Latvijas IV Olimpiādē būs iespēja vērot augstas klases sportistus

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
9:46, 6. jūnijs 0

No 1. līdz 3.jūlijam Valmierā notiks Latvijas IV Olimpiāde, pulcējot sportistus, kuri godam aizstāvējuši savu pilsētu, novadu un valsti dažāda mēroga sacensībās.

“Pašlaik ir zināmi sportisti, kuri ir izpildījuši normatīvus Vasaras Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro un kurus dalībai Latvijas IV Olimpiādē ir pieteikušas pašvaldības,” informē Latvijas Olimpiskās komitejas Sporta direktors Andris Lupiks.

Savu novadu komandās dalībai Latvijas IV Olimpiādē ir pieteikti tādi augstas klases sportisti kā Jeļena Prokopčuka (Jūrmala), vieglatlēte, kurai pieder vairāki Latvijas rekordi. Viņa ir arī divkārtēja prestižā Ņujorkas maratona uzvarētāja. Olimpiādē plāno startēt arī Ilona Marhele (Alūksnes novads), vieglatlēte un viena no labākajām maratona skrējējām Latvijas vieglatlētikas vēsturē. Klātienē varēsim atbalstīt arī šķēpmetējas Madaru Palameiku (Ventspils) un Sintu Ozoliņu (Ventspils). Jāpiemin, ka Madara ir Latvijas rekordiste ar teicamiem sasniegumiem Eiropas un Pasaules mēroga sacensībās.

Tāpat Latvijas IV Olimpiādi papildinās maratonists un šķēršļu skrējējs Valērijs Žolnerovičs (Ventspils), šķēpmetējs Rolands Štrobinders (Ventspils), vieglatlēte, Latvijas rekordiste septiņcīņā Laura Ikauniece-Admidiņa (Jūrmala), sprinta distanču skrējēja Gunta Latiševa-Čudare (Rēzekne), soļotāja Agnese Pastare (Ogres novads), soļotāja un garo distanču skrējēja Anita Kažemāka (Preiļu novads), cīkstone Anastasija Grigorjeva (Daugavpils) un Latvijas kanoe airētājs Aleksejs Rumjancevs (Limbažu novads).

Īpašu valmieriešu atbalstu pie starta gaidīs BMX riteņbraucējs, divkārtējais Olimpisko spēļu čempions BMX riteņbraukšanā vīriešiem, Triju Zvaigžņu ordeņa par sasniegumiem sportā ieguvējs un Goda valmierietis 2014 Māris Štrombergs (Valmiera), kā arī BMX riteņbraucējs un vairākkārtējs Latvijas čempions Edžus Treimanis (Valmiera). Edžus savā vecuma grupā uzrādījis augstus rezultātus Pasaules un Eiropas čempionātos.

Protams, Latvijas IV Olimpiādes laikā varēs sekot līdzi vēl daudzu citu talantīgu un spēcīgu sportistu veikumam, jo kopējais dalībnieku skaits būs aptuveni 4000. Lai gan vēl norit priekšsacīkstes komandu sporta spēļu veidos, zināms, ka kopumā Latvijas IV Olimpiādē piedalīsies 94 pašvaldību komandas.

Par Latvijas IV Olimpiādi

Latvijas IV Olimpiādes programmā ir iekļauti 26 Olimpiskie sporta veidi, no tiem Valmierā notiks badmintons, basketbols, bokss, futbols, handbols, šosejas riteņbraukšana, svarcelšana, triatlons, vieglatlētika, volejbols, pludmales volejbols un airēšanas slaloms. Tāpat Valmierā notiks Olimpiādē iekļautais neolimpiskais sporta veids – orientēšanās – un paraugdemonstrējumi šahā. Arī svinīgā olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonija norisināsies Valmierā.

Atsevišķi sporta veidi tiks organizēti Olimpiādes rīkotājpilsētas – Valmieras – sadarbības pašvaldībās. Cēsīs norisināsies cīņa, džudo, loka šaušana, paukošana, MTB riteņbraukšana, taekvondo, teniss, kā arī neolimpiskais sporta veids – florbols. Jūrmalā norisināsies airēšana, kas tiks organizēta Lielupē, bet Burtnieku novadā gaidāma burāšana, golfs, BMX riteņbraukšana un stenda šaušanas sacensības. Kocēnu novadā ikviens varēs vērot jātnieku sporta sacensības, bet Rūjienā – regbiju. Smaiļošana un kanoe notiks Limbažos, savukārt galda tenisa sacensības – Alojā. Rīgā Latvijas IV Olimpiādes laikā norisināsies peldēšana un vingrošanas disciplīnas, bet Valkā – ložu šaušanas sacensības.

Latvijas IV Olimpiādei ir izvēlēts sauklis “Iedvesmo Latviju! Piedalies, uzvari!”, kas radīts ar mērķi vienot sportistus kopējiem sporta svētkiem, veicināt patriotismu, pārsteigt ar sportisko sniegumu, iedvesmot un motivēt citam citu, kā arī mudināt Latviju, tās iedzīvotājus justies lepniem par saviem sportistiem un viņu sasniegumiem. Ar šo moto aicinām sportistus ne tikai trenēties un sevi pierādīt Latvijas līmenī, bet gatavoties cīņai par ceļazīmi uz Riodežaneiro, jo vieglatlētikas disciplīnā Latvijas IV Olimpiāde būs arī kā pēdējais atlases posms XXXI Vasaras Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, kas norisināsies no 5. līdz 21.augustam.

Latvijas IV Olimpiādi organizē Latvijas Olimpiskā komiteja un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju. Galvenais sadarbības partneris – Cēsu novada pašvaldība.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem