Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādē sadalīs 236 medaļu komplektus

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
19:15, 4. jūnijs 0

Šodien, Rīgas Olimpiskā sporta centra telpās, norisinājās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Ventspils pilsētas rīkotā preses konference par Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādi. Pasākuma laikā tika prezentētas Olimpiādes medaļas un sniegta informācija par Ventspils pilsētas gatavību uzņemt ap 2500 jauno sportistu no visas Latvijas.

“Ventspils pilsēta bija pirmā vieta ārpus Rīgas, kur tika uzcelts moderns Olimpiskais centrs, līdz ar to Olimpiskās vērtības un sportiskais azarts šai pilsētai nav svešs,” tā izsakās LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Esmu pārliecināts, ka Olimpiāde būs noorganizēta augstākajā līmenī un jaunieši no visas Latvijas, Ventspilī varēs izjust Olimpisko gaisotni. Jauniešiem novēlu spraigas, interesantas un godīgas cīņas, sajust lepnumu par sevi un savu pārstāvēto novadu, un, lai šī Olimpiāde, viņiem ir atspēriena punkts tālākā karjerā, dzīvē un sportā.”  

Kopumā Olimpiādē piedalīsies 75 Latvijas novadu pašvaldības, kas kopā pulcēs aptuveni 2500 jauno sportistu. Iepriekšējā Olimpiādē, kas norisinājās Jūrmalā 2011. gadā, piedalījās 71 pašvaldību komandas ar 2975 dalībniekiem. Patreiz pilnā sparā rit sagatavošanās darbi Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādei.

“Ventspils pilsēta vairāku gadu laikā ir uzkrājusi ievērojamu pieredzi, organizējot gan Latvijas, gan starptautiska mēroga sporta pasākumus. Esmu gandarīts, ka Ventspilī jau piekto reizi notiks Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde. Ventspils pilsētā trenējas vairāki Londonas Olimpisko spēļu dalībnieki – svarcēlājs Artūrs Plēsnieks (1992), tāllēcēja Lauma Grīva (1984) un citi. Tas apliecina, ka mums ir visi priekšnosacījumi – atbilstošas sporta bāzes un infrastruktūra, lai nodrošinātu Olimpiādes norisi visaugstākajā līmenī. Aicinu sportistus, līdzjutējus un pilsētas viesus izmantot iespēju, iepazīt Ventspils pilsētu, apmeklējot dažādus kultūras un izklaides pasākumus,” saka Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Olimpiādes laikā Ventspilī, Olimpiskajā centrā, darbosies preses centrs, kur mediju pārstāvjiem būs pieejama aktuālā informācija par sacensību norisi un rezultātiem. Ventspils pilsēta, gatavojoties nozīmīgajam sporta pasākumam, ir labiekārtojusi Olimpiskā centra teritoriju, atjaunojusi BMX trasi, basketbola un boksa halles, kā arī iegādājusies jaunu sporta inventāru vieglatlētikai un vingrošanai, lai nodrošinātu valsts nozīmes sporta pasākuma norisi visaugstākajā līmenī. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes atklāšanas pasākums notiks Ventspilī š. g. 13. jūnijā.

Preses konferencē piedalījās arī Londonas Olimpisko spēļu dalībnieki: šķēpmetēja Sinta Ozoliņa-Kovala (1988), airētāja Elza Gulbe, soļotājs Arnis Rumbenieks (1988) un svarcēlājs Artūrs Plēsnieks (1992). Olimpieši atklāja savus īpašos rituālus, kas palīdz sagatavoties nozīmīgām sacensībām. Londonas vasaras Olimpisko spēļu dalībnieks – svarcēlājs Artūrs Plēsnieks (1992) pastāstīja, ka pusaudžu gados, tas bija veiksmes T-krekls, kuru viņš vilcis vienmēr pirms sacensībām. Šobrīd vairāk viņš paļaujas uz sevi un pirms sacensībām domās jau koncentrējas tieši uz celšanu.

Jaunos sportistus sacensībās atbalstīs Olimpiādes talismani – telīte vārdā Venta un teliņš – Vents, ko veidojusi māksliniece Ināra Liepa. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde ir Latvijas sporta svētki, tādēļ arī talismani ir latviski, dzīvespriecīgi, mīļi un sportiski.

Preses konferencē klātesošajiem bija iespēja aplūkot medaļas. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādē tiks sadalīti 236 medaļu komplekti, pašvaldību komandu un  individuālajos sporta veidos. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes galvenais tiesnesis Andris Lupiks klātesošos informēja, kurās pilsētās notiks sacensības un kādos sporta veidos. Ar sacensību programmu var iepazīties, apmeklējot Latvijas Olimpiādes mājas lapu http://www.latvijasolimpiade.lv/ventspils/?page_id=9.

 

Par Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādi

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados, kur labākie jaunie sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos 26 Olimpiskajos sporta veidos, izcīnot ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes Olimpiādi. 1992. gadā Latvijā notika pirmās Latvijas skolu Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos. Sacensības paredzētas 26 sporta veidos, tajā skaitā Ventspilī 17 sporta veidos, Liepājā septiņos sporta veidos, kā arī pa vienam sporta veidam Brocēnos, Ventspils novada Usmā un Jūrmalā.

 

Papildu informācija

Daina Paipala

Ventspils pilsētas sporta pārvaldes vadītāja

E-pasts:

Tālr.: +371 63624412

 

Kontaktpersona medijiem

Maija Lazdiņa

Sabiedrisko attiecību aģentūras 2C

Projektu vadītāja

E-pasts:

Tālr.: + 371 67280759

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem