Urbanovičs, Bricis un Nākums pievienojas Latvijas biatlona izlases treneru kolektīvam

LETA
13:36, 28. aprīlis 0

Latvijas biatlona izlases treneru kolektīvam nākamajā sezonā pievienosies Vitālijs Urbanovičs, Ilmārs Bricis un Jēkabs Nākums.

Urbanovičs jau iepriekš ilgstoši bijis Latvijas vīriešu biatlona izlases treneris, tomēr pēc neveiksmīgajām 2010.gada Vankūveras olimpiskajām spēlēm viņu amatā nomainīja Intars Berkulis, kurš ir arī Latvijas labākā biatlonista Andreja Rastorgujeva individuālais treneris.

Turpmāk Urbanovičs un Berkulis divatā vadīs Latvijas izlasi.

Tāpat izlases treneru kolektīvam pievienojušies Ilmārs Bricis un Jēkabs Nākums. Ilggadējais Latvijas labākais biatlonists Bricis pēdējās sezonas vadīja Lietuvas izlasi, bet Nākums kādu laiku bija distanču slēpošanas izlases galvenais treneris, individuāli palīdzot arī Latvijas labākajam slēpotājam Arvim Liepiņam, kurš šosezon izmēģināja spēkus biatlonā.

Bricis, domājot par 2022.gada olimpiskajām spēlēm, trenēs jauniešus un juniorus, bet Nākums būs šaušanas treneris.

Par LBF prezidenti pērn kļuva Baiba Broka, kura kā vienu no mērķiem bija izvirzījusi Latvijas "zelta četrinieka" atgriešanos darbā Latvijā. Tagad Bricis un Nākums piesaistīti izlasei, Gundars Upenieks ir LBF viceprezidents, bet Oļegs Maļuhins attīsta biatlona internāta ideju Madonā.

Kā pauda Broka, jaunais treneru kolektīvs ir "entuziasma pilns".

"18 mēnešos jāizdara ļoti liels darbs, lai mēs tiešām būtu kā komanda," izteicās Upenieks, paužot viedokli, ka pusotrā gadā jāizdara viss, lai, sākoties atlasei 2018.gada olimpiskajām spēlēm, treneri jau varētu kopā strādāt pilnvērtīgi.

"Lai stiprinātu komandu, nepieciešama konkurence. Tad arī augs rezultāti. Līdz ar to Latvijas biatlonā tiek aicināti pārstāvji no citiem sporta veidiem, lai izmēģinātu spēkus biatlonā," pauda Upenieks. "Un, ja kādam izdodas izkonkurēt vietu komandā, ir pamats domāt, ka rezultāti būs augstvērtīgāki un skatītājiem būs interesantāk. Un mēs savukārt varēsim sasniegt savu kopīgo mērķi."

LBF par mērķi izvirzījusi 2018.gada olimpiskajās spēlēs piedalīties ar pilnu vīru komandu un divām dāmām.

Kā atzina Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, biatlons Latvijai "ir ļoti svarīgs sporta veids".

"Tas, ka mēs nekvalificējāmies ar biatlona komandu Soču olimpiskajām spēlēm, bija spēcīgs signāls. Īpaši sāpīgi bija vērot tviterī fotogrāfiju, kurā latviešu biatlona treneri pārstāvēja citu valstu komandas," pauda Tikmers. "Taču, ienākot federācijas jaunajai vadībai, situācija gada laikā ir kardināli mainījusies pozitīvā ziņā."

Kā zināms, šī sezona Latvijas labākajam biatlonistam Andrejam Rastorgujevam neizvērtās pārāk sekmīga, Pasaules kausa kopvērtējumā gūstot 27.vietu, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu bija kritums par deviņām pozīcijām.

Latvijas izlase augstākos sasniegumus guva 1998.gada Nagano olimpiskajās spēlēs. Toreiz desmit kilometru sprintā Nākums un Maļuhins izcīnīja attiecīgi piekto un sesto vietu, Bricis bija piektais 20 kilometru klasiskajā distancē, bet 4x7,5 kilometru stafetē Latvijas kvartets, kurā bija arī Upenieks, finišēja sestais.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem