LOK Ētikas komisija: lieta pret sportistēm izbeigta, bet pret LTKF tiek turpināta

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
13:31, 5. jūnijs 0

LOK Ētikas komisija 2018.gada 4.jūnija sēdē turpināja izskatīt jautājumu sakarā ar dažu Latvijas sportistu publiski pausto un medijos publicēto informāciju par iespējamo sportistu pilsonības maiņu, kā arī jautājumu par Latvijas Taekvondo federācijas (LTKF) sportistu Jolantas un Ineses Tarvidu gatavošanās procesu Tokijas Olimpiskajām spēlēm.

Saņemot informāciju no sportistēm Jolantas un Ineses Tarvidām, LOK Ētikas komisija nolēma slēgt lietu, kas bija saistīta ar publiski izskanējušo informāciju par sportistu iespējamo pavalstniecības maiņu un Vācijas kluba formas tērpu izmantošanu Eiropas Taekvondo čempionāta sacensībās Olimpiskajās svara kategorijās Sofijā (Bulgārijā) 2017.gada 6.-9.decembrī, jo viņu rīcībā pārkāpumi netika konstatēti.

Vienlaicīgi LOK Ētikas komisija pievērš sportistu uzmanību jautājumiem par nākotnē medijiem sniegto informāciju, lai izvairītos no situācijām, kur viņu teiktais var tikt dažādi interpretēts un tulkots vai pasniegts negatīvā gaismā, tādējādi, radot kaitējumu sporta nozarei un sportistu prestižam un cieņai sabiedrības acīs.

Turklāt lieta pret LTKF netiek slēgta, un LOK Ētikas komisija nolēma uzlikt LTKF vadībai par pienākumu divu mēnešu laikā novērst trūkumus tās darbībā attiecībā uz likumdošanā noteiktajiem labas pārvaldības principiem. Ieviest labas pārvaldības principus, kas paredz, ka sporta organizatoriskajā un pārvaldības darbā tiek ievēroti demokrātiskās pārvaldības principi, tiek definēti skaidri mērķi, tiek izstrādātas taisnīgas procedūras, procesu atklātība, efektīva sadarbība ar ieinteresētajām personām, efektīvs un ilgtspējīgs regulējums, kā arī pārraudzības un atbildības līmeņi, ir katras Latvijas atzītās sporta veidu federācijas pienākums. 

Tāpat tika ieteikts LTKF vadībai tikties ar Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) vadību, lai pārrunātu finansiālā atbalsta nodrošināšanu LTKF sportistiem no LOV.

“Latvijas Taekvondo federācijai kardināli ir jāmaina attieksme pret Latvijas labākajām taekvondo sportistēm, māsām Inesi un Jolantu Tarvidām”, konkrēts ir LOK Ētikas komisijas vadītājs Raimonds Rublovskis. “Tas nozīmē, ka Taekvondo federācijai ir jāsniedz un jānodrošina nozīmīga palīdzība treniņu un sacensību grafika izveidē un nodrošināšanā – pieteikumi uz sacensībām, vīzas, biļetes, dalības maksas utt. Nedrīkst atkārtoties situācija, ka federācijai nav informācijas un tā neiesaistās sportistu sagatavošanās un kvalifikācijas procesā, gatavojoties 2020.gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm”.

Gadījumā, ja LTKF neko nedarīs un nespēs parādīt uzlabojumus, LOK Ētikas komisija ieteiks LOK Valdei, LOK Izpildkomitejai un citām institūcijām noteikt sankcijas lietā iesaistītajām sporta organizācijām un/vai personām.

LOK Ētikas komisija sastāv no pieciem locekļiem: Raimonds Rublovskis – LOK Ētikas komisijas priekšsēdētājs, Ingrīda Amantova – Murjāņu sporta ģimnāzijas direktore, Jānis Karavaičiks – Rīgas Nacionālās sporta manēžas direktors, Andris Kalniņš – Latvijas Olimpiešu sociālā fonda valdes loceklis, Gunta Baško – Olimpiete, “TTT Rīga” un Latvijas izlases komandas spēlētāja.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem