Ziņas

Džudo speciālisti no dažādām pasaules valstīm kārto kvalifikācijas eksāmenus Rīgā

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
14:31, 23. maijs 0

Starptautiskās Džudo federācijas (IJF) Akadēmijas sesija ir vērienīgs pasaules līmeņa pasākums ar ļoti augstu organizācijas un vadības līmeni.

Jau otro reizi Rīga ir izvēlēta par šī pasākuma norises vietu (arī 2017.gadā), pateicoties veiksmīgai IJF, Latvijas Džudo federācijas (LDF) un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) sadarbībai, kā arī SOK Olimpiskās solidaritātes finansiālam atbalstam.

IJF Acadēmijas sesijā 20.-25.maijā sapulcējušies vairāk kā 50 dalībnieku no dažādām pasaules valstīm, kuri  tiešsaitē apguvuši teorētisko apmācības kursu un noklausījušies lekciju ciklu, kas dod tiem tiesības piedalīties praktisko eksāmenu kārtošanā. Tie ir 29 Latvijas džudisti, starp kuriem ir arī LDF prezidents Vsevolods Zeļonijs, vadošie LDF atlēti, Olimpisko spēļu dalībnieki, treneri un sportisti, kā arī 22 sportisti no citām valstīm (ASV, Ganas, Montenegro, Francijas, Gruzijas, Zviedrijas, Slovēnijas u.c).

Kursus vada IJF Akadēmijas vadība  - Envic GALEA (Malta) un Daniel LASCAU (Rumānija), vairākkārtēji Pasaules un Eiropas čempioni, Olimpisko spēļu čempioni, kā arī pasniedzējs no džudo dzimšanas vietas - Japānas. 

Programma tiek realizēta divos līmeņos. Pirmais līmenis notiek LDF Sportistu sagatavošanas centrā, bet otrais līmenis noris paralēli - Elektrum Olimpiskajā centrā.

Vispirms dalībniekiem ir jānokārto teorētisko zināšanu tests dažādos priekšmetos (sociālajās zinātnēs, dabaszinātnēs un treniņu blokā). Pēc tam seko eksāmens, kurā dalībnieki katru dienu 6 stundu garumā demonstrē savas praktiskās iemaņas un prasmes. Kursu noslēgumā džudisti saņem IJF sertifikātus.

Šodien (23.maijā) eksāmenu sesijas dalībniekus LDF Sportistu sagatavošanas centrā uzrunāja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, izsakot atzinību Starptautiskajai Džudo federācijai par veiksmīgo sadarbību un atbalstu mūsu federācijai, kā arī IJF Akadēmijas ieguldījumu džudo speciālistu izglītošanā visā pasaulē.

Novēlam visiem IJF kursu dalībniekiem veiksmīgi nokārtot gala eksāmenus un Latvijas Džudo federācijai nostiprināties Pasaules džudo lielvalstu līmenī!

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem