Par Latvijas gada sportistiem pasludina Porziņģi un Ostapenko

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
1:59, 22. decembris 0

Latvijas Gada balvas sportā 2017 svinīgajā noslēguma ceremonijā ceturtdien gada labākā sportista balvas saņēma Latvijas basketbola valstsvienības līderis, Nacionālās basketbola asociācijas zvaigzne Kristaps Porziņģis un šogad tenisa pasauli pārsteigusī Jeļena Ostapenko.

Savukārt līdzjutēju balsojumā Populārākā sportista balvu izpelnījās pasaules čempions MX2 klasē Pauls Jonass.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izveidotajai žūrijai labāko izvēlē neklājās viegli, jo šogad ar augstvērtīgiem rezultātiem bija priecējuši vairāki sportisti. Cīņā par labākā sportista balvu Kristapam Porziņģim, kurš ar teicamu sniegumu palīdzēja Latvijas basketbola izlasei izcīnīt 5.vietu Eiropas čempionātā un pats kļuva par 3.rezultatīvāko spēlētāju turnīrā, spēcīgi konkurenti bija šogad par pasaules čempionu boksā kļuvušais Mairis Briedis un 5.reizi karjerā pasaules čempionātā un 8.reizi Pasaules kausā triumfējušais skeletonists Martins Dukurs. Kristaps labākā sportista balvu iegūst otro gadu pēc kārtas.

Labākās Latvijas sportistes balvu saņēma Francijas atklātā tenisa čempionāta uzvarētāja Jeļena Ostapenko, kura šogad pakāpās līdz 7. vietai WTA rangā. Tas ir labākais rezultāts sieviešu vienspēļu konkurencē Latvijas vēsturē. 2014.gadā Jeļena izpelnījās Gada uzlecošās

Līdzjutēju balsojuma par gada populārāko sportistu portālā DELFI finālā iekļuva trīs sportisti, kuru vārds pasaulē šogad izskanējis ļoti skaļi – Mairis Briedis, Pauls Jonass un Jeļena Ostapenko. Vislielāko fanu atbalstu saņēma pasaules čempions MX2 klasē Pauls Jonass.

Par labāko Latvijas tehnisko sporta veidu sportistu atzīts motosportists Pauls Jonass, kurš ieguva zelta medaļu pasaules čempionātā MX2 klasē, uzvarot sešos posmos un 14 braucienos. Viņa panākumu vēl unikālāku padara fakts, ka iepriekš visā karjerā talantīgais motobraucējs bija uzvarējis tikai vienā braucienā.

Labākā trenera balvu ieguva svarcēlāju treneris Eduards Andruškevičs, kura audzēkņiem šis bija varen ražīgs gads. Artūrs Plēsnieks izcīnīja sudraba medaļu pasaules čempionātā divcīņā, Rebeka Koha pasaules čempionātā divcīņā tika pie bronzas medaļas, kā arī triumfēja Eiropas un pasaules čempionātos divcīņā U20 un U23 vecuma grupā, Armands Mežinskis kļuva par Eiropa čempionu divcīņā U17 vecuma grupā, bet Dana Ivanova pie tāda pat panākuma tika U15 grupā.

Labākā Latvijas sporta spēļu komanda 2017.gadā ir basketbola valstsvienība, kuras iegūtā 5.vieta Eiropas meistarsacīkstēs ir augstākais panākums kopš neatkarības atjaunošanas.

Balvu kā labākā komanda individuālajos sporta veidos saņēma Oskara Melbārža, Daumanta DreiškenaArvja Vilkastes un Jāņa Strengas bobsleja četrinieku ekipāža. Bobslejisti visu sezonu uzrādīja stabilus rezultātus un pasaules čempionātā ierindojās 4.vietā.

Gada uzlecošās zvaigznes titulu izpelnījās vieglatlēte Gunta Latiševa - Čudare par Eiropas čempiones lauriem U23 čempionātā 400 metru skrējienā un valsts rekorda uzstādīšanu savā vecuma grupā.

Spilgtākais notikums sportā šogad bija Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Jūrmalā. No 16.līdz 20. augustam notikušais pasākums bija līdz šim vērienīgākais pludmales volejbola pasākums Latvijā un arī gada nozīmīgākais notikums pludmales volejbolā visā Eiropā. Pašmāju smiltis izrādījās labvēlīgas vairākiem mūsu pāriem - Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ieguva 2.vietu, bet Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža un Tīna Graudiņa/ Anastasija Kravčenoka ierindojās 5.vietā.

Balvu par Gada notikuma Tautas sportā sarīkošanu saņēma taku skriešanas seriāla Stirnu buks rīkotāji. Aizvien lielāku popularitāti iegūstošā pasākuma katrā no 7 posmiem piedalījās vismaz 2000 dalībnieku, un pavisam kopā mežu un pļavu takas iemēģināja gandrīz 5000 skrējēju.

2017.gada Paraugs sportā žūrijas vērtējumā ir ilggadējais hokeja valstsvienības vārtsargs Edgars Masaļskis, kurš šogad lika punktu ilgajai un ražīgajai karjerai. Viņš ir šobrīd vienīgais sportists Latvijas vēsturē, kurš piedalījies 15 pasaules čempionātos pēc kārtas.

Savukārt LTV speciālbalva tika pasniegta basketbola valstsvienības kapteinim Jānim Blūmam. Latvijas Televīzijas speciālbalva tika pasniegta devīto reizi. LTV Sporta redakcija augstu vērtē sportistu atsaucību gan pēc lielām uzvarām, gan sāpīgiem zaudējumiem. Jānis Blūms, kurš vienmēr bijis atsaucīgs, labprāt uzņēmis ciemos pie sevis mājās. Viņš bija vienīgais, kurš no uzrunātajiem Latvijas izlases basketbolistiem bija gatavs runāt pēc atgriešanās no Eiropas čempionāta, kur ceturtdaļfināla spēlē sīvā cīņā zaudēts nākamajai čempionei Slovēnijai.

Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalvu ieguva izcilus rezultātus uzrādījusī vieglatlēte Diāna Dadzīte. Viņa šogad pasaules čempionātā triumfēja šķēpmešanā ar jaunu pasaules rekordu, kā arī izcīnīja zelta medaļas diska mešanā un lodes grūšanā.

Artura Vaidera fonda balvu "Gada sporta žurnālists" saņēma «Sporta avīzes» galvenais redaktors Ingmārs Jurisons. «Ingmāra veikumu raksturo analītiski komentāri, fiksējot arī Latvijas sporta sistēmā pastāvošās pretrunas un problēmas, pievēršot tām uzmanību un iezīmējot iespējamos risinājumus. Viņa intervijas ir ar pievienoto vērtību, nevairoties no neērtiem jautājumiem un neļaujot intervijas varonim virzīt sarunu tikai sev izdevīgā gultnē. Ingmārs spēj izstrādāt, formulēt un paust savu viedokli, vienlaikus ļaujot izpausties arī alternatīvu uzskatu paudējiem. Šogad intriģējoši rakstīts arī par mūsu slavenībām - Kristapu Porziņģi, Aļonu Ostapenko, Mairi Briedi un citiem», žūrijas izvēli pamato balvas iniciatore, Artura Vaidera fonda dibinātāja Inese Vaidere.

Balvu par mūža ieguldījumu Latvijas sportā Latvijas Valsts prezidenta rokām saņēma ilggadējais velomehāniķis, sešu Olimpisko spēļu dalībnieks Arkādijs Svece.

Par gada sporta skolotāju pasludināta Signe Lūsiņa no Valmieras sākumskolas. Sports ir skolotājas Signes Lūsiņas sirdslieta. Ar savu redzējumu un domāšanas oriģinalitāti viņa spēj iedvesmot gan skolēnus un kolēģus, gan arī bērnu vecākus – tā S. Lūsiņu raksturo Valmieras sākumskolas direktores vietniece izglītības jomā Sanita Eglīte. Valmieras sākumskolas sporta skolotājai ir raksturīga apbrīnojama ideju daudzveidība, katra minūte sporta stundā tiek rūpīgi  pārdomāta. Sporta nodarbības tiek vadītas pat uz ledus. Nozīmīgs ir viņas ieguldījums skolas sporta tradīciju izveidē, to izkopšanā un sadarbībā sporta jomā pilsētā.

Pretendentus nominācijās izvirzīja sporta žurnālisti un federācijas, LOK pārstāvji un citi nozares eksperti. Uzvarētājus slēgtā balsojumā noteica žūrija.

Ceremoniju Latvijas Gada balva sportā 2017 organizē Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Igo Japiņa sporta aģentūru ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Sporta federāciju padomes, kā arī sponsoru finansiālu atbalstu. Pasākumu atbalsta Latvijas Dzelzceļš, starptautiskā lidosta Rīga, LOK ģenerālsponsori – LMT un Latvijas valsts meži, LOK sponsori –  4F un Latvijas Gāze, LOK partneri – Latvenergo un Swedbank, pasākuma atbalstītāji – Paulig un Lauretana, kā arī informatīvie partneri: LTV, portāls DELFI, žurnāls 9vīri, radio SWH, žurnāls Sports un JC Decaux.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem