šie trīs sportisti savāca visvairāk balsu no 14 žūrijas izvirzītajiem pretendentiem.

Nominācijā Labākais Latvijas tehnisko sporta veidu sportists triumfēja rallija ekipāža Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins. Autosportisti pārsteidzoši debitēja Eiropas rallija čempionātā, uzvarot trijos no pieciem posmiem un kopvērtējumā ierindojoties 3.vietā.

Labākā Latvijas trenera balvu otro gadu pēc kārtas izpelnījās bobslejistu komandas vadītājs Sandis Prūsis. Viņa trenētās ekipāžas turpināja uzrādīt lieliskus rezultātus - Oskara Melbārža četrinieks pirmo reizi Latvijas vēsturē kļuva par pasaules čempioniem, kā arī izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā, bet Uģis Žaļims un Intars Dambis ieguva trešo vietu Eiropas kausa kopvērtējumā divnieku ekipāžām.

Labākā Latvijas sporta spēļu komanda jau otro gadu pēc kārtas bija Latvijas basketbola valstsvienība. Pēc sekmīgā pērnā gada Eiropas čempionāta tā šogad piedalījās Olimpiskās kvalifikācijas turnīrā un iekļuva pusfinālā. Lai arī par sešu komandu turnīra uzvarētāju neizdevās kļūt, tik tuvu Olimpiskajām spēlēm kopš neatkarības atjaunošanas basketbolisti nebija tikuši.

Labākās Latvijas komandas individuālajos sporta veidos balvu ieguva Oskara Melbārža, Daumanta Dreiškena, Arvja Vilkastes un Jāņa Strengas bobsleja ekipāža. Pirmo reizi Latvijas vēsturē bobslejisti kļuva par pasaules čempioniem četriniekos, kā arī ieguva 3.vietu Eiropas čempionātā. Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā divniekos Melbārža ekipāža ierindojās 4.vietā.

Par Gada uzlecošo zvaigzni šogad kļuva Olimpiskajās spēlēs līdzjutējus un sporta lietpratējus pārsteigusī jaunā svarcēlāja Rebeka Koha. 18 gadus vecā sportiste savās pirmajās Olimpiskajās spēlēs svara kategorijā līdz 53 kilogramiem ieguva 4.vietu, tikai par 2 kilogramiem atpaliekot no bronzas medaļas ieguvējas sasniegtā rezultāta. Decembra sākumā talantīgā svarcēlāja otro gadu pēc kārtas triumfēja Eiropas U-20 čempionātā, un iepriekš izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionātā pieaugušo konkurencē.

Par Gada sporta notikumu Latvijā žūrija šogad atzinusi Neste World RX Championships Pasaules čempionāta posmu rallijkrosā. Šīs bija augstākā ranga autosporta sacensības, kādas līdz šim sarīkotas Latvijā. Biķernieku trasē sacentās pasaules čempioni WRC rallijā – Sebtians Loebs un Peters Solbergs, kā arī latvieši – Reinis Nitišs un Jānis Baumanis. Sacensības notika jaunuzbūvētajā rallijkrosā trasē, kas atbilst jaunākajiem FIA (Starptautiskā automobiļu federācija) standartiem.

Gada notikums Tautas sportā 2016.gadā bija Lattelecom Rīgas maratons, kas pulcēja 33600 dalībniekus no 65 valstīm. Maratons ir saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Bronzas kvalifikācijas zīmi.

Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva piešķirta Riodežaneiro paralimpisko spēļu čempionei šķēpmešanā un bronzas medaļas ieguvējai diska mešanā Diānai Dadzītei.

LTV speciālbalvu par atsaucību un lielisku komunikāciju ar medijiem, kas palīdz atspoguļot sportu tuvplānā un ļauj sabiedrībai labāk izprast un izjust sporta pievilcību, šogad saņēma žurnālistiem vienmēr atsaucīgais un pretimnākošais bokseris Mairis Briedis.

LOK Speciālbalva tika piešķirta māksliniekiem Bruno Birmanim un Miķelim Baštikam, kuri izveidoja vizuālo noformējumu Latvijas dalībai Olimpiskajās spēlēs un olimpiskās delegācijas tērpiem.

Gada sporta skolotāja balvu saņēma Riebiņu vidusskolas skolotāja Mārīte Pokšāne. «Mārīte Pokšāne ir paraugs kolēģiem, padomdevējs vecākiem un cienīta skolotāja skolēnu vidū. Strādājot Riebiņu vidusskolā skolēni sporta nodarbības apmeklē ar vislielāko prieku,» tā par viņu saka kolēģi. Skolotājai piemītot ģeniāla prasme iesaistīt visu vecumu Riebiņu novada iedzīvotājus dažādās netradicionālās, aizraujošās sporta aktivitātēs un veicināt aktīva dzīvesveida popularizēšanu.

Šoruden aizsaulē aizgājušā sporta žurnālista Artura Vaidera vārdā nosaukto Gada sporta žurnālista balvu saņēma ilggadējais LTV sporta apskatnieks Dāvids Ernštreits. Balva tiek piešķirta sporta žurnālistam, kurš ne vien nevainojami veic profesionālos pienākumus, bet arī ir profesionāli atbildīgs, viņa darbam ir liela sabiedriskā rezonanse un ietekme uz sporta žurnālistikas kopējo progresu.

Balva par Mūža ieguldījumu sportā tika piešķirta modernās pieccīņas pamatlicējam Latvijā, popularizētājam un trenerim Ainaram Eglonam Lejam.

Svinīgo ceremoniju Latvijas Gada balva sportā 2016 organizē Latvijas Olimpiskā komiteja un Igo Japiņa sporta aģentūra ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Sporta federāciju padomes, kā arī sponsoru finansiālu atbalstu. Pasākumu atbalsta «LDZ Cargo», Starptautiskā lidosta «Rīga», LOK ģenerālsponsori – «Latvijas Mobilais telefons», «Latvijas Valsts meži», LOK sponsori – «Swedbank», «Latvijas Gāze», «4F», LOK partneris - «Moller Auto Krasta» , kā arī pasākuma informatīvie partneri – «Latvijas Televīzija», interneta portāls «DELFI», izdevniecība «Rīgas Viļņi», žurnāls «Sports» un «JCDecaux».

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem