Latvijas IV Olimpiādē sadalīti pēdējie medaļu komplekti

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
1:09, 4. jūlijs 0

3.jūlijā noslēdzās Latvijas IV Olimpiāde, kurā piedalījās 3729 sportisti, pārstāvot 93 pašvaldības.

Kopvērtējumā visvairāk medaļu - 175 (67 zelta, 48 sudraba un 60 bronzas) - ieguva Rīgas pilsētas sportisti, Valmieras sportistiem 21 medaļa (9 zelta, 5 sudraba un 7 bronzas), kas, vērtējot pēc iegūtā zelta medaļu skaita, ierindo Valmieru augstajā sestajā vietā.

Latvijas IV Olimpiāde norisinājās trīs dienas, no 1. līdz 3. jūlijam, valsts labākajiem sportistiem kopā izcīnot 235 medaļu komplektus 26 olimpiskajos sporta veidos – airēšana, badmintons, basketbols, bokss, burāšana, cīņa, džudo, futbols, galda teniss, golfs, handbols, jātnieku sports, loka šaušana, paukošana, peldēšana, regbijs, BMX riteņbraukšana, šosejas riteņbraukšana, MTB riteņbraukšana, smaiļošana un kanoe airēšana, svarcelšana, šaušana, taekvondo, teniss, triatlons, vieglatlētika, vingrošana, volejbols, divos Olimpiādē iekļautajos neolimpiskajos sporta veidos – florbols, orientēšanās, kā arī Olimpiādē iekļautajā paraugdemonstrējumu sporta veidā – šahā.

Medaļu kopvērtējumā līdera pozīcijā ir Rīga, otrajā vietā ierindojās Ventspils komanda ar 70 medaļām (35 zelta, 17 sudraba un 18 bronzas medaļas), bet trešo vietu ar 60 medaļām ieņēma Jūrmalas sportisti (18 zelta, 19 sudraba un 23 bronzas medaļas). Ceturtā vieta kopvērtējumā ar 43 izcīnītām medaļām ir Daugavpilij (13 zelta, 11 sudraba un 19 bronzas medaļas). Jāpiebilst, ka medaļu kopvērtējumā nav iekļauts vērtējums cīņas sporta veidā. Ar visiem rezultātiem, tostarp arī cīņas sporta veidā, var iepazīties mājaslapā http://valmiera2016.olimpiade.lv/lv/rezultati

Mājinieki – Valmieras sportistu komanda - izcīnīja 21 medaļu: peldētājam Uvim Kalniņam - četras zelta medaļas, peldētājai Sindijai Siliņai - divas zelta un divas sudraba medaļas, zeltu izcīnīja arī BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs, vieglatlēte Linda Ozola un airēšanas slalomists Toms Karlivāns. Sudraba medaļas ieguva BMX riteņbraucēja Sandra Aleksejeva, vieglatlēte Jolanta Kaupe, kā arī airēšanas slalomiste Kristīne Strazdīte. Savukārt bronzu ieguva vieglatlēts Sandis Sabājevs, vieglatlēts Arnis Žviriņs, airēšanas slalomiste Antra Limbēna Strazdīte, šaušanas sportā - Evika Apine, MTB riteņbraukšanā - Madara Fūrmane, badmintonā - Anita Švalbe un Sanda Viskanta, bronzu izcīnīja arī Valmieras futbola komanda. 

Par Latvijas IV Olimpiādi

No 1. līdz 3.jūlijam Valmiera bija Latvijas IV Olimpiādes mājvieta.

Valmierā Olimpiādes ietvaros norisinājās sacensības badmintonā, basketbolā, boksā, futbolā, handbolā, šosejas riteņbraukšanā, svarcelšanā, triatlonā, vieglatlētikā, volejbolā, pludmales volejbolā, airēšanas slalomā, orientēšanās sportā, kā arī bija skatāmi paraugdemonstrējumi šahā. Arī svinīgā olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonija norisinājās Valmierā.

Atsevišķi sporta veidi tika organizēti Olimpiādes rīkotājpilsētas sadarbības pašvaldībās. Cēsīs norisinājās cīņa, džudo, loka šaušana, paukošana, MTB riteņbraukšana, taekvondo, teniss, kā arī florbols. Jūrmalā norisinājās airēšana, bet Burtnieku novadā - burāšana, golfs, BMX riteņbraukšana un stenda šaušanas sacensības. Kocēnu novadā ikviens varēja vērot jātnieku sporta sacensības, bet Rūjienā – regbiju. Smaiļošana un kanoe notika Limbažos, savukārt galda tenisa sacensības – Alojā. Rīgā Latvijas IV olimpiādes laikā norisinājās peldēšana un vingrošanas disciplīnas, bet sporta centrā “Kleisti” notika sacensības jātnieku sportā. Valkā - ložu šaušanas sacensības.

Latvijas IV Olimpiādi organizēja Latvijas Olimpiskā komiteja un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju. Galvenais sadarbības partneris – Cēsu novada pašvaldība.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem