LOK Sporta komisija atbalsta atsevišķu kritēriju projektu prioritāro sporta veidu noteikšanā augsta sasniegumu sportā

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
17:55, 15. augusts 0

LOK Sporta komisijas sēdē tika apspriests sporta federācijām aktuāls jautājums – par prioritāri atbalstāmo sporta veidu noteikšanas kritērijiem un sporta finansēšanu 2021.gadā.

Šodien, 15.augustā “Elektrum Olimpiskajā centrā” notika Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Sporta komisijas sanāksme, kurā piedalījās LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, Latvijas Sporta federāciju padomes vadītājs Einars Fogelis, sporta federāciju vadītāji, kā arī Saeimas Sporta apakškomisija vadītājs Sandis Riekstiņš un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departaments direktors Edgars Severs.

Apspriests tika sporta federācijām aktuāls jautājums – par prioritāri atbalstāmo sporta veidu noteikšanas kritērijiem un sporta finansēšanu 2021.gadā, kad valsts budžeta projektā paredzēts finansējuma samazinājums sporta federācijām, sporta pasākumiem un augstu sasniegumu sportam kopā par 2,6 miljoniem EUR.

Diskusiju rezultātā atzinīgi tika novērtēts darbs, ko divos mēnešos paveikusi ministres Ilgas Šuplinskas vadītā Darba grupa, kā arī tika izteiktas kritiskas un konstruktīvas piezīmes par nepieciešamību vairāk iedziļināties sporta nozares un ļoti atšķirīgo sporta veidu specifikā, kā arī ierosinājumi veikt grozījumus Darba grupas dokumentu projektos, sporta veidu vērtēšanas metodikā un plānotajos aprēķinos, kuri nākotnē noteiktu sporta veidu finansēšanas apjomu.

Olimpisko sporta federāciju pārstāvji vienojās, ka pēc konsultācijām ar neolimpiskajām un tehniskajām sporta federācijām tiks izstrādāts prioritāšu projekts, kas paredzēs noteikt atšķirīgas vērtēšanas sistēmas un kritērijus “Tautas sporta/Sports visiem” jeb  “Grassroots” sportam, kas iekļauj arī bērnu un jauniešu sportu,  un “Augstu sasniegumu sportam”, kura ietvaros atsevišķi vērtēt: (1) Olimpiskos vasaras un ziemas individuālos sporta veidus, (2) neolimpiskos individuālos un tehniskos sporta veidus, (3) kā arī Olimpiskos un neolimpiskos komandu sporta spēļu veidus.

Pēc vērtēšanas sistēmas un kritēriju pieņemšanas, sporta veidu federācijām tiks izstrādāti un noteikti sasniedzamie mērķi un rezultatīvie rādītāji.

Tāpat tika panākta vienošanās, ka IZM Darba grupas sēdēs kā eksperti varētu piedalīties pa vienam pārstāvim no katra sporta veidu bloka (šobrīd Darba grupā iekļauti 8 valsts un 6 nevalstiskā sektora pārstāvji).

Konsultācijas ar neolimpiskajām un tehnisko sporta veidu federācijām notiks otrdien, 20.augustā, bet nākoša IZM Darba grupas sēde paredzēta 29.augustā.

IZM Darba grupas tuvākais uzdevums saskaņā ar Latvijas Nacionālās sporta padomes (NSP) 2019.gada 5.jūnija lēmumu nr. 2.3. un ir līdz 30.septembrim sagatavot un iesniegt izskatīšanai NSP sēdē priekšlikumus par sporta nozares un sporta budžeta prioritātēm.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem