Pēc Latvijas IV Olimpiādes otrās dienas sadalīti jau 119 medaļu komplekti

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
11:53, 3. jūlijs 4

Latvijas IV Olimpiādes otrajā dienā, 2.jūlijā, sadalīti 84 medaļu komplekti.

Kopvērtējumā 1.vietā šobrīd ar izcīnītām 79 medaļām (24 – zelta, 28 – sudraba, 27 – bronzas) ir Rīga. 2.vietā ar izcīnītām 47 medaļām (26 – zelta, 8 – sudraba, 13 – bronzas) ir Ventspils. Savukārt 3.vietā ar izcīnītām 42 medaļām (13 – zelta, 11 – sudraba, 18 – bronzas) ierindojas Jūrmala.

Augsto 4.vietu pēc otrās sacensību dienas ieņem Jelgavas sportisti ar 25 medaļām. 5.vietā ar 22 medaļām ierindojas Daugavpils, savukārt 6.vietā atrodas Liepājas pilsēta ar 18 medaļu komplektiem. Valmiera pašreiz ieņem 7.vietu ar 14 medaļām (8 – zelta, 4 – sudraba, 2 – bronzas). Zelta medaļas izcīnītas BMX riteņbraukšanā, vieglatlētikā un peldēšanā, sudraba medaļas izcīnītas BMX riteņbraukšanā, vieglatlētikā un peldēšanā, bet bronzas medaļas izcīnītas mtb riteņbraukšanā un vieglatlētikā.

Otrajā sacensību dienā lieliskus panākumus guva mūsu peldētāji. Vīriešu konkurencē Uvis Kalniņš izcīnīja četras zelta medaļas – 100 m brīvajā stilā, 200 m brīvajā stilā, 200 m kompleksajā peldēšanā un 400 m kompleksajā peldēšanā. Savukārt sieviešu konkurencē Sindija Siliņa izcīnīja zelta medaļas 200 m brīvajā stilā un 800 m brīvajā stilā, bet sudraba medaļas – 100 m brīvajā stilā un 200 m kompleksajā peldēšanā.

Kopumā pa abām pirmajām Latvijas IV Olimpiādes sacensību dienām sadalīti 119 medaļu komplekti no plānotajiem 239.

Svētdien, 3.jūlijā, turpinās Latvijas IV Olimpiādes trešā sacensību diena, kad tiks sadalīti atlikušie medaļu komplekti šādos sporta veidos: Valmierā – pludmales volejbolā, badmintonā, basketbolā, volejbolā, handbolā, orientēšanās sportā, airēšanas slalomā, boksā, šosejas riteņbraukšanā, futbolā, triatlonā; Cēsīs – florbolā, tenisā, cīņā, taekvondo; Burtniekos – golfā, stendu šaušanā, burāšanā; Rīgā – mākslas vingrošanā, sporta vingrošanā, burāšanā; Valkā – ložu šaušanā; Limbažos – smaiļošanā un kanoe; Alojā – galda tenisā; Priekuļos – loka šaušanā; Rūjienā – regbijā.

Jāpiemin, ka šodien vēl nepieredzētu notikumu piedzīvos Dzirnavu ezeriņš. Tajā no plkst.11.10 notiks triatlona peldēšanas distance, kas valmieriešiem un pilsētas viesiem dāvās iespēju sekot līdzi sportistu gaitām no jebkāda skatupunkta. Pat sarežģītākie distances posmi nepaliks nepamanīti. Sacensības tiks uzsāktas ar 750 m peldējumu Dzirnavu ezeriņā, kam sekos 20 km garš riteņbraukšanas posms, dalībniekiem mērojot četrus apļus pa pilsētu. Savukārt triatlona sacensību nobeigumā sportisti veiks 5 km garu skrējienu apkārt Dzirnavu ezeriņam. Kopumā triatlonā piedalīsies ap 100 dalībnieku (gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē). Veiksmīgai sacensību norisei Dzirnavu ezeriņu plānots nedaudz uzpludināt.

Tāpat šodien no plkst.16.00 Valmieras rātslaukumā norisināsies Latvijas IV Olimpiādes noslēguma ceremonija, kurā tiks godināti sportisti. Tajā ar muzikāliem sveicieniem piedalīsies Latvijā populārā grupa “Musiqq”. Pasākumā klātesošos uzrunās Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis un Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Skanot Olimpiskajai himnai, tiks nolaists Olimpiskais karogs un nodzēsta Olimpiskā lāpa. Noslēguma ceremoniju vadīs LTV1 žurnālists Uģis Joksts.

Par Latvijas IV olimpiādi

No 1. līdz 3.jūlijam Valmiera kļuvusi par Olimpisko galvaspilsētu – Latvijas IV Olimpiādes mājvietu. Olimpiādei kopumā akreditējušies 4724 dalībnieki, pārstāvot 94 pašvaldības. No tiem 3729 ir sportisti, bet 995 ir treneri, apkalpojošais personāls, komandu vadība.

Latvijas IV Olimpiādei ir izvēlēts sauklis “Iedvesmo Latviju! Piedalies, uzvari!”, kas radīts ar mērķi vienot sportistus kopējiem sporta svētkiem, veicināt patriotismu, pārsteigt ar sportisko sniegumu, iedvesmot un motivēt citam citu, kā arī mudināt Latviju, tās iedzīvotājus justies lepniem par saviem sportistiem un viņu sasniegumiem. Olimpiskās vērtības popularizē četri Latvijas IV Olimpiādes vēstneši: valmierietis, vienīgais divkārtējais Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs, cīkstone Anastasija Grigorjeva, šķēpmetēja Sinta Ozoliņa un svarcēlājs Artūrs Plēsnieks. Vēstneši katrs pārstāv savu novadu, tādējādi simboliski apliecinot Latvijas vienotību, spēju satikties Valmierā, pulcināt labākos Latvijas sportistus un līdzjutējus. Katru no viņiem varēsim sastapt arī Valmierā, startējot Latvijas IV olimpiādē.

Jāpiemin, ka vieglatlētiem Latvijas IV Olimpiāde ir viens no pēdējiem atlases posmiem XXXI Vasaras Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, kas norisināsies no 5. līdz 21.augustam.

Latvijas IV Olimpiādi organizē Latvijas Olimpiskā komiteja un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju. Galvenais sadarbības partneris – Cēsu novada pašvaldība.

Komentāri (4)
Guntars Vasiljevs pirms 8 gadiem

Kas ir tas ir daļa ir daļas nav,konkrēti šosejnieku individuālais brauciens nav atrodams

Atbildēt

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem

Martins Jansons pirms 8 gadiem

Tomēr atsevišķās disciplīnās rezultāti ļoti kavējas, piem., Cīņa, Smaiļošana un kanoe, Vingrošana.

Atbildēt

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem

Guntars Vasiljevs pirms 8 gadiem

Žēl tik ka rezultātus nezinam.Bardaks.Prieks ka vismaz Vieglatlētika paralēli seko live rezultātiem,par citiem sporta veidiem var tik zīlēt kafijas biezumos.

Atbildēt

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem

LOK pirms 8 gadiem

Ar visiem Latvijas IV Olimpiādes rezultātiem ir iespējams iepazīties: http://valmiera2016.olimpiade.lv/lv/rezultati

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem