LOK Izpildkomiteja atbalsta sagatavotos grozījumus LOK Statūtos

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
12:18, 22. decembris 0

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika skatīts LOK Statūtu grozījumu projekts, kas paredz vairākas būtiskas izmaiņas organizācijas darbībā. Grozījumus Statūtu projektā ir sagatavojusi LOK Valde, izskatījusi LOK Juridiskā komisija, ņemot vērā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) ieteikumus.

Sagatavotais projekts paredz noteikt LOK vēlēto amatpersonu ievēlēšanu termiņus, kā arī piedāvā kārtību, kādā var tikt veikta rotācija LOK Izpildkomitejas locekļu – federāciju prezidentu vidū un citus grozījumus.

Minētā Statūtu redakcija paredz, ka LOK prezidents var tikt ievēlēts amatā ne vairāk kā uz 8 gadiem (divi amata termiņi), savukārt LOK ģenerālsekretāru un LOK Izpildkomitejas locekļus amatos var tikt ievēlēti ne vairāk kā uz 12 gadiem (trīs amata termiņi), katru amatu uzskaitot atsevišķi.

Savukārt ar LOK Ģenerālas asamblejas lēmumu atsevišķos gadījumos var tikt veikta rotācija LOK Izpildkomitejas vēlēto locekļu – federāciju prezidentu vidū.

Tāpat paredzēts ieviest LOK Apbalvojuma sistēmu un Apbalvojuma komisiju

LOK Statūtu grozījumu projekts tiks nodots izskatīšanai un priekšlikumu iesniegšanai līdz 2021.gada 15.februārim LOK biedriem – Olimpisko sporta veidu federācijām un Latvijas Olimpiešu klubam, kā arī LOK Atlētu komisijai. To paredzēts izskatīt un apstiprināt LOK Ģenerālajā asamblejā.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem