LOK prezentējusi jaunu projektu skolēniem "Sporto visa klase"

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
20:26, 13. oktobris 3

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sešās Latvijas pilsētu skolās uzsāk jaunu projektu “Sporto visa klase”.

Projekts paredz iesaistīto skolu 164 3.klašu skolniekiem katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu trīs fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu, papildus tām divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā.

“Izsaku gandarījumu, ka projekts “Sporto visa klase” beidzot sākas un turpināsies vairākus gadus”, atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Vēlamies aktualizēt jautājumu par mūsu bērnu veselību un fizisko sagatavotību. Projekta realizācija pierādīs, ka papildus sporta stundas nepalielina noslodzi, bet gan tas ir ieguldījums bērnu attīstībā un veselībā, kā arī uzlabo viņu spējas darīt ikdienas lietas. Ceru, ka projekts pierādīs savu lietderību un pēc mūsu piemēra, tas tiks izstrādāts un ieviests visas valsts teritorijā.”

Projekta idejas autors, Olimpiskais vicečempions un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers akcentē, ka projekts plānots četrus gadus un tajā brīvprātīgi varētu iesaistīties ne mazāk  kā 120 klases un 3000 bērnu. “Šis nav projekts Olimpiešu sagatavošanai, tas paredzēts bērnu veselības nostiprināšanai, viņu stājas uzlabošanai un motivācijas radīšanai nodarboties ar sportu. Mani, līdzīgi kā daudzus vecākus Latvijā, satrauc skolēnu veselības dati, kas pēdējos gados ir ar izteikti negatīvu tendenci. Īpašs stimuls uzsākt šo projektu bija formālā attieksme, gatavojot Sporta pamatnostādnes un neskaitāmie argumenti, kas neļāva skolās ieviest trešo sporta stundu jau šogad. Ceru, ka projekta laikā izdosies pārliecināt izglītības politikas veidotājus par sporta stundu skaita palielināšanu.”

“Dzīve ir kustība, tāpēc esmu gandarīta, ka šāds projekts Latvijā tiek īstenots un tiek sākts domāt par bērnu un jauniešu veselīgāku dzīves veidu”, saka Jelgavas 4.vidusskolas 3.c klase Olimpiskā audzinātāja Ineta Radeviča. “Novēlu bērniem neapstāties un iemīlēt sportu”.

Projekta “Sporto visa klase” mērķis ir uzlabot skolēnu vispārējo fizisko sagatavotību un stāju, nodrošināt nepieciešamās fiziskās slodzes apjomu un noteikt nepieciešamo finanšu resursu apjomu projekta īstenošanai vienai klasei mācību gada laikā. Iegūt objektīvus datus par iesaistīto skolnieku fizisko attīstību un stāju, tādejādi novērtējot projekta lietderību, kā arī noskaidrot iesaistīto pašvaldību, sporta pedagogu, bērnu un viņu vecāku viedokli par projektu un tā norises veidu un formu.

Nodarbības projekta ietvaros notiks saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Projekts “Sporto visa klase” paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā, papildus tām dienām, kad notiek 2 noteiktās obligātās sporta stundas. Viena papildus nodarbība būs peldēšanā, otra būs futbola un tā elementu apguve, savukārt trešā nodarbība būs stājas korekcija un vingrošana.

Pēc LOK pasūtījuma, LSPA speciālisti veiks iesaistīto skolēnu vispārējo fizisko spēju un stājas novērtējuma pārbaudi (vienu pārbaudi projekta sākumā, otra noslēgumā), kā arī projektā iesaistīto dalībnieku aptauju. Fizisko spēju novērtējuma pārbaudēm un to salīdzināšanai, katrā skolā tiks piesaistīta kontrolgrupa jeb projektā neiesaistīta klase.

Katrai no projektā iesaistītajai klasei būs arī savs Olimpiskais audzinātājs, kurš iedvesmos un palīdzēs bērniem attīstīties un sasniegt savus mērķus: Mārtiņš Pļaviņš – Rīgas Hanzas vidusskolas 3.a klase; Dainis Kūla – Ventspils 4.vidusskolas 3.b klase; Anastasija Grigorjeva – Daugavpils 3.vidusskolas 3.b klase; Māris Verpakovskis – Liepājas 8.vidusskolas 3.a klase; Ivo Lakučs – Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.d klase; Ineta Radeviča – Jelgavas 4.vidusskolas 3.c klase.

Projekta pirmais posms sāksies 2014.gada 3.novembrī un ilgs līdz 2015.gada 24.maijam. Tajā piedalīsies 164 3.klašu skolēni no Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rīgas, Valmieras un Ventspils.

Projektā piedalās:

  • Daugavpils 3.vidusskolas 3.b klase;
  • Jelgavas 4.vidusskolas 3.c klase;
  • Liepājas 8.vidusskolas 3.a klase;
  • Rīgas Hanzas vidusskolas 3.a klase;
  • Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.d klase;
  • Ventspils 4.vidusskolas 3.b klase.

Projekta “Sporto visa klase” finansēšanā netiek izmantoti valsts sporta budžeta līdzekļi. Projektu finansē LOK un Starptautiskās Olimpiskās komitejas programma “Olimpiskā Solidaritāte”, iesaistītās pašvaldības un reģionālie Olimpiskie centri, Latvijas Futbola federācija, kā arī piesaistītie partneri un atbalstītāji.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, Latvijas Futbola federāciju, Venstpils, Jelgavas, Liepājas, Valmieras, Daugavpils un Rīgas pilsētu domēm, to atbalsta LOK ģenerālsponsors – „Latvijas Mobilais Telefons“ un projekta informatīvie partneri – izdevniecība „Latvijas Avīze“ un mediju grupa „Modern Times Group“ (televīzijas kanāls “LNT”, radio stacija “Star FM”, interneta portāls “skaties.lv”).

Komentāri (3)
LOK pirms 10 gadiem

Skolas un klases, kas piedalīsies projektā "Sporto visa klase", izvēlējās pašvaldības, kas piedalās projektā. Šis ir pirmais gads jeb pilot-projekts, taču ar nākamo gadu projekts kļūs atvērts jebkurai pašvaldībai, kas vēlēsies tajā iesaistīties. :)

Atbildēt

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem

Mārīte Bisniece, pirms 10 gadiem

JĀ, KĀ VARĒJA PIETEIKTIES?
vAI VAR PIETEIKTIES UZ NĀKAMO KĀRTU?

Atbildēt

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem

Leila Leila Lei pirms 10 gadiem

Ļoti pozitīva ziņa.
Bet, kā varēja pieteikties šim projektam? Kā tika izvēlētas konkrētas skolas?
Vai vēl kāda skola var pieteikties?

Atbildēt

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem