LOK Ģenerālās asamblejas sesijā ievēlēta organizācijas vadība

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
19:38, 30. septembris 2

Uz nākamo Olimpisko ciklu par LOK prezidentu tika aptiprināts līdzšinējais organizācijas vadītājs Aldons Vrubļevskis un ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Šodien, 30.septembrī notika Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu sesija, kurā tika ievēlēta LOK vadība, LOK individuālie locekļi, LOK Izpildkomitejas un LOK revīzijas komisijas locekļi. Uz nākamo Olimpisko ciklu par LOK prezidentu tika aptiprināts līdzšinējais organizācijas vadītājs Aldons Vrubļevskis un ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

LOK prezidenta amatam bija izvirzīti divi kandidāti – līdzšinējais LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un Carnikavas novada domes deputāts, Olimpietis Roberts Raimo.

Par LOK prezidentu aizklātā balsojumā piektdien atkārtoti tika ievēlēts līdzšinējais LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. LOK Ģenerālās asamblejas sesijā par Vrubļevski nobalsoja 77 delegāti, bet otrs kandidāts, Raimo, saņēma 11 balsis.

“Paldies Jums, Olimpiskās saimes locekļi. Cilvēks nestrādā viens, bet gan vienotā komandā un tas darbs, ko esat novērtējuši, ir visa LOK kolektīva un manu kolēģu nopelns”, pēc atkārtotas ievēlēsanas LOK prezidenta amatā atzina Aldons Vrubļevskis. “Vēlos arī pateikties otram prezidenta amata kandidātam Robertam Raimo par piedalīšanos LOK prezidenta vēlēšanās, jo tas tajās ienesa svaigumu. Šī iegūtā pieredze palīdzēs viņam sagatavoties startam nākamā gada Carnikavas novada domes vēlēšanās. LOK turpinās iesāktos darbus un uzsāks jaunus, lai varētu izpildīt mūsu pašu izvirzītos uzdevumus un mērķus. Kopā strādājot un sadarbojoties, mums tas izdosies.”

Savukārt LOK ģenerālsekretāra amatam bija izvirzīts viens kandidāts – līdzšinējais LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers, kurš atklātā balsojumā saņēma 91 balsi. Pēc atkārtotas ievēlēšanas amatā Tikmers apņēmās darīt visu, lai LOK, Latvijas sportistiem, federācijām, kā arī visai sporta saimei kopumā izdotos paveikt visu iecerēto.

Tiesības piedalīties balsojumā par LOK vadību bija organizācijas individuālajiem locekļiem, 37 no 38 Olimpisko sporta veidu federāciju 75 apstiprinātiem pārstāvjiem un diviem pārstāvjiem no Latvijas Olimpiešu kluba. Par LOK individuālajiem locekļiem tika ievēlētas 23 personas no 44 kandidātiem. Par LOK individuālajiem locekļiem tika ievēlēti Ingrīda Amantova, Jānis Baiks, Gunta Baško-Melnbārde, Raimonds Bergmanis, Inesis Boķis, Agra Brūne, Dainis Caune, Andrejs Ceļapīters, Dainis Dukurs, Zane Grundiņa-Arāja, Ivo Lakučs, Aivars Lembergs, Sandis Prūsis, Ineta Radeviča, Andris Rāviņš, Jānis Rozenbergs, Juris Titovs, Maija Tīruma, Uļjana Semjonova, Uldis Sesks, Jānis Upenieks, Igors Vihrovs un Marita Vilciņa.

LOK Ģenerālās asamblejas sesijā tika pārvēlēts arī LOK Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas  jaunais sastāvs. Par LOK Izpildkomitejas locekļiem tika ievēlēti Jānis Baiks, Raimonds Bergmanis, Baiba Broka, Dainis Dukurs, Andris Feldmanis, Einars Fogelis, Igo Japiņš, Jānis Kols, Kārlis Lejnieks, Aivars Lembergs, Kirovs Lipmans, Jānis Mežeckis, Andris Rāviņš, Raimonds Rublovskis, Jevgeņijs Saproņenko, Atis Sausnītis, Uldis Sesks, Jānis Upenieks un Valdis Voins.

Savukārt turpmākos četrus gadus Revīzijas komisijā strādās Agra Brūne, Edgars Jaunups un Māris Liepiņš.

Par LOK viceprezidentiem tika ievēlēti Raimonds Bergmanis, Einars Fogelis un Valdis Voins.

LOK Ģenerālās asamblejas darba kārtībā bija arī pārskats par LOK darbību no 2013. līdz 2016.gadam, ieskaitot 2014.gada Soču ziemas Olimpiskās spēles un 2016.gada Riodežaneiro Olimpiskās spēles. LOK Ģenerālās asamblejas dalībnieki Latvijas sportistu startu 2016.gada Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs novērtēja kā apmierinošu, bet vairāku atlētu veikums pelnījis labu novērtējumu.

Pēc LOK darbības atjaunošanas 1988.gadā tai ir bijuši divi prezidenti. No 1988. līdz 2004.gadam LOK prezidents bija Vilnis Baltiņš (amatā 4 termiņus), bet no 2004.gada LOK prezidents ir Aldons Vrubļevskis.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori – SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank”, AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri – AS “Latvenergo” un SIA “Moller Auto Krasta”.

Komentāri (2)
Sintija Simane pirms 8 gadiem

Paldies par aktualizēto informāciju.

Atbildēt

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem

Sintija Simane pirms 8 gadiem

Un kuri ir LOK Izpildkomitejas un LOK revīzijas komisijas locekļi?

Atbildēt

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem