Risināsies sacensības ''Prezidenta kauss''

kamanas.lv
10:11, 22. oktobris 0

Sacensības "Prezidenta kauss" starta rāvienos kamaniņu sportā notiks jau piekto gadu pēc kārtas.

25.oktobrī plkst: 11:00, Siguldas bobsleja un kamaniņu trases starta estakādē risināsies, nu jau tradicionālās sacensības "Prezidenta kauss" starta rāvienos kamaniņu sportā.

Ideja par sacensībām radās Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidentam Atim Strengam. "Kad Siguldā parādījās jaunā starta estakāde zinot,ka mums, salīdzinot ar kamaniņu sporta lielvalstīm, šis starta elements "klibo", nolēmām to uzlabot ar sacensību iekļaušanu treniņa procesā. Viena lieta ir treniņos to atstrādāt, bet cita - to veikt sacensību gaisotnē. Un tā kā Latvijā kamaniņu sportā sponsoru vārdā nosauktu sacensību prakse šobrīd nav attīstīta, nolēmām šīs sacensības nosaukt par "Prezidenta kausu". Paralēli strādājam pie sponsoru piesaistes šīm sacensībām. Un iespējams, kajau tuvākajā nākotnē, tās tiks pārdēvētas par godu kādam no sponsoriem," stāsta Strengas kungs.

Sacensību galvenais uzdevums ir nevis izcīnīt kādu trofeju, bet veikt atskaiti katram sev cik gatavs esi jaunajai sezonai. "Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka sacensības kā treniņa elements, gatavojoties jaunajai sezonai, sevi ir attaisnojušas. Sasniegtie rezultāti uzlabojas. Un tādu pašu kāpumu gaidām arī šogad. Tas ir zināms gandarījums ne tikai sportistiem, bet arī treneriem, jo redzam, ka izvēlētā treniņu metodika ir pareiza," papildina LKSF prezidents.

Līdzīga rakstura sacensības pirmssezonas posmā tiek aizvadītas arī Itālijā, kur kopā pulcējas visi reģiona kamaniņu braucēji.

2012.gadā "Prezidenta kausu" vīriešu konkurencē izcīnīja Inārs Kivlenieks. Otrajā vietā ierindojās Kristaps Mauriņš, bet trešais ātrākais bija juniors Artūrs Dārznieks. Dāmām ātrākā  Elīza Tīruma, aiz sevis atstājot māsu Maija Tīruma. No juniorēm ātrākā bija Saiva Dambīte, bet divnieku konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja brāļi Šici.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem