Ziņas

Airēšanas trenere Agita Puriņa Lozannā saņēmusi ICECP sertifikātu

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
11:28, 14. maijs 0

Airēšanas trenere Agita Puriņa absolvējusi Starptautisko treneru tālākizglītības programmu ICECP (The International Coaching Enrichment Certificate Program) un šodien viesojās Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK).

Viņa ir jau astotā LOK atbalstītā kandidāte, kurai ar Olimpiskās solidaritātes stipendiju bija iespēja mācīties ICECP kursos Delaverā, ASV. Noslēguma sesijā Lozannā, Agita veiksmīgi aizstāvēja mācību laikā izstrādāto projektu par motivācijas lomu panākumu sasniegšanā airēšanas sportā (The Role of Motivation for Achievements in Rowing). Projektā gūtās atziņas atzinīgi vērtē gan Latvijas Airēšanas federācija, gan arī LOK vadība.

Agita Puriņa atzīst, ka ICECP programma devusi ļoti vērtīgu pieredzi gan profesionālajā, gan individuālajā izaugsmē. ICECP programmas laikā treneri padziļina savas teorētiskās un praktiskās zināšanas treniņu procesa vadīšanā. Lekcijas lasa Delaveras universitātes mācībspēki un vieslektori, kā arī sporta meistarības un treneru izglītības speciālisti no ASV Olimpiskās komitejas. Aizvadītajā mācību gadā ICECP programmā tika ieviesti jauninājumi, un Agitai pirmā sesija norisinājās tiešsaitē, tādējādi ļaujot iepazīt arī virtuālās tālmācības principus.

Agita Puriņa beigusi LSPA un ieguvusi trenera kvalifikāciju. Kopš 1989.gada strādā par treneri Jelgavas BJSS. Viņas audzēkņi uzrādījuši labus panākumus gan Latvijas, gan Baltijas, gan arī Eiropas un pasaules līmenī.

______

ICECP  darbības 11 gados  ar Olimpiskās solidaritātes stipendiju programmu absolvējuši 325 treneri no 115 valstīm, tajā skaitā 8 treneri no Latvijas (kā vienīgie no Baltijas valstīm). Olimpiskās solidaritātes finansiālais atbalsts viena trenera dalībai programmā ir ~ 11’000 ASV $.

Pirmo šīs programmas mācību gadu  2009. gadā ar izcilību pabeidza Ivo LAKUČS (BMX). Tikpat sekmīgi programmu pabeidza arī Inguna MINUSA (pludmales volejbols) 2011.gadā, Einars PIMENOVS (džudo) 2014.gadā un Andris EIKENS (desmitcīņa) 2015.gadā. 2016.gadā šim sarakstam piepulcējās Staņislavs JUDKINS (modernā pieccīņa) un 2017.gadā Andrejs OSTROVSKIS (peldēšana).  2018.gadā - ICECP 10 gadu jubilejas gadā - absolventu vidū bija mūsu volejbola trenere Aleksandra TIHOVSKA. 

Bez tam jāpiemin vēl viens treneris Dinārs DORŠS (kalnu slēpošana), kuram ICECP programmas vietā (tā kā programmā diemžēl nav ietverti ziemas sporta veidi) tika piedāvātas prakses iespējas - līdzdarboties ASV slēpošanas un skiborda komandas treniņu nometnē un Pasaules Kausa sacensībās  2011.gada oktobrī Austrijā.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem