Tokijas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā katrai valstij būs divi karognesēji

Dace Gulbe, Latvijas Olimpiskā komiteja
6:58, 18. jūlijs 0

Sekojot dzimuma līdztiesības principam un ievērojot to, Tokijas Olimpiskajās spēlēs Olimpiskā kustība aizsāk jaunu tradīciju - Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā katras valsts karogus nesīs divi karognesēji – sieviete un vīrietis. Pirms šī Starptautiskās Olimpiskās komitejas lēmuma jau tika ziņots, ka Latvijas karoga ienešana Tokijas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas stadionā tiek uzticēta basketbola 3x3 komandas kapteinim Agnim Čavaram. Nu viņam pievienosies titulētākā sportiste Latvijas Olimpiskajā komandā Tokija 2020 - tenisiste Jeļena Ostapenko.

Latvijas Olimpiskās delegācijas vadītājs Kārlis Lejnieks: “ Uz Tokiju dodas gados jauna, mērķtiecīga un pārliecināta komanda. Tieši tāpat es varu raksturot titulētāko sportisti  mūsu komandā Tokija 2020 -  Jeļenu  Ostapenko, kas ar savu neatlaidību, mērķtiecību, dažreiz pat spītu ir pierādījusi, ka Latvijā ir spoži sporta talanti, kas ar savu darbu un sniegumu sacensībās iedvesmo Latvijas sabiedrību lepoties par savu valsti un tās talantiem. Sportiskie sasniegumi un līdz ar to ieguldījums sporta veida attīstībā un popularizēšanā, sportistes neatlaidība savu mērķu sasniegšanā un  lepnums par savu valsti bija tā motivācija, lai tieši Aļonai uzticētu ienest Latvijas karogu Tokijas stadionā līdzās karognesējam Agnim Čavaram.”

Jeļena Ostapenko savu tenisa karjeru mērķtiecīgi attīsta jau no junioru vecuma, piedaloties  daudzos starptautiskos turnīros un triumfējot 2014.gadā, kad kļuva par Vimbldonas čempionāta uzvarētāju vienspēlēs starp juniorēm. Kopš 2015. gada tenisiste spēlē tikai pieaugušo sacensībās, un 2015. gada rudenī pirmo reizi karjerā iekļūst pasaules ranga TOP 100. Tenisiste ir ieguvusi 4 WTA titulus, tai skaitā 2017.gadā uzvarot Francijas atklātajā čempionātā sieviešu vienspēļu turnīrā. Pašlaik WTA rangā ieņem 30. vietu.

Jau no 14 gadu vecuma sportiste ir Latvijas valsts tenisa izlasē.

Jeļenai Ostapenko šī jau ir otrā reize, kad viņa tiek nominēta kā karognesēja -  viņa valsts karogu stadionā ienesa arī 2014.gadā, kad tika atklātas Pasaules Jaunatnes vasaras Olimpiskās spēles Nanjing 2014. Šajās spēlēs Jeļena ieguva bronzas medaļu sieviešu dubultspēlē. 

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta institucionālie partneri – LR Izglītības un zinātnes ministrija un AS “Latvijas Valsts meži”; LOK Zelta partneri – SIA “Rimi Latvija” un AS “LNK Industries”; Komanda Latvija partneri – SIA “Circle K Latvia”, SIA “DHL Latvia”, uzņēmumu grupa  “A.C.B” un kompānija  “OTCF” (zīmols 4F), kā arī LOK informatīvie partneri – SIA “Visual Media”, SIA “Izdevniecība “Rīgas Viļņi””, AS “Radio SWH” un “TV3 Group”.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem