Sporta pasaulē sveic gada labākos

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
11:13, 8. decembris 0

Šogad ceremonija noritēs kinoteātrī Splendid Palace, un režisora Viestura Meikšāna iestudētā pasākuma «Rio ir sirdī» moto būs «Citius. Altius. Aequitius» jeb «Ātrāk. Augstāk. Taisnīgāk.».

Latvijas Gada balva sportā 2016 LTV1 22. decembrī pulksten 21.15

Aizejošais gads aizritēja Rio vasaras Olimpisko spēļu zīmē. Tās paliks atmiņā ar uzticīgo līdzjutēju pacietību, līdz vēlai naktij gaidot savu favorītu startu, pārdzīvojumiem, cerībām, un varbūt ne tik labiem rezultātiem, kādus vēlējāmies, augustā, toties ar četru medaļu birumu septembrī Paralimpiskajās spēlēs.

Kad emocijas pierimušas, laiks izvērtēt sportistu 2016. gada sniegumu ar vēsu prātu. Kuri tad bija labākie? Kāds no vasaras olimpiešiem? Varbūt nemainīgi stabilais pasaulē labākais skeletonists Martins Dukurs? Par vienu no pasaules prominentākās basketbola līgas spožākajām zvaigznēm strauji kļūstošais Kristaps Porziņģis? Un kā ar daudzsološajiem motoru sporta pārstāvjiem?

Ētera personības Uģis Joksts, Inese Vaikule un Dāvids Ernštreits ceturtdien, 22. decembra vakarā plkst. 21.15 LTV1 kanālā palīdzēs atsaukt atmiņā gada spilgtākos mirkļus sportā un suminās labākos sportistus Latvijas Gada Balvas Sportā 2016 apbalvošanas ceremonijā.

Pasākumu ar muzikāliem priekšnesumiem krāšņos Latvijas pārstāvis Eirovīzijas dziesmu konkursā Justs Sirmais, džeza dīvas Kristīne Prauliņa un Elza Rozentāle un citi mākslinieki. Balvas pasniegs Valsts prezidents Raimonds Vējonis, tādas ievērojamas personas kā režisors Alvis Hermanis, mūziķis Renārs Kaupers, basketboliste Anete Jēkabsone - Žogota, divi braši latviešu puiši – Kārlis Bardelis un Gints Barkovskis, kuri airu laivā šķērsoja Atlantijas okeānu un citas sabiedrībā zināmas un cienītas personības.

Šogad ceremonija noritēs kinoteātrī Splendid Palace, un režisora Viestura Meikšāna iestudētā pasākuma «Rio ir sirdī» moto būs «Citius. Altius. Aequitius» jeb «Ātrāk. Augstāk. Taisnīgāk.». Transformējot Olimpiskās kustības pamatlicēja Pjēra de Kubertēna moto, režisors aicina sportistus būt par morālo un ētisko vērtību vēstnešiem.

«Rio ir sirdī nozīmē sportistu nedalītu koncentrēšanos uz šo svarīgo notikumu. Trīs burti ir kā mērķis, uz ko tiekties. No spāņu valodas RIO nozīmē – upe vai straume. Stāsts ir par upēm, kuras tek uz sirdīm un no sirdīm. Tās ir mērķtiecības upes, un koncentrācijas straumes, gribasspēka un ziedošanās upes, par kurām mēs vēlētos izstāstīt 2016. gada sporta balvas ceremonijā,» V. Meikšāns noslēpumaini iezīmē, kas būs redzams 22. decembra vakarā.

Latvijas Gada balva sportā 2016 tiks piešķirtas 16 nominācijās: Labākais Latvijas sportists, Labākā Latvijas sportiste, Labākais tehnisko sporta veidu sportists, Labākais Latvijas treneris, Labākā Latvijas sporta spēļu komanda, Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos, Gada uzlecošā zvaigzne, Gada sporta notikums, Gada notikums Tautas sportā, Gada sporta skolotājs, Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva, Mūža ieguldījums Latvijas sportā, Latvijas populārākais sportists, Latvijas Televīzijas speciālbalva, LOK speciālbalva un speciālbalva Gada sporta žurnālists, kuru jaundibinātā Artura Vaidera fonda vārdā pasniegs leģendārais sporta žurnālists Gunārs Jākobsons, kurš pats savulaik saņēmis Latvijas Gada balvu sportā par Mūža ieguldījumu.

Svinīgo ceremoniju Latvijas Gada balva sportā 2016 organizē Latvijas Olimpiskā komiteja un Igo Japiņa sporta aģentūra ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Sporta federāciju padomes, kā arī sponsoru finansiālu atbalstu. Pasākumu atbalsta “LDZ Cargo”, Starptautiskā lidosta “Rīga”, LOK ģenerālsponsori – “Latvijas Mobilais telefons”, “Latvijas Valsts meži”, LOK sponsori – “Swedbank”, “Latvijas Gāze”, “4F”, LOK partneris - “Moller Auto Krasta” , kā arī pasākuma informatīvie partneri – “Latvijas Televīzija”, interneta portāls “DELFI”, izdevniecība “Rīgas Viļņi”, žurnāls “Sports” un “JCDecaux”.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem