Ziņas

Latvijas Olimpiskās vienības mediķi paaugstina kvalifikāciju

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
15:37, 3. septembris 0

SOK Olimpiskās solidaritātes programmas “Sporta medicīna un tīrs sports” ietvaros komandu ārstiem, fizioterapeitiem un uztura speciālistiem ir iespēja paaugstināt savu kvalifikāciju starptautiska līmeņa kursos.

Tālmācības iespējas SOK Diploma kursos* aktīvi izmanto Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sporta mediķi, tādējādi paaugstinot savu profesionalitāti un nodrošinot pienesumu sportistu veselības aizsardzībā, traumu novēršanā un tīra sporta veicināšanā.

LOV  ārsts JĀNIS KAUPE ir pirmais sporta ārsts no Latvijas, kurš saņēmis SOK Diplomu sporta medicīnā, sekmīgi pabeidzot SOK divgadīgo tālmācības kursu (IOC 2-year Distance Learning Sports Medicine Diploma Course). Tas ir intensīvs pēcdiploma medicīnas studiju kurss, ko SOK piedāvā ārstiem, kas strādā ar augstas klases sportistiem un Olimpiskajām komandām.

Savukārt, LOV fizioterapeits ARNIS NOVEIČUKS šā gada pavasarī pabeidzis SOK divgadīgo tālmācības fizioterapijas kursu (IOC 2-year Distance Learning Physical Therapies  Diploma Course). Šis kurss piedāvā tālākizglītību tiem, kas ir atbildīgi par fizioterapijas pakalpojumiem Olimpisko komiteju pārraudzībā esošajiem augstas klases sportistiem.

Bet šā gada februārī  tālmācības uzsākusi arī LOV uztura speciāliste, veselības zinātņu maģistre SIGNE RINKULE. Ar Olimpiskās solidaritātes atbalstu viņa uzņemta SOK Diploma divgadīgā tālmācības kursā sporta uzturmācībā.

Olimpiskā solidaritāte piedāvājusi atbalstu sporta mediķu dalībai vēl cita veida apmācībā – SOK Sertifikāta kursos par medikamentiem sportā (IOC Certificate in Drugs in Sport Course). Jau š.g. septembrī mācības šajā 6 mēnešu tiešsaites kursā uzsāk LOV sporta ārste LOLITA KALNIŅA-HAVRANEKA. Kursā ietvertas 25 lekcijas, ko lasa pasaules līmeņa sporta medicīnas eksperti. Šis kurss nodrošina papildu zināšanas veselības aprūpes profesionāļiem par jaunākajiem pētījumiem medikamentu lietošanā sportā un par sporta mediķu lomu sportistu veselības aprūpē un dopinga novēršanā sportā.

Sekmīgie studenti mācību noslēgumā saņem IOC Diplomu / Sertifikātu attiecīgajā specialitātē. Mācību maksa SOK Diploma divgadīgajos kursos ir 5000 GBP un SOK Sertifikāta kursos 1500 GBP apmērā, un to Olimpiskās komitejas izvirzītajiem kandidātiem sedz SOK Olimpiskā solidaritāte.* SOK Dipoma kursi ir jauna inovatīva apmācības programma sporta medicīnas nozares speciālistiem. Šo programmu pārrauga 20 starptautiska līmeņa eksperti, nodrošinot mācību satura un zināšanu pārbaudes kvalitāti.

SOK Diploma kursos tiek plaši izmantotas jaunās tehnoloģijas, tādējādi padarot apmācības procesu mūsdienīgu un inovatīvu, un nodrošinot, ka sniegtā informācija ir balstīta uz jaunākajiem zinātniskajiem sasniegumiem, tā ir visaptveroša, respektējama un pieejama.

Apmācības metodes ir daudzveidīgas, tās ietver elektroniska formāta lekcijas, mācību vielas apgūšanu gan internetā, gan papīra formātā, piedalīšanos tiešsaites diskusijās, darba grupās un citās aktivitātēs. Notiek arī studentu tikšanās klātienes semināros. Studentu zināšanas tiek vērtētas pārbaudes darbos un eksāmenos.

Plašāka informācija:

https://www.sportsoracle.com/Medicine/About+the+Program/

https://www.sportsoracle.com/Sports+Physical+Therapies/Home/

https://www.sportsoracle.com/nutrition/home/

https://sportsoracle.com/ioc-certificate-drugsinsport/

 

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem