Vairāk kā 136 000 dalībnieku piedalījušies "Olimpiskās dienas 2017" pasākumos

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
9:00, 22. septembris 0

22.septembrī 563 norises vietās visā Latvijā notika "Olimpiskā diena 2017", kas kopā pulcēja 136 704 dalībniekus no 97 Latvijas novadiem un pilsētām.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2017” notika 563 norises vietās un kopā pulcēja pasākuma dalībnieku rekordskaitu – 136 704 dalībniekus no 97 Latvijas novadiem un pilsētām.

“Olimpiskās dienas 2017” pasākumi notika gandrīz katrā Latvijas novadā un pilsētā. Rīgā centrālais pasākums norisinājās Rīgas Hanzas vidusskolā, kas plkst.10:00 iesākās ar kopīgu Olimpisko rīta vingrošanu, kurā piedalījās vairāk kā 1000 pārstāvju no Rīgas izglītības iestādēm. Vingrojumu vadīja tā autore Inese Ļubinska. LOK karogu pasākumā pacēla “Olimpiskās dienas 2017” vēstnesis, bobslejists Oskars Ķibermanis, un kopā ar bērniem vingroja arī basketbola kluba “VEF Rīga” spēlētāji. Pēc tam, Rīgas Hanzas vidusskolas stadionā, risinājās stafešu sacensības, kā arī 3x3 basketbola turnīrs skolu komandām.

“Starptautiskā Olimpiskā komiteja, atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās Olimpiskās komitejas organizēt “Olimpisko dienu”, popularizējot Olimpiskās vērtības – draudzību, cieņu un izcilību. “Olimpiskās dienas 2017” devīze šajā gadā ir “Vingro svaigā gaisā!””, atzīmē LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskas vicečempions Žoržs Tikmers. “Vienlaikus vēlamies atgādināt pasākuma dalībniekiem par iespējām sportot brīvā dabā.”

LOK sadarbībā ar Starptautisko Olimpisko komiteju pirmo reizi organizē “Jauno žurnālistu programmas” kandidātu atlasi, dalībai III Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs “Buenosairesa 2018” (2018.gada 6. – 18.oktobris), kur 30 jaunie žurnālisti no visas pasaules iegūs padziļinātas zināšanas sporta žurnālistikā. Ar programmas norisi un noteikumiem ir iespējams iepazīties: “Kļūsti par #OlimpiskaDiena2017 reportieri!”.

“Olimpiskā diena 2016” vienkopus pulcēja un rīta vingrošanā piedalījās 123 353 dalībnieki 531 norises vietā visā Latvijā.

Vienlaicīgi visās “Olimpiskās dienas 2017” norises vietās valstī, pasākums sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi varēja piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos foto, zīmējumu un eseju konkursos.

“Olimpiskās dienas 2017” norises vietās programmā tika popularizēti Olimpiskie sporta veidi, Olimpiskās idejas un vērtības. “Olimpiskās dienas 2017” dalībniekiem tika pasniegti SOK 2017.gada sertifikāti, bet viena labākā komanda pašvaldībā saņēma LOK speciālbalvas.

Ar “Olimpisko dienu 2017” šogad sākās “Eiropas Sporta nedēļas” pasākumu programma. “Eiropas Sporta nedēļa” norisināsies 23.-30.septembrī un tās mērķis būs veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā un tajā iesaistīties tiks aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Sadarbībā ar LOK partneri “Swedbank”, 22.septembrī, plkst.18:00 Jaunciema pamatskolas sporta laukumā, “Olimpiskās dienas 2017” ietvaros, tika atklāta arī funkcionāla vingrošanas stacija. Izmēģināt jauno staciju koptreniņā ar Eiropas čempionu šķēpmešanā Zigismundu Sirmo un Līnu Mūzi, ielu vingrošanas kustības aizsācēju Kasparu Zlidni, piedalīties individuālās vingrošanas sacensībās un saņemt padomus turpmākiem vingrošanas treniņiem jaunajā stacijā tika aicināts ikviens interesents. Vingrošanas stacija Jaunciemā un citās Latvijas pilsētās top ar “Swedbank”, Latvijas Olimpiskās komitejas, projekta  Sportovisi.lv, uzņēmuma “ElementFitness” un vietējās pašvaldības atbalstu.

Zināšanai:

  • “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.
  • Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
  • LOK “Olimpisko dienu” rīko apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un Godīgas spēles principiem sportā.
  • Ar 2008.gadu “Olimpiskajā dienā” ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, AS “Swedbank”, SIA “LDz Cargo” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem