Štrombergs kļūst par Eiropas čempionu

LETA
9:02, 14. jūlijs 0

Divkārtējais Olimpiskais čempions BMX braucējs Māris Štrombergs svētdien Dānijā kļuva par Eiropas čempionu.

Pie šī titula Štrombergs ticis jau otro gadu pēc kārtas.

Tikmēr otrajā vietā ierindojās francūzis Romēns Majē, bet goda pjedestāla zemāko pakāpienu ieņēma Martijns Jespers no Nīderlandes.

Jau pašā finālbraucienā Štrombergs izrāvās vadībā un distances beigās neradās nekādu šaubu par viņa panākumu, kā rezultātā titulētais latvietis kļuva par Eiropas čempionu.

Nedaudz sliktāk finālbraucienā veicās Edžum Treimanim, kurš pēc ne pārāk veiksmīga sākuma nepaguva apdzīt vairākus konkurentus, rezultātā samierinoties ar sesto vietu.

Gan Štrombergs, gan Treimanis pirms tam pārliecinoši aizvadīja priekšbraucienus, turklāt pēc tam abi uzvarēja arī pusfinālā, droši iekļūstot izšķirošajā braucienā par Eiropas čempiona titulu.

Priekšbraucienos elites grupā veiksmīgi startēja arī Rihards Veide, taču viņš vēlāk viņš nespēja pārvarēt astotdaļfināla barjeru.

Tikmēr junioru konkurencē Eiropas vicečempiona titulu izcīnīja Kristens Krīgers.

Arī Krīgers pirms tam ļoti pārliecinoši aizvadīja priekšbraucienus, kā arī pēcāk izslēgšanas braucienos sasniedza finālu. Tajā latvietim startā izdevās izrauties vadībā, taču pēc pārdesmit metriem viņš tika apdzīts, bet pirmo vietu atgūt vairs neizdevās.

Junioru konkurencē startēja arī Pēteris Kalniņš, taču viņam neizdevās pārvarēt ceturtdaļfināla barjeru.

Svētdien pie Eiropas čempionu tituliem "Challenge" sacensībās tika arī Vineta Pētersone, kura sacentās starp 15 gadus vecām sportistēm, kā arī Mikus Strazdiņš, kurš startēja šajā pašā vecuma grupā.

Tikmēr bronzas medaļu izcīnīja Kristaps Konrāds, startējot 25-29 gadu vecuma grupā.

Jau vēstīts, ka par čempionu septiņus gadus veco zēnu grupā kļuva Emīls Allers, aiz sevis atstājot Markusu Ozoliņu, savukārt Paula Kibare izcīnīja pirmo vietu astoņas gadus veco meiteņu grupā.

Tāpat pie zelta medaļas tika Ronalds Rītiņš 12 gadus veco zēnu grupā, bet Edvards Glāzers bija labākais 13 gadus veco zēnu grupā.

Pie sudraba godalgas tikmēr astoņgadīgo zēnu konkurencē tika Edgars Langmanis.

No citiem Latvijas pārstāvjiem Rodrigo Antulis izcīnīja ceturto vietu septiņgadīgo zēnu grupā, Paula Zavinska bija ceturtā astoņgadīgo meiteņu grupā, Salvis Garančs bija sestais deviņgadīgo zēnu grupā, Līva Glāzere ieņēma ceturto vietu desmitgadīgo meiteņu grupā, Reino Liepiņš ierindojās piektajā pozīcijā 13 gadus veco zēnu konkurencē, bet Filips Krists Rozītis bija septītais starp 14 gadus veciem zēniem.

Čempionāta pirmajā dienā piektdien startēja krūzeru grupu sportisti. No Latvijas braucējiem uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena 13-16 gadus vecu meiteņu grupā kāpa Vanesa Buldinska. Kristaps Ezītis bija septītais 17-24 gadus vecu vīru grupā, bet Markusam Valdmanim sestā vieta 13 -14 gadus veco puišu grupā. Savukārt starp 16 gadus vecām meitenēm piekto vietu izcīnīja Lelde Šuma.

Pēdējos gados Eiropas čempions BMX riteņbraukšanā tika noteikts visas sezonas garumā, taču šogad Eiropas Riteņbraukšanas savienība (UEC) lēmusi, ka visās vecuma un konkurences grupās kontinenta čempioni tiks noskaidroti vienās sacensībās. Līdztekus tam šogad teju visi Vecā kontinenta vadošie BMX riteņbraucēji startēja Eiropas līgā.

Pērn par Eiropas čempionu kļuva Štrombergs.