Olimpiskajā gadā izdotas žurnālista Artura Vaidera Olimpiskās dienasgrāmatas

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
13:45, 31. janvāris 0

Gaidot vasaras Olimpiskās spēles Tokijā, klajā nākušas divas Artura Vaidera grāmatas – “Olimpiskās dienasgrāmatas. Vasara. Ziema”. Grāmatās apkopotas žurnālista Artura Vaidera publikācijas, sākot no ziemas spēlēm Albērvilā 1992.gadā līdz karstajai Riodežaneiro 2016.gadā.

Tas ir ražīgs pienesums neatkarīgās Latvijas Olimpisko spēļu vēsturē, jo šajā izdevumā ir uzrakstīta ne tikai Olimpiskā vēsture, bet arī valsts un žurnālistikas vēsture pēc neatkarības atjaunošanas.

Arturs Vaiders kā īsts Olimpiskais izcilnieks ir vienīgais rakstošais žurnālists, kurš piedalījies visvairāk – 12 – Olimpiskajās spēlēs, atstājot avīžu un žurnālu lappusēs vairāk nekā 5000 reportāžu, interviju un rakstu. Olimpisko dienasgrāmatu lasītājam ir iespēja doties aizrautīgā ceļojumā laikā un vēlreiz izdzīvot Latvijas atgriešanos Olimpiskajā kustībā, kad raksti tika diktēti pa telefonu un dators bija liela ekskluzivitāte.

Vaidera Olimpiskās dienasgrāmatas lasāmas kā aizraujošs romāns – te ir gan galvenie varoņi, gan intriga, cīņa, sižeta samezglojums, atrisinājums, zaudējumi un uzvaras. Katrā stāstā ir reāls notikums, reāli cilvēki un patiesas emocijas. Arturs savās publikācijās to ir piefiksējis, tādēļ viņa rakstītais joprojām iedvesmo. Unikalitāti veido grāmatu autora personīgā līdzdalība aprakstītajos notikumos, kā arī tas, ka te atspoguļotas visas Olimpiskās spēles pēc Latvijas valstiskuma atjaunošanas.

Olimpiskajās dienasgrāmatās ir publicēts plašs personu rādītājs – gandrīz 2000 personvārdu –, ne viens vien sporta fans vai entuziasts būs patīkami pārsteigts, atrodot te savu vārdu vai pat fotogrāfiju.

Grāmatas izdotas ar Artura Vaidera fonda un Latvijas Olimpiskās komitejas atbalstu.

Par Artura Vaidera fondu. Fonds izveidots 2016. gadā, un tā galvenie mērķi ir: sporta žurnālista Artura Vaidera piemiņas saglabāšana; Latvijas žurnālistikas, īpaši sporta žurnālistikas, attīstības veicināšana; jaunatnes sporta kā veselīga dzīvesveida veicināšana. Pēc fonda iniciatīvas ir iedibināts jauns apbalvojums sporta žurnālistikā – Artura Vaidera balva “Gada sporta žurnālists”, kas katru gadu tiek pasniegta “Latvijas Gada balva sportā” ceremonijā.

 

Informāciju sagatavoja:

Artura Vaidera fonds

Tālr. +371 26073167

e-pasts:

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem