Olimpiskie medaļnieki atklās izstādi "Latvijas Olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA."

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
13:01, 8. novembris 0

Latvijas valsts svētku mēnesī – 14. novembrī plkst. 13.00 Latvijas Sporta muzejā durvis vērs jauna izstāde ”Latvijas Olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA.”, kas veltīta mūsu valsts un sporta simtgadei.

Ar svētku uzrunu mūsu Olimpiešus, pasaules un Eiropas čempionus un viesus sveiks Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis. Olimpiešu Goda zāli svinīgi atklās Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis. Apsveikuma vārdus video uzrunā teiks Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs.

Satversmes sapulces prezidenta Jāņa Čakstes novēlējums tālajā 1920.gada 19.septembrī, atklājot pirmo Latvijas Olimpiādi, bija: „Lai Latvijā Olimpiskās cīņas kļūtu par visas tautas svētkiem, tāpat kā tas bija senajā Grieķijā”.

Vienlaicīgi atzīmēsim Latvijas Olimpiskās komitejas 30 gadu atjaunošanas jubileju. 1988.gada 19.novembris ir un paliks neaizmirstams datums. Latvija atgriezās pasaules Olimpiskajā kustībā un startēja Olimpiskajās spēlēs – „dižākajās no visām spēlēm”.

Esam lepni par 100 gados sasniegto – Olimpisko, pasaules un Eiropas čempionu uzvarām. Vairāk kā 600 Olimpieši dažādos vēstures posmos vasaras un ziemas Olimpiskajās spēlēs, pārstāvot gan savu tautu, gan savu valsti, izcīnījuši 94 Olimpiskās medaļas – zelta, sudraba un bronzas.

Ar šo izstādi, kuras veidošanā piedalījusies visa mūsu sporta sabiedrība, arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja, gribam godināt mūsu Olimpiešus no tālās Stokholmas līdz mūsdienu spēlēm Riodežaneiro un Phjončhanai.

Izstādes ”Latvijas Olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA.” atklāšana 2018.gada 14. novembrī plkst. 13.00  Latvijas Sporta muzejā, Alksnāja ielā 9, Rīga

Sīkāka informācija:

Agra Brūne

Latvijas Sporta muzeja direktore

Tālr. 29467069

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem