LOK norāda uz faktu kļūdām "Neatkarīgās Rīta avīzes" rakstā

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
15:25, 3. jūnijs 0

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) norāda uz neprecizitātēm laikraksta “Neatkarīgās Rīta avīzes” (NRA) šā gada 3.jūnija rakstā “Sporta veterāni, Olimpiskie čempioni, prasa 1000 eiro pensiju”.

Šā gada 28.maijā notika Saeimas Sporta apakškomisijas sēde, kurā tika izskatīts jautājums “Par atbalstu sporta veterāniem”. Minētajā sēdē tika atteikta dalība Latvijas Olimpiešu sociālā fonda (LOSF) valdes loceklim Andrim Kalniņam.

LOK norāda uz kļūdainu Saeimas Sporta apakškomisijas vadītāja Sanda Riekstiņa raksta 4.rindkopā teikto: “Jo ir visai absurdi, ka valsts piešķir LOK naudu, kas savukārt to novirza sporta veterāniem. Un tad veidojas situācija, ka viņi baidās jel ko pateikt, nesaskaņojot ar komiteju.”

LOK vērš uzmanību uz to, ka minētie fakti neatbilst patiesībai, jo LOK nesaņem valsts finansējumu sporta veterānu un Olimpisko medaļnieku atbalstīšanai.

Valsts finansējumu, lai atbalstītu sporta veterānus un Olimpiskos medaļniekus, saņem LOSF, kas ir atsevišķs nodibinājums un, kura galvenais uzdevums ir sporta veterānu – Olimpisko medaļnieku, izcilu bijušo Latvijas sportistu, treneru un sporta darbinieku sociālo un sadzīves apstākļu apzināšana un uzlabošana, viņu materiālo un morālo vajadzību pilnīgāka apmierināšana un veselības uzlabošana.

Vienlaikus LOK uzskata, ka pensijas gadus sasniegušo un pagātnē izcilo Latvijas sportistu dzīves līmenis bieži robežojas ar nabadzības slieksni un ir nepieciešams aktualizēt jautājumu par atbalsta paaugstināšanu.

Tomēr minētie jautājumi vispirms ir jāanalizē kompetentiem nozares ekspertiem, piedāvājot risinājumu sporta organizācijām, valsts pārvaldes pārstāvjiem un Saeimas deputātiem.

2019.gadā LOSF atbalstu saņem 171 sporta veterāns un LOSF ilggadējā vadītāja ir leģendārā Latvijas basketboliste Uļjana Semjonova.

Ar LOSF darbu un sporta veterānu pabalsta saņēmēju sarakstu ir iespējams iepazīties mājaslapā internetā: https://losf.olimpiade.lv/lv/pabalstu-sanemeju-saraksts.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem