LOK 95 gadu jubilejā dāvina grāmatas Latvijas Nacionālajai bibliotēkai

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
15:10, 24. aprīlis 0

Atzīmējot savu 95 gadu jubileju, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) “Tautas grāmatu plauktam” dāvināja savas veidotās sporta vēstures grāmatas par Olimpisko kustību un Latvijas Olimpisko komandu startiem Olimpiskajās spēlēs.

Latvijas Olimpiskā komiteja tika nodibināta 1922.gada 23.aprīlī Latvijas sporta organizāciju sanāksmē Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 65, kur tolaik atradās Rīgas Riteņbraucēju biedrība. Dibināšanas brīdī tika formulēts arī galvenais LOK uzdevums – pārraudzīt Latvijas sportistu gatavošanos Olimpiskajām spēlēm un deleģēt Latvijas komandu Olimpiskajās spēlēs.

“LOK dibināšana 1922.gadā Latvijas atlētiem atvēra Olimpisko spēļu durvis, ļaujot ar savu karogu startēt Olimpiskajās spēlēs,” uzsver LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. „LOK deviņdesmit pieci gadi ir pamats turpmākajam darbam un panākumiem Olimpiskajā kustībā, kas iespējams tikai kopīgi ejot līdzi laikam un attīstoties. Tas ir bijis un arī būs viens no LOK darbības stūrakmeņiem – Latvijas sporta sistēmas vienotības stiprināšana un attīstības veicināšana nākamajām paaudzēm, sportam un Latvijai.”

Svinīgajā jubilejas pasākumā šodien piedalījās virkne Latvijas Olimpiešu. LOK veidotās sporta vēstures grāmatas par Latvijas Olimpiešu gaitām un sasniegumiem Olimpiskajās arēnās dāvināja Ineta Radeviča, Līna Mūze, Sinta Sprudzāne, Juris Šics, Andris Šics, Zigismunds Sirmais, Gunta Baško-Melnbārde un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, savukārt “Olimpiskās enciklopēdijas” pirmos trīs sējumus angļu valodā un grāmatu “Latvijas Olimpiskā vēsture” dāvināja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

Katrā no Olimpiskajām grāmatām – tās priekšlapā – tika ierakstīts dāvinātāja novēlējums. Grāmatas saņēma LNB direktors Andris Vilks, un pēc tam izdevumi piepulcējās vairākiem tūkstošiem citu Latvijas un ārvalstu iedzīvotāju un bibliotēkas viesu dāvinājumiem.

“Tautas grāmatu plauktam” tika uzdāvinātas grāmatas “Latvijas Olimpiskā vēsture”, “Latvieši Japānā”, “Latvieši Austrālijā”, “Latvieši Amerikā”, “Latvieši Grieķijā”, “Latvija Turīnā”, “Latvija Pekinā”, “Latvija Vankūverā”, “Latvija Londonā”, “Latvija Sočos” un “Latvija Rio”, kā arī “Olimpiskās enciklopēdijas” (“Olympic Encyclopedia”) pirmie trīs sējumi.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Swedbank”, SIA “Moller Auto Krasta”, SIA “LDz Cargo” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem